Cene konzumnih kokošijih jaja

Kupio po 8din juce. Kad je jeftino planirao 30kom, a na kraju kupio 60. Sad udri po kajgani sa lukom i slaninom.
 
''bem ti studenstski zivot zgadila mi se jaja na sve nacine. Po prodavnicama idu za 12-13 dinara na komad i to onako u najlonskim kesama,ova "markirana" u kartonskim kutijama od 10 komada su jos skuplja.
 
Ja sam nešto računo u cenu jaja od 12din ja sam na nuli a pre samo godinu -dve prodavo sam ih po 8-9 din i bilo je kolko tolko zarade a sad prc , realna cena je od 15-20 din dok nebude ta cena neću da ih držim.
 
Druze i to je malo.Svi kukaju na cenu kukuruza.:osmeh: Pa realno je na kg kukuruza veca zarada nego na jajetu i kad bi bilo 15 dinara.Kazu kosta zemlja i troskovi obrade.Pa kostaju i koke,kavezi,hrana.Mozda nije bas najbolji primer,ali mi to pade na pamet.Sa poskupljenjem hrane,ode sve u tri ......Jedino su jaja ostala.
 
Druze i to je malo.Svi kukaju na cenu kukuruza.:osmeh: Pa realno je na kg kukuruza veca zarada nego na jajetu i kad bi bilo 15 dinara.Kazu kosta zemlja i troskovi obrade.Pa kostaju i koke,kavezi,hrana.Mozda nije bas najbolji primer,ali mi to pade na pamet.Sa poskupljenjem hrane,ode sve u tri ......Jedino su jaja ostala.
Da druže jedino su jaja ostala dole a sve ostalo ode gore :osmeh: kukuruz bio 16-18 din sad je 28 , soja bila 36 sad je 68 , super bio 540 sad je 1000 , koke 560 sad 800 sve ode u majč..u zato sam i batalio koke, najradije bih prešao na uzgoj ćurki samo da imam prostora gde da ih držim i da imam tržište , ove godine odranio sam 4 ćurke jedna je otišla na hranu a 3 mi ostale čisto ::novac::
 
kad bi i jaja otisla na na cenu 15-20 dinara, mislim da bi se tada najzad digo narod na bunu :) jaje je jelo siromasnih ko jos pita dal se isplati cuvati koke ili ne bitan je socioloski mir, da su sami proizvodjaci podigli cenu jaja, digla bi se hajka na njih, to sto je hrana poskupela, struja takodje nije bitno to se neracuna u input proizvodnje jaja
 
Ma kakva socijala , ovo je cista zajebancija sa nam proizvodjacima a ja pobegao iz grada u selo ., mada se ne zalim ima sta da jedem ///// koliko hocu i sta hocu da smo mi zivi i zdravi .... ovi u gradu nemaju i da je jaje i prasetina ... jos niza cena , piletina drzi cenu na 330. pa da vidis kupujese i jede
 
Narod se uvek dizao na jaja.:osmeh:.Ja znam da za dorucak 1 sardina zamenjuje oko 4 jajeta.Ista kosta oko 100 dinara.Po tom paritetu jaje je 25.Kupuju ljudi sardinu,tako bi i jaja.Ako se ne dizu zbog ribe,nece ni zbog jaja.:haha:
 
Po Sapcu se prodaju jaja po 9 dinara,kazu da su iz Dobrica i da su domaca.Na koliko ih daje taj sto ih proizvodi kad su u prodavnici 9 i cime ih hrani kad ih daje po toj ceni.
 
cime ih hrani kad ih daje po toj ceni.
To su koke verovatno ispuštene po dvorištu pa prelete plot odu do deteline , pa kljucnu nekog crva ( proteini) pa odu malo se najedu peska ( kalcijuma) pa im gazda baci malo čistog kukuruza ili pšenice i tako stalno nešto kljucaju i najedu se koječega snesu jaje svaki drugi dan e ta jaja bi trebalo da koštaju 30 din jer su potpuno organska a ne da ih gazda daje po 6-7 din samo da ih se reši .
 
to je tragedija kad on prodaje domaca jaja po devet dinara nezna seljak da izracuna neke stvari,a ja sa sest godina fakulteta cistim kokosinjce i ubedjujeme svaka dzudza sto kaze onaj na televiziji ovaj narod treba j..... niko nam nije kriv sto su nam cene proizvoda takve sami smo krivi.
 
Poslednja izmena od urednika:
I ja ih na veliko dajem po devet pa imam racunicu, nemam fakultet al imam digitron. Sve ti je to borba moj prijatelju ko je naj jeftiniji i nadje racunicu pobedice, ostali imaju pravo da se ljute. To sam shvatio jos kao dvanaestogodisnjak kad sam sa bratom poceo da vodim imanje.
 
Samo ti druze uzivaj i pametno potrosi zaradu,ako je vec nisi izgubio.Ne znam dal drzis u kavezu ili ispustu,al gde god.Da si na tom prostoru kaveza ili dvorista posadio kukuruz i dao mu tu vodu koju si dao pilicima sad bi uzeo mnoogo vece pare nego na tim jajima.:haha:
 
Kod nas je gotova hrana 60 dinara,kokoska u kavezu pojede 120 grama,znaci 7,5 dinara kosta jaje,pod uslovom da kokoske odu same po hranu i pojedu samo koliko im treba.Do 9 ostaje 1,5 dinara.!000 kokosaka u koje je ulozeno 700 000,plus hrana,da ne racunam objekte i kaveze donese 1500 dinara dnevno,stvarno fantastican posao.Mozda bi moglo i jeftinije da se daju jaja,ako bi mogla negde da se ukrade hrana.
 
Kod mene su jaja 12-13 dinara.
Mene proizvodnja jednog jajeta kosta 5din,sto je ok,znaci 7dinara zarada po komadu.Kokoske su pustene vani i kljuckaju sve sto nadju tako da manje jedu,ali i manje nose nego one u kavezu koje cepaju koncentrat.Sad za neki dan treba da mi pronese nova tura u kavezu pa da proracunam kolko me kosta njihovo jaje.
 
Nazad
Vrh