Cene komponenti za stočnu hranu

Ajde Druze,prosvetli nas gde ima stocno po 13 din kg?
Mozda neki lokalni mlin samelje nesto sitno ili neko izvuce u zamenu za svoju psenicu.
Bez 500 dinara nema stocnog u nabavci kod nas,dok platis prevoz nakupca.A imati svoj kamion da trgujes zitaricima u zemlji bez stoke je suludo.
Eto skoro sam nasao etiketu jednog veceg Macvanskog mlina na Albanskom.Ode sve u izvoz na KOsovo i Albaniju,nema druze po 13 din stocnog "ni kod babe."U solunu somun dinar,do soluna sto somuna....
Cena stocnog brasna u maloprodaji se skoro izjednacila sa cenom kukuruza.Tj oko 20 din,pa ko voli odpad nek kupuje stocno.Narod je glup,zastareo pa voli taj veliki dzak za sitne pare.Jer ne jede kupac,vec zivotinja....

A cenu sacme isto ne bih komentarisao.To su Vp cene ili neki odpad od sacme.
 
Proverili smo situaciju u Becejki,drugar je zvao jer njemu trebaju velike kolicine,kaze da je tacno da je skoro bilo 13 din.na preko 5 tona,trenutno je nesto preko 15 din.ako sam dobro razumeo.
Suncokretova sacma u Dijamantu 18 din plus PDV.To je ipak jedna od najkvalitetnijih sacmi u ponudi.Male mesaone kupuju tamo i krste je sa ko zna cim,znate i sami...
 
Ja uzimam Sano Piggi i daju mi 100din/kg sa njihovim prevozom i njihov istovar,ali uzimam nedeljno 1t supera.
 
Ajde Druze,prosvetli nas gde ima stocno po 13 din kg?
Mozda neki lokalni mlin samelje nesto sitno ili neko izvuce u zamenu za svoju psenicu.
Bez 500 dinara nema stocnog u nabavci kod nas,dok platis prevoz nakupca.A imati svoj kamion da trgujes zitaricima u zemlji bez stoke je suludo.
Eto skoro sam nasao etiketu jednog veceg Macvanskog mlina na Albanskom.Ode sve u izvoz na KOsovo i Albaniju,nema druze po 13 din stocnog "ni kod babe."U solunu somun dinar,do soluna sto somuna....
Cena stocnog brasna u maloprodaji se skoro izjednacila sa cenom kukuruza.Tj oko 20 din,pa ko voli odpad nek kupuje stocno.Narod je glup,zastareo pa voli taj veliki dzak za sitne pare.Jer ne jede kupac,vec zivotinja....

A cenu sacme isto ne bih komentarisao.To su Vp cene ili neki odpad od sacme.

Drugar uzeo pre oko 3-4 nedelje 5 t po 13 din od Škrbića ( Žile ) iz Martinaca i to mu dovezli kući
Jesam li te prosvetlio :ideja::ideja::ideja: ??
 
Ajde Druze,prosvetli nas gde ima stocno po 13 din kg?
Mozda neki lokalni mlin samelje nesto sitno ili neko izvuce u zamenu za svoju psenicu.
Bez 500 dinara nema stocnog u nabavci kod nas,dok platis prevoz nakupca.A imati svoj kamion da trgujes zitaricima u zemlji bez stoke je suludo.
Eto skoro sam nasao etiketu jednog veceg Macvanskog mlina na Albanskom.Ode sve u izvoz na KOsovo i Albaniju,nema druze po 13 din stocnog "ni kod babe."U solunu somun dinar,do soluna sto somuna....
Cena stocnog brasna u maloprodaji se skoro izjednacila sa cenom kukuruza.Tj oko 20 din,pa ko voli odpad nek kupuje stocno.Narod je glup,zastareo pa voli taj veliki dzak za sitne pare.Jer ne jede kupac,vec zivotinja....

A cenu sacme isto ne bih komentarisao.To su Vp cene ili neki odpad od sacme.
A šta ti misliš da se stocno koristi samo što je veliki džak za malo para?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Nisi,pre 3-4 sedmice je bilo i po 12 dinara fco kupac,a sada je druga prica.Neko je pomenuo 15 dinara i to je trenutna cena fco prodavac.
Kad pisete pisite koja je cena na danasnji dan,a ne "komsija uzeo pre mesec dana'.

Skrbicevo stocno kod nas nije na nekom glasu.



U nasem kraju se stocno koristi samo sto je jeftina hrana.Tako je otkad znam za sebe,Pogotovo starije ljude ne mozes ubediti drugacije da tu nema nista od cega ce da rastu.U stvari,rastu i jedu sami sebe...
Po ceni od skoro 20 din u maloprodaji,stocno nema sta da trazi poredj jecma i kukuruza.
 
Pitanje : ako se svinje hrane gmo sacmom , da li to predstavlja problem prilikom prodaje klanicama? Da li kontrolisu to? Mogu povoljno da nabavim to pa mi treba savet?
 
Samo stavljaj gmo,zato i apoteke lekova nicu kao pecurke posle kise.To je dobro za nasu decu,znaci samo rokaj gmo.

Pocerina,prijatelju kad neko hrani svince samo stocnim i spirinama,kaze kako je "rana"skupa i da se ne isplati,tu se sva prica o stocnom i njegovom uticaju na rast i razvoj zavrsava.
 
ja ubacujem stocno brasno odnosno mekinje bikovima zbog boljeg varenja iskoristenja hrane bolje je prezivaju nema nesvarene hrane u balegi takodje i svinjama idem 25 posto u gotovu smesu dobro mi se pokazalo
 
nije mi puno davao sam i 40 posto ali sa stocno brasno sa naseg mlina iz sela njihov dzak 30 kila na pola je prazan koliko su teske vade samo belo brasno a lom i sve ostalo islo je u mekinje cena je bila pristupacna o pre dve godine od tad su 20 dinara ne menjaju cenu vuku sve za Kragujevac nemogu da namelju koliko im treba. bikovi su mi na suvom tovu koncentrat po slobodnoj volji i malo lucerke i slame tako da mi mekinje dobro dodju pogotovo kad nemam psenice da im sameljem .inace ove sto sam kupio na mlinu u susuednom selu po 16 din dzak 25 kila jedva su ga zasili da pukne koliko su lake al daj sta das
 
Samo stavljaj gmo,zato i apoteke lekova nicu kao pecurke posle kise.To je dobro za nasu decu,znaci samo rokaj gmo.

Pocerina,prijatelju kad neko hrani svince samo stocnim i spirinama,kaze kako je "rana"skupa i da se ne isplati,tu se sva prica o stocnom i njegovom uticaju na rast i razvoj zavrsava.
Nisam pominjao svinje, ja ga koristim u ishrani goveda.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh