Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

vuk krstic je napisao(la):
savato je napisao(la):
Kako vam se cine sledece cene:
- Linzer 3x15 4360
-Pancevacki 3x15 3880
-Fertil 3x15 3800
- UREA Kutina- 4190
-UREA pancevacka 4000
Planiram da 3x15 ili 3x16 ako nadjem u narednih par dana pobacam po mrazu
Nista neces uraditi bacanjem po mrazu!Ako nisi zaorao,dzabe sada dajes pare.
pa zavisi mismo već par godina nešto zaoravali a nešto i bacali predsetveno a nije bilo neke razlike u prinosima....bolje išta nego ništa ::namigivanje::
 
skal je napisao(la):
vuk krstic je napisao(la):
savato je napisao(la):
Kako vam se cine sledece cene:
- Linzer 3x15 4360
-Pancevacki 3x15 3880
-Fertil 3x15 3800
- UREA Kutina- 4190
-UREA pancevacka 4000
Planiram da 3x15 ili 3x16 ako nadjem u narednih par dana pobacam po mrazu
Nista neces uraditi bacanjem po mrazu!Ako nisi zaorao,dzabe sada dajes pare.
pa zavisi mismo već par godina nešto zaoravali a nešto i bacali predsetveno a nije bilo neke razlike u prinosima....bolje išta nego ništa ::namigivanje::
Ja sam 2 zadnje godine zaoravao i bilo je odlicno,prosle sam bacao u martu i bilo je fantasticno.Redovno "kljukam" njive djubrivom,sto stajnjakom-sto vestakom tako da,nisu ni to sve pare sveta...Mnogi ljudi ne zaoravaju,a znamo svi da po knjigama tako ide ali situacija je takva...
 
Pre par godina na polovinu parcele bacio Fertilovu 15 i Azot u prolece, a na drugoj polovini samo Azot, hteo sam da ispitam da li deluje 15-ica, i dosao do zakljucka da je prinos na toj polovini bio mnogo veci!!!
 
Jel neko koristio AZOHEM-ovu 15-ticu,dosta je povoljna cena...e sad,ja nesto sumnjam u kvalitet,mada cujem da imaju sve laboratorijske analize,navodno pustena je buva da muljaju nesto...U sta i ja verujem,ali...
 
poljoprivrednik u pokusaj je napisao(la):
Juce kupljeno 3*15 950 km tona urea kutina 890 km tona i kaze prodavac da cjene ovih dana trebaju jos gore. :udri:

Pusti ih, lažu da će ići gore... To i meni pričaju.... videćemo do kraja meseca, ima da ih spuštaju u aprilu
 
Bezi od to
savato je napisao(la):
Jel neko koristio AZOHEM-ovu 15-ticu,dosta je povoljna cena...e sad,ja nesto sumnjam u kvalitet,mada cujem da imaju sve laboratorijske analize,navodno pustena je buva da muljaju nesto...U sta i ja verujem,ali...
ga glavom bez obzira.Ja jedne godine naje...o ko zuti.Sedeli na traktorskom krilu dok sam rasturao da bi odgusivali rasturac.A moj drug bacao u sejalicu i otvorio rucice do kraja i jedva 1,5kg po aru, sa cestim ciscenjem. :nono: :nono: ::lose:: ::lose::
 
izgleda da je Linc trenutno najbolje djubrivo na trzistu.Sta mislite,jel imao neko iskustva?
 
vuk krstic je napisao(la):
izgleda da je Linc trenutno najbolje djubrivo na trzistu.Sta mislite,jel imao neko iskustva?
Linzer je kupio Kutinu,koliko cujem...a proverena informacija je da svi pakuju Rusku Ureu,e sad...kome verovati?
 
mladenmaso je napisao(la):
poljoprivrednik u pokusaj je napisao(la):
Juce kupljeno 3*15 950 km tona urea kutina 890 km tona i kaze prodavac da cjene ovih dana trebaju jos gore. :udri:
kod nas je 3*15 vec 105 km

Kod vas je verovatno i bilo 105km i pre 2 ned. pretpostavljam. Ne boj se, nije poskupelo, samo kod vas malo više deru..... :cao:
 
kupio sam danas nesto djubriva uspi sam naci gde jos nije skocila cijena
npk kutina 3x15 0.96 km (0.49 e)
urea 0.85 km (0.435 e)
kan lukavac 0.62 km (0.31 e)
 
mladenmaso je napisao(la):
kupio sam danas nesto djubriva uspi sam naci gde jos nije skocila cijena
npk kutina 3x15 0.96 km (0.49 e)
urea 0.85 km (0.435 e)
kan lukavac 0.62 km (0.31 e)
To je jos i dobro jutros smo svracali u jedno stovariste kod pijace u BL po neke sadnice i ljepta vidjeti trgovac kaze nema vjestaka ni grama a ovamo cekaju tri kamiona na istovar samo smo uranili nisu bili izbacili novu cjenu pa pocinju sa prodajom oko 10 casova :udri:.
 
koja je trenutna cena fertilove 3*15 ?
interesuje me jer moram da naplatim ljudima jer sam nadjubrio i uzorao i otpao od zemlje prodala se za pumpu, pa moram rec kolko da me isplate.
isto me interesuje cena oranja.(znam da je of,moze i na pp da neko poslaje).
 
Nazad
Vrh