Cene krava i ostalih kategorija

Imao sam slican slucaj pre 2 godine ,kupio sam kravu za 1200e u stali kad sam bio kod tog kad sam uzimao kravu krava je imala nesto cvrscu balegu ,aj velim slabije hranio nije imao hrane ,sredice se . Nakon sto sam je doveo kuci krava slabo jede ,retko prezima dovedem veterinara dva dana dobijala laksans daje protera i neosaninget ono nista .I treci dan veterinar kaze daje pojela nesto sigurno , i dam je na klanje za 400 e , i u klanici stajnka bar 2 m duga , a krava je kod predhodnog bila u pasi ,jer u opste moje krave ne pustam u pasu ,jer nemam blizu pasnjak. I na kraju nekako izcupam od tog gazde 500 e . Tako i ja ostao bez 300e svojih.
 
moram da vam sa izjadam malo za onu kravu sto sam kupio u februaru ima slika na prosloj strani,sve je bilo super jedno mesec dana dok jedno vece nisam primetio da joj curi neka tecnost iz buraga negde jedno 10 cm od prednjih nogu ovamo ka stomaku recimo kao kod nas na zavrsetku grudnog kosa,moji veterinari dolazili vrteli se i nista mi nisu rekli samo su rekli da je otvaranje krave na tom mestu 400 eur,a da i da je pozitivna na metal detektor.zaboravio sam da kazem da je normalno se ponasala,jela lepo,nije smanjivala mleko,ali JOJ IZLAZILO SITNO ISECKANO SENO NA TOM MESTU.bila je kod mene jos jedno 3 dana i nisam vise smeo da je drzim.otisla je za neverovatnu cenu od 450 eur a platio je 1000 eur.e to su moje muke,a da e ZOKI KOSTOVICU vides da sam silan kako ti kazes matrapaz ili kod mene se kaze PREKUPAC.sad imam samo jedno zensko tele ima oko 5 meseci!

e jbg.to je bas maler,znaci svuda je ista situacija sa podvaljivanjem krava,najbolje je ostaviti tele pa iznegovati kravu jeste duzi vremenski period al ipak malo sigurnije,tako je moj rodjak prodao kravu Hf za 1300 eu,jalovu imala oko 25l mleka,kao bez mane al se posle ispostavilo da izbacuje matericu
 
Zna li neko cenu krava za klanje?
Komšiji je jedna ostala jalova i nema joj spasa, krenuo sa prodajom, a nakupaca nagrnula gomila, pa ucenjuju li ucenjuju....
Jedan mu nudio 70.000 dinara za nju,onako đuture, a neki dan je merili na seoskoj vagi, krava je u tom trenutku bila teška 670 kg, i to posle polučasovne šetnje od 3 km do susednog sela...
To ispadne 104 dinara po kg (86 eurocenti), pa to nije ni 1 euro po kg....
A brdo mesa, krava nije ni malo mršava....
Lešinari prokleti....
 
Zna li neko cenu krava za klanje?
Komšiji je jedna ostala jalova i nema joj spasa, krenuo sa prodajom, a nakupaca nagrnula gomila, pa ucenjuju li ucenjuju....
Jedan mu nudio 70.000 dinara za nju,onako đuture, a neki dan je merili na seoskoj vagi, krava je u tom trenutku bila teška 670 kg, i to posle polučasovne šetnje od 3 km do susednog sela...
To ispadne 104 dinara po kg (86 eurocenti), pa to nije ni 1 euro po kg....
A brdo mesa, krava nije ni malo mršava....
Lešinari prokleti....
Nek odnese kod Djurdjevica,placali su 300 din/kg na randman.
 
Ma to je tek posao...
Imam rođaka koji je dao Đurđeviću bikove na randman (4 komada), pa mu izašlo mnogo manje nego da je dao prekupcima (Šiptarima) na kile žive vage (iz dvorišta)...
A ovaj moj komšija i da 'oće, nema čime da odnese, a i da ima, daleko brate...
Predlažem mu da je koljemo, pa da prodaje meso, i to ispod cene, ni to neće...
A samo da isprangijamo buteve i plećke, a SVE OSTALO od krave bacimo, opet bi to bilo gomila mesa (i to kvalitetnog), krava nije mnogo matora, 4-5 puta se telila...
Đurđeviće poznamo i lično, jednaka nam "ljubav" prema konjima, jedno vreme su i nosili mleko od nas, pa zaostali sa isplatama, nekako jedva isplatili...
 
A ja imam sasvim drugo iskustvo u prodaji na randman sa Djurdjevicem,nakupcima ne prodajemo vise nista vec 7-8 god jer ucenjuju strasno,kravu zadnju sto smo odneli,na randman izasla je 1,3e/kg.
 
Dal nisi Enku dao ? I ja imam 2 koje cu najverovatnije morati da prodam, ne traze bika uopste. Samo nisu nesto debele, na muzi su.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Nisam Enku ,Hamo se zove momak .
Ja sam moju namerno zbog toga pre dva meseca spustio na jedno mleko.
 
Nazad
Vrh