Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Danas dokupio 200kg jer mi je zafalilo. Fosagro 12x32x16 po ceni od 133din za kilogram.
Sada pocinjemo potragu za azotnim djubrivom.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Zavisi koliko pokradu na ovoj ili onoj…
Inace “po uobicajenoj pravilu” MAP je “bolji” za psenicu. A najbolja je analiza.
 
Ja nisam nikada a iskreno na ove cene to je stavka da se raspametiš i nema teorije da je cenovno povoljnija od Map-a.
 
Koliko kg mešanog menja Map?Nije to jeftinije.
Znam sta kazes, ali idem na to da cu baciti vise K ove godine koji se nece toliko iskoristiti u psenici pa cu onda imati manje potrebe za njim narednih godina za druge kulture. Ove godine nisam stigao da radim analize i ici ce svuda 300kg/h mesanog. Svestan sam da ce nekih komponenti faliti a nekih ce biti viska za psenicu ali planiram da to sledece godine peglam kad se na vreme urade analize.. Sad koliko ce tog "viska" potrositi korovi jbga, sta je tu je..
 
I da palis bi ga bilo ,samo ne ravnomerno jer vetar uvek raznese pepeo ,a nekad i sve ode u razore i kod komsije.Zato je field burning bad business.
 
Kos mene ima neki Egipatski super fosfat, mislim da je 18% fosfora. Dal vredi njrga baciti za psenicu. Inace 12 e je dzak od 25kg
Ja sam sejao pšenicu na 200 kg superfosfata. Bila pšenica pojedanput. Na žalost kasnije ga nisam mogao naći. Do peoleća pšenici treba fosfor, jedino ako se kukuruzovina tanjira tada mora Urea i to od 50 do 100kg

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh