Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Urea u paritetu za suncokret 1:1,36 + troškovi organizatora proizvodnje.
Urea je novčano 400 e/t ,što znači da je planirana cena suncokreta oko 300e/t.
 
U paritetu urea za soju i suncokret 1:1,4. za psenicu 2011 1:3, za kukuruz 2011 1:3,3.
Za placanje do 15. oktobra 2011 420 eura/t +pdv.
Za placanje odmah 42-44,5 din.
U rusiji od 1.januara vestak poskupljuje za 12,8%. ::lose::
 
U Krusevcu danas Linzer NPK 42 din/ kg a ruska 16-ca 44 din/kg.
Ja nasao NPK Pancevo proizveden u oktobru ove godine po 32 din/kg. Pise da je proizvedena od kana mapa i jos nesto trece.
Jeftina jeste e sad kakva je ko ce ga znati?
 
Prodaje li se u azotari Ureja?Računam da bi trebalo biti jeftinije na licu mesta za keš?
 
Bezobrazni su do jaja. Isto se ovo desilo pre 3 god u jesen NPK 5000 din. mada je u prolece iste godine bio 1700 din. ali kako da oni ne poskupe njihovo vise od duplo ako su poskupeli i nasi proizvodi.
Ja sam pre zimskog oranja kupio NPK 3x16 Ruski po 3500 din. (100 kg.) sta ih je navelo na to da dignu cenu? Sem toga "Zasto da im damo po istoj ceni kad je kukuruz sad skuplji"
Ako do setve u prolece ide kukuruz jos za koji din. gore, bice NPK sigurno 5500 din 100 kg.
 
Ako budu ove cene vestaka, soja dobija vestaka 0kg :cool: Ako an bude do 250e onda cu da bacam predsetveno.
 
@Tarana
Prica je bila pri ovoj ceni kukuruza ili za koji dinar skuplji.

@Bojcetic
Sigurno da ne mora da znaci, a najverovatnije da pre setve ce biti kukuruz jeftiniji kao i svake god. do sad jer znaju da onda svima trebaju pare.
Ali ako vec sad raste cena vestaka nemoj misliti da ako pojeftini kukuruz da ce i cena vestaka pasti pred setvu.
 
@Peet
Videcemo sta ce biti. Ako nas je poljoprivredna naucila nesto, to je da nema pravila...
:ppozdrav:
 
sa ovolikom cenom dubriva, koja ima dalju tendenciju rasta cene u mom kraju sve je vise ljudi koji nece bacati ni kg.djubriva. ima dosta psenice posejane, ali prinosa bice malo. zamene za paritete nemamo, silose nemamo.
 
Nazad
Vrh