Cene konzumnih kokošijih jaja

Pitam se koliko proda jaja, ako komsija pored prodaje po 10din. Mi kupujemo od istih ljudi godinama. Sada je cena 8din. Kada je bila najveca pred uskrs cena oni su nam prodavali po 9din. Uvek imamo dobru cenu kod njih tako da druge i ne konsultujemo u vezi cene. Od 2007 kako sam u BG cesto (2-3 puta mesecno) ponesem u BG familiji 100-200 komada. Moja familija zadovoljna dobila odlican kvalitet po povoljnoj ceni, proizvodjac takodje zadovoljan prodao kolicinu od kuce.
Nesto tu ne stima.Kako ona moze biti zadovoljna sa 8 dinara.Koka pojede 150g koncentrata.To je sigurno 5 dinara.Neka koka snese 300jaja godisnje,to izadje 2 dinara po jajetu,ako koka kosta 600.Kamgi voda,struja,amortizacija kaveza i opreme itd itd.Na zalost ljudi prodaju za te pare,e sad koliko su zadovoljni,to samo oni znaju.
Poredjenja radi kad je bilo 3 jajeta za kilogram kukuruza.Blagi uzas.
Da ne bude zabune,ja ne drzim nosilje i ne ide mi ni u dzep ni iz njega.Cak jaja i kupujem,ali se stvarno trudim da budem realan.Sad cemo lepo koke potamaniti,pa uvoziti po videcemo kojim cenama.E tu je drzava kriva i kriva i kriva.::samo bes::
 
Ljudi ne znam koja je njihova racunica. Tim poslom se bave prilicno godina i imaju stalne kupce. Meni to odgovara jer samo nazovem dan dva ranije da mi spreme ako mi treba veca kolicina i gotovo. Kada mi treba 20-50 komada samo odem jer toliko manje vise uvek imaju u svakom trenutku.
@SAMA
Slazem se da je trenutna racunica takva, ali jesenas je kukuruz bio 16din a jaja su takodje bila 8din. Tad nije bio gubitak na poslovanju sigurno.
 
Veca je tebi zarada i to mnogo veca na kili kukuruza,nego njima na jajetu.Ne kazem ja da je kukuruz skup,ali paritet je pobrljavio katastofa.
 
Kao sto znamo ... kod svake robe ima gde ljudi ne cene ni sebe ni robu , moze da da i za 5 dinara ,, to bi biloisto kada bi prasad prodavao umesto 250 dajem na 150 din. a to kakva je njihova racunica ,, to samo oni znaju .. jedino ako nemaju par hiljada komada ,, to je vec druga prica
 
Ne radi se o kolicini nekoj velikoj. Radi se o robi, ponudi, potraznji i mogucnosti kupovne moci naroda.
Ja imam 50 kokosaka. Od uskrsa neznam da li sam prodao kod kuce 200 komada jaja. Da mi se nebi gomilalo u sobi i po frizideru ja moram da spustim cenu spram kupovne moci naroda. A ovde u seliu skoro svaka kuca ima desetak koka negde zatvorenih da ima za sebe jaja. Nemaju zimi sada su i one pronele. Jer ako je jaje skuplje nece ga niko kupiti za dorucak nego ce namazati krisku dve margarina odseci deljicu salame i eto dorucka za manje pare. Nije mu potrebno to jaje bas toliko. Dok naprimer kod prasica je malko drugacija situacija. Znam ljude, pa cak bi i ja tako uradio, koji drze svinje pa kada im ne odgovara cena otkupa svinja lepo zakolje i stavi u zamrzivac ili zavisno od vremena osusi i eto hrane. Ja ipak ne mogu da pojedem 40 jaja dans niti da ih stavim u zamrzivac.
Mogao bi da probam da ih susim.:haha: Neznam kakva li bi bila.
 
U tom grmu i lezi zeka.Zapadna tehnologija ima i tu mogucnost susenja jaja.Resava se viskova i idu u robne rezerve.Posle ce vec neko kupiti ta jaja,npr mi :osmeh: i onda se u industriji za rezance,kolace,torte itd itd koriste iskljucivo ta jaja naravno jeftinija.Sveza jaja su ipak rasterecena viskova i proizvodjac ne ide u minus.Kod nas niti ima te tehnologije,niti drzava o tome misli.Jedino se desava uvoz istih.::jako_besan:: Ne bih da idem u :off_topic:al je takva situacija bila i sa mlekom u prahu i eto nam ishoda.Imamo velike manjkove i dajemo silne evrice za uvoz mleka,a stocni fond upropasten.
 
Evo supruga mi kaze da kod nje u bolnici nude jaja na prodaju po 13,0 din. Ta njena koleginica sto nudi robu po 13,0 je iz Gospodjinaca a druga iz Krcedina nudi po 12,0din.
 
Juce prodao oko 150 kom. na Rumskoj pijaci po 9 din. za sat sat i po. Mogao sam i po deset ali bi stojao do popodne i da li bi prodao sve. Morao sam jer sam imao jos nekih obaveza da stignem obaviti. Danas podizem cenu i kod kuce na 10. :ppozdrav:
 
Ja jaja prodajem po 11 i 12 dinara. Prodajem ih kuci, mada nekad i odnesem musterijama, ako mi je usput kada negde idem. To su ljudi koji uzimaju po 50-60 komada nedeljno. Jaja su od domacih kokosaka(avlijanerki). Imam 60-ak jaja dnevno te ne mogu da ih utrosim za sopstvene potrebe.
 
Данас сам куповао концентрат и опет је поскупео а јаја на пијаци од 8 до 12 Дин. Да им нису одсечени кљунови па да их пустим нек се саме хране.:zli:
 
Данас сам куповао концентрат и опет је поскупео а јаја на пијаци од 8 до 12 Дин. Да им нису одсечени кљунови па да их пустим нек се саме хране.:zli:

Ne zelim da te demoralisem, ali bice jos cupavije.
 
Прошли месец носивост 98,88%. Ових неколико дана тренд се наставља :cool:
 
Nazad
Vrh