Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Koliko urea moze da se cuva u dzakovima? Imam viska jer sam smanjio povrsinu pod kukuruzom, pa sad ne znam da li moze da ceka jesen da je bacim kada budem zaoravao suncokretiste, ili da je prodam.
 
Ja sam ovog proleća bacio 700 kg uree koja mi je ostala od pre dve godine. Džakovi su bili tvrdi, ali se svaka grudva razbila na situ. Inače to mi je svo đubrivo bačeno za ovu sezonu. ::sramota::
 
Znam da je kutina ranije proizvodila dve vrste uree. Jedna je bila za nijansu skuplja zbog aditiva protiv zgrudvavanja. Dzakovi su bili razlicite boje. Ali i ako se stegne moze da se izlupa samo je to posao. A ako se bas skameni moze da se rastopi u vodi i ubaci u prskalicu kad se radi psenica
 
Kolega negde je u šupu smesti gde je sunce neće grejati a još ako je malo ladovina super i svremena na vreme je prekontroliši da li se grudva i ako počinje da se ugrudvava onda je samo presloži.
 
Ja sam isto lagerovao sto mi je ostalo, cekace februar sledece godine. Upitanju je urea kutina pakovana u martu. Stim sto sam kumu dao dve paleta al da mi vrati na prolece nisam hteo da prodam
 
Danas naruceno NPK za jesenju setvu. 7x20x28 za repicu i 16x27x7 za psenicu, sve je kompleksno Yarino djubrivo.
Cena od 1320e do 1340e plus PDV. Da li ce se isplatiti videcemo ali da cekam nisam smeo.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
I ja narucio kamion djubriva. Skuplji tovar od samog kamiona.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nije to skupo. Radjene su analize i tih djubriva i u njima ima to što piše na vreći i što se plaća. Izračunajte cenu onog famoznog djubriva gde je umesto plaćenih 16x16x16 po analizi bilo 8x9x14.
 
Nazad
Vrh