Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Cena 15:15;15 Fertil preko 4000 dinara za 100 kg. Bitno poskupljenje, prosle godine je bilo oko 34. Pisem i bisem ovaj post vec treci put, i psujem i brisem, i mislim racionalno i brisem, i smislim nesto i brisem. Uzas.
 
Sinoc na banketu kod priv.zem.zadruge je receno,da ce ovogodisnji paritet biti:
100kg NPK = 340kg psenice
100kg MAP = 570kg psenice

veselo...
 
Pa lud je onaj ko uzme po ovakvom paritetu,i sta ako rodi 2000/k.j a ti bacio 150 kgNPK+100Urea...samo za djubrivo da radis a gde je seme,nafta,zastita,ko je ovde lud?!?!?!Ja godinama bacam dosta djubriva,u stvari nikad nije dosta ali da kazem solidno solim njive,+ stanjak kad uleti ali ako bude NPK preko 450e/t a Urea preko 500 ja ne bacam nista sledece godine,jednu godinu mogu da preskocim...
 
Pa lud je onaj ko uzme po ovakvom paritetu,i sta ako rodi 2000/k.j a ti bacio 150 kgNPK+100Urea...samo za djubrivo da radis a gde je seme,nafta,zastita,ko je ovde lud?!?!?!Ja godinama bacam dosta djubriva,u stvari nikad nije dosta ali da kazem solidno solim njive,+ stanjak kad uleti ali ako bude NPK preko 450e/t a Urea preko 500 ja ne bacam nista sledece godine,jednu godinu mogu da preskocim...
Posle ti treba bar 3 da je vratis u redovno stanje
 
Ako ove cene mineralnog djubriva budu mislim da ce se i fabrike zatvarati jer ce se vestak bacati u minimalnim kolicinama
 
Ne verujem da ce zatvoriti ljidi ce i dalje uzimati sada se opipava puls, dok ima graje proci ce .
 
Ma kakvo opipavanje pulsa, cisto ciscenje terena i eleminacija. Drzava se ocigledno slaze sa odstrelom, tako da su sve kocnice i obziri popustili. Imamo niske cene proizvoda tj zitarica, a visoke cene repromaterijala, sulude paritete, jasno kao dan sta je cilj.
 
o kakvim niskim cenama pricas?
Pa imas cene odlicne za sada...
Ne znam po kojoj si ceni prodao zito,ali kukuruz,suncokret,soja imaju lepu cenu!
 
Cene nasih poljo proizvoda neprate cene poskupljenja repromaterijala,vestak za godinu dana poskupi vise nego duplo a tebi psenica ,soja,kukuruz ne
 
Nazad
Vrh