Cene teladi

u petak prodavao musko tele,155 kg prv klasa ali niko mi nije hteo dati preko 550 eura,vratio g akuci,na kilo mi niko nije nudio preko 360 din po kilu
bila losa traznja
 
Ma tesko naci ovu malu telad,valja ici traziti oko Bijeljine mozda tamo ima,ne znam da li ima iko sa foruma da je odatle da ga kontakiram.
 
kako stvari stoje i meni ce na prolece biti problem da nadjem, uzeo bi dva komada za sebe al tesko da cu naci.. :)
 
Ja imam za prodaju blizance musko i zensko stari dva meseca tazine 115-120 kg .Danas mi nudili za zensko 2.6 evra a za musko 3.6evra.
 
Koja je cena malih muskih telica,i da ne znate gde ima da se kupe.Kupio bih 5-6 komada,to bi mi bili prvi tako da nista ne znam u vezi toga. ?
 
Ima li kakve razlike u cijeni holstajn i simental teladi od ~ 150 kg kod otkupljivaca?Imam nesto teladi crnih holstajna i simentalaca pa me zanima ima li kakve razlike u cijeni.
 
Dali je mnogo 300e za tele od 10 dana , simentalac musko?

s obzirom kolko je dugo cena kod nas bar ta od 250e ja mislim da su sve cene porasle u proizvodnji,i da bih ti 300e bilo sasvim ok,no uvek ko prodaje malo je a ko kupuje puno.

---------- Poruka napisana u 17:06 ---------- Prethodna poruka je at 17:00 ----------

Previse brate,kod nas su 250 evra simentalci stim da ima bezobraznih ljudi pa traze i 300 evra za tele od 35 kg.Ne znam meni je to puno,250 evra za tele od 35-45kg.Realna cijena bi bila 3.5-4 evra po kg.
Jel smatras sebe bezobraznim kad prodajes bika i kad oces da naplatis to sto si radio? a znas da svakako bescenje i da nemas maltene nikakvu zaradu,naravno da nisi bezobrazan samo trazis jer smatras da tolko vredi,a naravno ako nema teladi proce i za tristo a ako ima nece ni za 200 niko tet,isto kao i sa bikovima,kad niko nema onda lako prodati po visokoj ceni a kad je puno selo i kad ne das ispod odredjene granice a komsija proda malko jeftinije i onaj drugi jer njim treba para mozes se slikati.
 
Nazad
Vrh