Cene teladi

s obzirom kolko je dugo cena kod nas bar ta od 250e ja mislim da su sve cene porasle u proizvodnji,i da bih ti 300e bilo sasvim ok,no uvek ko prodaje malo je a ko kupuje puno.

---------- Poruka napisana u 17:06 ---------- Prethodna poruka je at 17:00 ----------


Jel smatras sebe bezobraznim kad prodajes bika i kad oces da naplatis to sto si radio? a znas da svakako bescenje i da nemas maltene nikakvu zaradu,naravno da nisi bezobrazan samo trazis jer smatras da tolko vredi,a naravno ako nema teladi proce i za tristo a ako ima nece ni za 200 niko tet,isto kao i sa bikovima,kad niko nema onda lako prodati po visokoj ceni a kad je puno selo i kad ne das ispod odredjene granice a komsija proda malko jeftinije i onaj drugi jer njim treba para mozes se slikati.

300 evra za tele od 40 kg je stvarno previse,makar da imaju pasose i uvjerenje o zdravstvenom stanju pa ajd i nekako bi mi se mozda i isplatilo uzimati takvu telad,mozemo pricati sta hocemo ali 7.5 evra za kg je previse!!!
 
to je bas smelo,jer on ako ga ne proda sa pasosom mora pisati da je uginuo a kad imas dosta krava nemoz ti svako drugo tele uginut...ako uzmemo u obzir da su pola muski pola zenski.
 
Tele kad sisa 6/7 nedelja i kad dobijes za njega 250 do 3oo evra ono je bukvalno samo sebe posisalo .Ja teladim dajem oko 15 litri na dan ,a za mleko dobijam 38.5 dinara ,to je oko 600 dinara svaki dan cist racun suma -o.A dije sto je krava zasusena 2 meseca pa osemenjavanje pa veterinar to je ----o.I ONDA NEKO KAZE DA SU TELAD SKUPA ,PA NEK DRZI KRAVE DA MU SE TELE.
 
Tele kad sisa 6/7 nedelja i kad dobijes za njega 250 do 3oo evra ono je bukvalno samo sebe posisalo .Ja teladim dajem oko 15 litri na dan ,a za mleko dobijam 38.5 dinara ,to je oko 600 dinara svaki dan cist racun suma -o.A dije sto je krava zasusena 2 meseca pa osemenjavanje pa veterinar to je ----o.I ONDA NEKO KAZE DA SU TELAD SKUPA ,PA NEK DRZI KRAVE DA MU SE TELE.

Telad od par dana,najcesce 2-3 dana starosti su 250-300 evra,tako da je to i vise nego dobra cijena za onog sto prodaje.
 
Ja telad placam 270dinara po kili starosti od 5 do 7 nedelja. Prosecna tezina prvih je bila 75kg po komadu a drugih 86 kg po komadu. U pitanju su muski holstajni.Dobijem pasose potvrdu o vakcinaciji i zdravstvenom stanju. Smatram da to uopste nije mnogo. Sto se tice silne zarade od prodaje teladi ne verujem. Vise mi se isplati ovako nego da drzim svoje krave. Sad sto ja od tova imam minimalnu zaradu to je nesto drugo.
 
Hteo bih da se zahvalim svima na komentarima oko cene, ali dok smo mi polemisali o ceni telad se prodala kako kaze gazda po 300e.
 
Telad od par dana,najcesce 2-3 dana starosti su 250-300 evra,tako da je to i vise nego dobra cijena za onog sto prodaje.
Ko da za tele od 2 dana 300 evra taj po mojoj racunici pravi velik gubitak.Niko ne garantuje cenu bikova,ja sam proslu jesen dobijo za bikove 1.55 evra a turu pre toga 2.2 evra.Razlika po biku 300 i kusur evra,ispadne da je tov bikova cista kocka .
 
Pa da ima neke velike zarade od bikova mislis da bi svi prodavali telad? naravno da ne bi ali na ovu cenu kukuruza ih ne vredi toviti daj sta das za tele pa makar i u stetu al opet bolje nego da ga jos hrani timari i da jedva naplati kukuruz koji je pojeo i jos si onda srecan kao nisi stetovao,a struja rad itd naravno nikad ne racunamo...
 
Prodato danas musko crno tele cena 250e starost 15 dana,morao sam da uslikam kako ga covek zapakovao :)
21112011011.jpg
 
Od petog dana stavlja vet usne markice ti prodas tele a pasos kad stigne saljes kupcu , tako to funkcionise.
 
Nazad
Vrh