Cene seoskih imanja u vasem kraju

E za 10 000 evra ,uzimam program sad kad dodju ovi arapi vracam jredit ,prodajem plac i gas negde da odmorim mozak i psihu .A bice bolje i za decu i zenu:osmeh:salu na stranu a worm jel to stara gradnja ??
 
Mislim da sam napisao ali, kuca je novija gradnja znaci nije od naboja ili nekog drugog materijala radjena je 80ih godina. Temelji, parketi u kuci, zidovi od cigle, ploca betonska novi tip crepa-nije biber ... I jos betonirano po dvoristu sve i cuprija ispred kuce ma budzasto
 
Au worm sta reci ,samo da se izracuna koliko bi to kostalo da krenes da sagradis iz pocetka.
 
Neko ranije napisa da su zene krive za izumiranje sela,i apsolutno se slazem.Nece "gospojice" da ostanu na selu.

Nego,Sasa,reci mi koliko se krece cena zemlje(po aru)u okolini Palanke?Imam nesto zemlje u selu Pridvorice,kao i manji kucevni plac.

Tacno tako zene prve gledaju da pobegnu iz sela u grad .Najvise me cude ove gazdacke cerke koje masovno beze iz sela da se udaju u grad.Sta misle njihovi ocevi kako ce ozeniti svoje sinove kad oni prvi svoje cerke salju u grad.
 
Kod mene u centru sela, kuca stara gradnja ali nije losa, zapusten plac,pomocni objekti u fazi raspadanja plac sve ukupno 30 ari cena 4500 evra, struja,voda,telefon. Nije skupo ali niko ne kupuje.
 
Da pa to je oko 55- 60 jutara .Kod nas ni dosta dobri domacini nemaju toliko u posedu.
Sasa kolika je po tebi u takvim vukojebinama platiti ha zemlje bas mi je zanimljivo ono da nema niko oko tebe kilometrima:osmeh:
 
Da pa to je oko 55- 60 jutara .Kod nas ni dosta dobri domacini nemaju toliko u posedu.
Sasa kolika je po tebi u takvim vukojebinama platiti ha zemlje bas mi je zanimljivo ono da nema niko oko tebe kilometrima:osmeh:

Druze nije ti to zemlja kao u Vojvodini, niti je klima ista niti radja kao u vojvodini. Planina je to ne vredi puno, platiti hektar vise od 1000 evra je preskupo.
Ti ces u banatu da imas veci prinos sa 15 hektara nego sa ovih 30 i lakse ces obraditi tvoju zemlju.
Za zivot da nema okolo kilometrima zive duse lepo je ali zar bih decu tamo odveo da nemaju drustvo kilometrima u krug?
 
Nisam mislio da se selim u taj kraj nego sam tražio nešto za vikendicu .Homolje mi odgovara zbog vazduha ( imam astmu).A relativno mi je blizu preko skele na Dunavu.
Ne treba meni toliko zemlje tamo mislio sam oko 2-3 ha samo da ima nešto na njoj da se ne mlatim sa papirima .
 
Da imas za subvenciju. :osmeh: Mala sala

Kod mene u susednom selu 3 hektara u komadu prodato za 3 000 eura. Do duse brdo, selo od oko 1600 stanovnika.
 
Druze nije ti to zemlja kao u Vojvodini, niti je klima ista niti radja kao u vojvodini. Planina je to ne vredi puno, platiti hektar vise od 1000 evra je preskupo.
Ti ces u banatu da imas veci prinos sa 15 hektara nego sa ovih 30 i lakse ces obraditi tvoju zemlju.
Za zivot da nema okolo kilometrima zive duse lepo je ali zar bih decu tamo odveo da nemaju drustvo kilometrima u krug
Ako si pazljivo pratio forum mogo si da shvatis da i u cuvenoj vojvodini ima lose zemlje i jako teske za obradu,a isto tako juznije ima jako dobre zemlje.
Inace homolje je dusu dalo za stocarstvo,a jos ako stvarno postoji dobra suma moze da se isplati.
Ja recimo imam 18ha zemlje i mogu da se slikam s njom,lepo izgleda ali mala koris.15ha sume i 3ha pasnjak,vocnjak i okucnica.Jedino sto sumu eksploatisem godinama.
Prodavao nikad nebi jer su moji preci bukvalno prolivali krv za tu zemlju.
 
Ako si pazljivo pratio forum mogo si da shvatis da i u cuvenoj vojvodini ima lose zemlje i jako teske za obradu,a isto tako juznije ima jako dobre zemlje.
Inace homolje je dusu dalo za stocarstvo,a jos ako stvarno postoji dobra suma moze da se isplati.
Ja recimo imam 18ha zemlje i mogu da se slikam s njom,lepo izgleda ali mala koris.15ha sume i 3ha pasnjak,vocnjak i okucnica.Jedino sto sumu eksploatisem godinama.
Prodavao nikad nebi jer su moji preci bukvalno prolivali krv za tu zemlju.
U kom smislu dobra misliš? Da se seče za ogrev ili nešto drugo?
 
Talianu mnogo si se ti zagrejao za tu kucu,a vec si pisao negde da planiras da krenes sa stocarstvom kad ti tast ode u penziju.:osmeh:
Mogu da se kladim kakve šeme imas u glavi sto se tice tasta i krava i tog imanja na homolju.:haha::bravo:.
 
Ako si pazljivo pratio forum mogo si da shvatis da i u cuvenoj vojvodini ima lose zemlje i jako teske za obradu,a isto tako juznije ima jako dobre zemlje.
Inace homolje je dusu dalo za stocarstvo,a jos ako stvarno postoji dobra suma moze da se isplati.
Ja recimo imam 18ha zemlje i mogu da se slikam s njom,lepo izgleda ali mala koris.15ha sume i 3ha pasnjak,vocnjak i okucnica.Jedino sto sumu eksploatisem godinama.
Prodavao nikad nebi jer su moji preci bukvalno prolivali krv za tu zemlju.

Naravno da ima lose zemlje i u Vojvodini ali vrlo mali procenat. Kad sam talianu napisao dobra zemlja u Vojvodini mislio sam na njegov kraj (juzni banat) tamo je zemlja najbolja na svetu ne samo u Srbiji...
 
Pa nije bas sve tako sjajno u tom juznom banatu bog je rekao davno laku noc cak i zemlja je sarolika,masna, teska i hoce da podbaci u odnosu na backu gde je sama obrada laksa a tek rod.
 
Nazad
Vrh