Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Upravo mi javili za Ureu, uvoznici obustavili prodaju do 1. februara a onda ide na 50 din za keš prilovana. Može danas da mi dotera granulisanu za 50 din plaćanje na jesen...
 
Luda kuća . Pre dva meseca kutina urea 46% 34din. Kutina kan 27% 25din. Sreća pa tada uzeto sve. Nešto pre toga map 12.52. uzet po 44 din.
 
Ovde jedna poljoprivredna još nije izašla sa cenom, urea je stigla ali cena se ne zna.I nemoj da se cudite prosle god. ovde je bilo 44din/kg dok 2019 god. 46din daleko najskuplje u celoj Srbiji. Sad verovatno nije ispod 50din.
 
Bio cale na jedno stovariste gde poznaje gazdu i kaze mu covek da je ludilo sad, dizu cene jer nema robe i boje se da ostanu bez robe i onda dizu da bi se manje prodavalo, a to sto se proda bar ce lepo da se zaradi jer je ta roba koja stoji nabavljana po mnogo nizoj ceni. Predlaze da se saceka malo da se stanje stabilizuje jer je sad celo trziste poludelo.
 
Neka im tata plaća ureu 50+ dinara. Tako ćemo je i kupiti i razbaciti. Naše njive će proći jednu godinu bez problema bez djubriva a njima kada ostane djubrivo po dvorištima i hangarima zapitaće se malo kako i kome da ga prodaju,samo da ljudi uključe mozak. Do jeseni 2021.ta djubriva koja su sada na paletama i u vrećama će se strvrdnuti dobrim delom.
 
Neka im tata plaća ureu 50+ dinara. Tako ćemo je i kupiti i razbaciti. Naše njive će proći jednu godinu bez problema bez djubriva a njima kada ostane djubrivo po dvorištima i hangarima zapitaće se malo kako i kome da ga prodaju,samo da ljudi uključe mozak. Do jeseni 2021.ta djubriva koja su sada na paletama i u vrećama će se strvrdnuti dobrim delom.
Sve se to proda druze, ne bace oni nista ne boj se.
 
Sad je doslo da je cena 1% N = 1din. Urea 46% = 46 din ili KAN 27% = 27 din. Kao i za AN. Valjda ce se cene malo stabilizovati i vratiti na predhodni nivo. Ja se jos razmisljam sta da uzmem i za kukuruz i za psenicu.
 
U sezoni ako ne pojeftini nikad nece

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Mozda u normalnoj sezoni, ali ovo sad se nezna ko pije ko placa. Vidite da je ceo cirkus oko uvoza izvoza robe zbog korone. Prasak poskupeo, nafta ide gore, seme dkc nema i poskupelo, verovatno ce i hemija gore....
 
Nazad
Vrh