Cene seoskih imanja u vasem kraju

Teme su vrlo slicne i usko vezane. Mogle bi se i objediniti

Ali ako bi se pisalo SAMO o cenama seoskih imanja onda bi mogla da ostane kao zasebna tema posto ne bi imala veze sa umiranjem seoskih domacinstava. Videcemo, mozda prebacim samo pojedine postove koji vuku na onu temu.
 
Ovo je tuga jedna seoska imanja sa kucom okucnicom njivama sumom u okolini kragujevca odavno izgubila svaku razumnu cenu,moze se kupiti domacinstvo kompletno za par hiljada evra,a grad pun sirotinje i nezaposlenih..zemljo Srbijo kuda ides.
I nikada mi nece biti jasna razmisljanja tih ljudi cije porodice gladuju u gradu a imanja im zapustena
ma mi sigurno izumiremo..
 
Neznam ja sam sumnjicav sto se tice takvih stvari .Mozda coveku seku sumu nemoze vise sam da izadje na kraj stariji covek ili nesto slicno . Mozda je neciji naslednik pa lako se prodaje tudja muka !!! Sad ce ovo da mi golica mastu :osmeh:
 
Kakva muka, pa ovo je na Homolju tu kilometrima u krug nema zive duse. Sto se tice mene mozda bi i mogao da podnesem tu usamljenost ali ko decu da vodi u tu dzunglu, kako ce u skolu itd...
Cena uopste nije mala s obzitom na lokaciju...
 
Poslednja izmena:
E to je ali ima da se nadju imanja blize civilizaciji ,ali opet ima i tu dosta km nezgodno je zbog dece skole zdravstva i tako dalje .Ako nemas kola a snadje te nesto a nema ni ko da ti pomogne ,nema ti spasa.Mada i ovde nema nigde vise dezurni lekari kao sto je bilo u Surcinu nocu ,nego cekaj dok dodje hitna ili zuri sam u bezanijsku ili urgentni . Nekazem nije zgodno ali ko nema sanse da nadje posao i ko nema izlaza mogo bi sa takvim nekim imanjem da potrazi spas ,ali ipak blize negde civilizaciji bitno je samo da ima blize skola i neka bolnica za drugo bi se bilo ko snasao .
 
E to je ali ima da se nadju imanja blize civilizaciji ,ali opet ima i tu dosta km nezgodno je zbog dece skole zdravstva i tako dalje .Ako nemas kola a snadje te nesto a nema ni ko da ti pomogne ,nema ti spasa.Mada i ovde nema nigde vise dezurni lekari kao sto je bilo u Surcinu nocu ,nego cekaj dok dodje hitna ili zuri sam u bezanijsku ili urgentni . Nekazem nije zgodno ali ko nema sanse da nadje posao i ko nema izlaza mogo bi sa takvim nekim imanjem da potrazi spas ,ali ipak blize negde civilizaciji bitno je samo da ima blize skola i neka bolnica za drugo bi se bilo ko snasao .

Druze na planini gde se ne cisti sneg auto ti nije od velike koristi.
 
A zato je i takva cena .Nisam ja ni mislio da tu pomazu kola nego za neko imanje blize civilizaciji :osmeh: Ima i na ravnijim podnebljima takodje lepih imanja sa obradivim povrsinama za prilicno male pare sa izgradjenim kojekakvim objektima cak vidim da prodaju i sa mehanizacijom i kojecime .Ali opet nije za svakodnevno putovanje na posao ,nema zdravstvene ustanove blizu ,gradske vode itd .
 
Neko ranije napisa da su zene krive za izumiranje sela,i apsolutno se slazem.Nece "gospojice" da ostanu na selu.

Nego,Sasa,reci mi koliko se krece cena zemlje(po aru)u okolini Palanke?Imam nesto zemlje u selu Pridvorice,kao i manji kucevni plac.
 
Zavisi druze gde se nalazi plac, ako je pored glavnog puta moze lepo da se proda, ako je zabaceno tesko se prodaje.
Pridvorice se granici sa mojim selom razdvaja nas reka Jasenica.
Ako mi objasnis gde se nalazi plac Pridvorice poznajem odlicno recicu ti koliko moze da se uzme za 1 ar, moze i na PP.
 
Pa radio je jedan moj kolega iz Jakova ,njegova zena je rodom iz Dobanovaca i prodo je njen matori neku kolicinu zemlje i podelili su pare ona i njen brat .Malo posle toga je on i napustio kombinat heheh. A znam za jos jedan slucaj . Pa i kolega prodao jednu njivu kod silosa u Jakovu znam i za koju astronomsku cifru ,to je njiva iza gasare gde se gradi ona velika hala ako si obratio paznju.
 
http://www.kupujemprodajem.com/domac...ter_id=5777039
Kakva muka natera čoveka da proda ovakvo imanje za te novce.Dođe mi da prodam 5 jutara zemlje i da kupim takvo imanje .
Ja sad nesto racunam,pa mi dodje sumljivo.Ako stvarno ima 12ha sume po 250 m na ha dodje mu 3000m.Da to da ljudima koji se bave izradom drva za ogrev mogo bi da uzme oko 36000e.I zasto onda sve komplet daje za 35000?
 
To sam ja hteo odma da kazem ,ali ajde neznam kako se te cene suma krecu a neznam ni taj kraj .Mozda ni taj ko prodaje nezna za to kako bi mogo te sume nekom da da pod zakup ,ma to je neko nasledio i prodaje tudju muku -pretpostavljam.A opet ko zna na kakvim su to terenima sume koliko je to nepristupacno :osmeh:
 
I meni je suma zapala za oko.3000 kubika po 3000 dinara je 9 miliona dinara.Das na pola da seku,i dobijes 4,5 miliona dinara,sto je mnogo vise od tih 35 000e(a dao bi je za 25 000e kada bi mu izvadio na sto).Ostalu zemlju prodas bud zasto,i eto zarade.
 
Pa kod nas je covek pre neku godinu (sada moj komsija) kupio kucu za 10 000e. Nova prizemna kuca preko 100 kvadrata sa sve namestajem i plinskim pecima i plinom razvedenim po kuci, dva kupatila, dve garaze i veliki vocnjak u basti, inace kod nas su placevi povrsine 28ari svi. Da kaze covek da smo zabaceni nismo, 30km do Zrenjanina, 30km do Kikinde znaci maksimalno pola sata lagane voznje. Do Beograda tacno 100km, do Vrsca 100km do Novog Sada 70km. Sve je relativno blizu i jos se nalazimo na raskrsnici puteva Zrenjanin ,Temisvar Subotica, Vrsac kao da smo Rim :osmeh: Al opet neko vise voli da bude prosjak u gradu nego gazda na selu. Moja komsinica ,kuca do mene koja se sada rusi, otisla je sa muzem u Beograd da zive de nemaju ni kuceta ni maceta kao podstanari sa cerkom ceo zivot u 16kvadrata garsonjeri a tata joj ostavljao kucu ,najbolju zemlju, traktore sve masine ali jok. Place mi se kad vidim kako je to nekada izgledalo a kako se sad sve rusi i zaraslo u korov a gospoda sve masine i zemlju rasprodali, bar da su stan kupili nego sve kroz ,da izvinete, guzicu proterali
 
Nazad
Vrh