Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Opet uporedjujes samo psenicu/kukuruz/ureu..

Jedino sto je meni merodavno je sta mi ostane kad naplatim robu i od toga oduzmem sve sto sam ulozio da dobijem tu robu. Ove godine kako stvari stoje do sad i kad se jos ulozi za sve sto je planirano pod uslovom da prinos bude prosek od prethodne 3 godine profit ce biti 30-40% manji na trenutno najavljene cene proizvoda. To po meni nikako nije previse dobro kako ti kazes..
 
hahaaha dal ste realni
ja vam pisem sta se desava u americi i oni sami govore da im se to ne svidja jer je veoma dobra razmena,zar ne kontate sta pise

pa koji je odnos kod nas?
jel racunate ili samo pisete da bi pisali

ako je sad zito 30 din a ureja 75din koliko vam treba kg za kg? bukvalno bi vam trebalo duplo manje zita za istu kolicinu ureje i sad pisete da bi kupili jos nesto a ne samo ureju,pa jbt zivot i sve
zaista se ne cudim kako mi i zivimo
 
Kada se urea nabavljala po 102din, pšenica se mogla prodati po 43din, i jos lagera nije bilo, sada sa ureom od 75din, I pšenicom od 30din, gde je lager I fumigacija pojela, oko min 5%, objasni ti meni kako je sad bolji odnos nego ikad?
 
sta nije jasno u postovima?

mozda svima treba sve nacrtati plasticno objasniti pa da se razume

bukvalno kao da smo jos u 19 veku ostali
Mozda si ti ostao u 19 veku.. Vidi se po reakcijama ljudi ciji postovi su razumniji, nema potrebe da pises u nekom drugom/trecem/prenesenom znacenju nego napisi ono sto mislis prostim recima. Ja da sam hteo da citam filozofske umotvorine uzeo bi Dekarta, Konfucija ili Kantea recimo a ne bi bio ovde na forumu..
 
pa ja sam prvi koji sam pisao ovde da je bolje da je ureja ostala preko 100din a da su zitarice takodje ostale na predhodnim cenama


ne govorim o situaciji kod nas,vec u situaciji koja je tamo

ako treba bas plasticno da se objasni evo iskoristicu tvoj post @milan11
posto ocigledno ne kontas

-----Opet uporedjujes samo psenicu/kukuruz/ureu..

Jedino sto je meni merodavno je sta mi ostane kad naplatim robu i od toga oduzmem sve sto sam ulozio da dobijem tu robu. Ove godine kako stvari stoje do sad i kad se jos ulozi za sve sto je planirano pod uslovom da prinos bude prosek od prethodne 3 godine profit ce biti 30-40% manji na trenutno najavljene cene proizvoda. To po meni nikako nije previse dobro kako ti kazes..----

primer u malim kolicinama da ti objasnim

imas 8t zita za prodaju i zelis da prihranis sledecu psenicu sa urejom

odnos kod nas je trenutno nekih 2.5kg zita za 1kg ureje

ako zelis da kupis 1 tone ureje potrebno ti je je 2.5t zita sto znaci ostane ti jos 5,5t za prodaju

da je odnos kao sto sam naveo 1kg za 1kg ostalo bi ti jos 7t psenice za prodaju

jel kontas sada? ostalo bi ti na ovih obicnih 8t cak 1,5t vise zita

e sad racunaj to u vagonima
ostalo bi ti za druge inpute(hemija,seme ,itd) vise para
 
Nađite mi majstora koji će da mi uradi demit fasadu za 8 kg pšenice po kvadratu. Toliko je koštalo pre 2-3 godine.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
pa ja sam prvi koji sam pisao ovde da je bolje da je ureja ostala preko 100din a da su zitarice takodje ostale na predhodnim cenama


ne govorim o situaciji kod nas,vec u situaciji koja je tamo

ako treba bas plasticno da se objasni evo iskoristicu tvoj post @milan11
posto ocigledno ne kontas

-----Opet uporedjujes samo psenicu/kukuruz/ureu..

Jedino sto je meni merodavno je sta mi ostane kad naplatim robu i od toga oduzmem sve sto sam ulozio da dobijem tu robu. Ove godine kako stvari stoje do sad i kad se jos ulozi za sve sto je planirano pod uslovom da prinos bude prosek od prethodne 3 godine profit ce biti 30-40% manji na trenutno najavljene cene proizvoda. To po meni nikako nije previse dobro kako ti kazes..----

primer u malim kolicinama da ti objasnim

imas 8t zita za prodaju i zelis da prihranis sledecu psenicu sa urejom

odnos kod nas je trenutno nekih 2.5kg zita za 1kg ureje

ako zelis da kupis 1 tone ureje potrebno ti je je 2.5t zita sto znaci ostane ti jos 5,5t za prodaju

da je odnos kao sto sam naveo 1kg za 1kg ostalo bi ti jos 7t psenice za prodaju

jel kontas sada? ostalo bi ti na ovih obicnih 8t cak 1,5t vise zita

e sad racunaj to u vagonima
ostalo bi ti za druge inpute(hemija,seme ,itd) vise para
To sto si ti napisao u 5 postova moglo je da se napise u 2 recenice da si umeo a ja nemam ni vremena ni volje da ulazim u dalju polemiku jer nema poente, konstantno mesas babe i zabe..
 
Dobro,bitno je da si nadam se shvatio posle petog posta sta sam ustvari i napisao u svom prvom postu na koji si se ti nadovezao
 
Nesto sam nacuo da cena djubriva ide gore, a i kukuruz ce malo gore, ako me nisu slagali.
Moram da resavam to ovih dana
 
Mislim da je to sada psihološki momenat. Sve stoji, pusti buvu da poskupljuje i odma frka i jurnjava da se kupi.
Kao i sa našom robom, niko ne kruni i prodaje kukuruz, malo spuste cenu i odma ljudi jure, krune i prodaju.
 
Nazad
Vrh