Cene konzumnih kokošijih jaja

Gile1986

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Jan 2015
Poruka
17
Vidim da tema nije skoro otvarana pa me interesuje koje su trenutne cene jaja u vasim krajevima? hvala unapred pozdrav....

Poslednja izmena od urednika:

ttrle

Član
Učlanjen(a)
22 Jul 2014
Poruka
78
15 dinara u mom kraju,uglavnom u komsiluku prodam po 13-14 sve,ali potraznja je mnogo veca.

milenana

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jun 2014
Poruka
7
Kod nas po marketima jaja koštaju 14,15, a na pijacama 11, 12, 13 trenutno, nađe se ponegde i za 10. Posle Uskrsa cene će verovatno opasti. Kada je reč o pijacama svakako se više cene domaća jaja.
Ja imam 20 ak nosilja i nešto malo domaćih, pa prodajem u komšiluku.
Nažalost, sa manjom količinom koka i nema neke naročite zarade, oko 2 dinara po jajetu, kad se uračuna koliko košta hrana za njih, struja kada im gori sijalica. Ali svakako neću odustati, ove godine smo kupili više mladih (jednodnevnih) nosilja i domaćih. Ima da se kupe odrasle koke nosilje koje su tek počele da nose, za 700 dinara, ali baš je moj tata računao, da je isplativije kupiti jednodnevne koke i čuvati ih, jedna koka od kako je kupiš kao pile pa dok ne pronese, sa hranom i strujom za sijalicu košta oko 400 - 450 dinara.

Motorka

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
304
ja kupujem za svoje potrebe (i šire familije), oko 300 mesečno. cena bila 15, sad će biti po 13. nije industrijska, domaća proizvodnja, šetaju i dohranjuje ih. jaja krupna.

Vrh