Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ima neko djubrivo u lokalu 36:5:5.. Prvi put cujem za to, razmisljam da ga uzmem za prolece kao startno djubrivo za neki usev.. Ako sam dobro cuo 110 din/kg.
 
Ne moze ga on meni prodati po 185 ako ja neću!!
Agrorok smo sami dozvolili i to nam je rezultat sto narod mrzi otici u banku i uzeti kredit od 2-3% biti gazda nad svojim parama.
Jel si bio u banci skoro?

Najveća glupost je što npr i agrodukat uzima na agrorok kada ga tako prodaje.
Znači sam biraš agrorok 10-15% kamate
Banka retko preko 5%
Jes bio skoro u banci?


A i ove formulacije nove oznake kao da na loto izvlace brojeve, to nikad nije bilo…
 
Uzeo juče MAP po 160 dinara, pakovanje Agroglobe i razbacao za žito, sutra ide velika tanjirača. Nisam baš oduševljen sa đubrivom, u svakoj vreći ima po koje zrno kukuruza i po koja peruška od golubova, a ima i po koja bela skamenjena grudvica nečega...Kao da su čistili hangar po ćoškovima. Jedino nema prašine. Za tolike novce, loš je to kvalitet ali....
 
Kukuruz je normalan jer vjerovatno u "bunkeru" kojim je transportiran MAP je prije bio kukuruz.
Nama u firmu kad je MAP dolazio vagonima,bilo je i zrna kukuruza..a onda golubovi hodaju po tome i jedu kukuruz,pa od tuda i perje..
 
To nije djubrivo to je smece.
Jebu nas ko konje a prava nikakva nemamo
E moj slobo juče ja sejao pšenicu jednom mom koperantu i uzmem u zadrugi seme sofru u džambo vreći i počnemo da sipamo kablovima u sejalicu kad ono tucanik kamen u semenu, nekoliko komada izbacio, srećom nije setvenik fasovao a farbanje semena katastrofa.
 
Interesuje me da li može fizičko lice u Eliksir Zorku i kupi đubrivo koje hoće i koliko mu treba i naravno odmah to plati? Nisu to količine tipa za šleper ali tonu dve da. Ili sve mora da se uzima kod poljoapoteka ili kao u Vojvodini kod zadruga ili kako ih već zovete.
 
Interesuje me da li može fizičko lice u Eliksir Zorku i kupi đubrivo koje hoće i koliko mu treba i naravno odmah to plati? Nisu to količine tipa za šleper ali tonu dve da. Ili sve mora da se uzima kod poljoapoteka ili kao u Vojvodini kod zadruga ili kako ih već zovete.
Nemoze. Bratova zena radi u Eliksiru, probao sam ali nemoze.
 
Pufta to je stvarno katastrofa. Ovako se ostavlja apotekama da to isto djubre preprodaju i debelo zarađuju. Čak dobiju i lep rabat na količinu. Dakle sve preko naših leđa.
 
Nazad
Vrh