Cene junadi i gotovih bikova

Moji prodali Braci po 2.10 pre 15 dana.
I time smo zavrsili sa tovom goveda.
Tovili 30 godina dosta je bilo.
Nekad za 1 bika kupovaolo se 3 teleta
Trenutno 1 bik jedva 2 teleta.
Sve je to lepo al za kukuruz preko 150 evra po toni i ovom cenom teladi ne biva.
A juce prodao 20 tona po 200€ sta reci.
Prst u uvo i nakrivim sesir, znam i ja ici u Grcku a ne daj detelinu daj slamu daj silazu... za koga pa imam i ja dusu.
Svim kolegama po ularu zelim bumbare po 6 meteri i cenu od 300 din i da me zovu na utovar...
 
I ja sam trenutno na pauzi i mogu reci da prija.ali na jesen ako Bog da ponovo punim stalu.inace kod nas 1.9 max cena trenutno.
Do jeseni imas vremena,kolega, da se predomislis.
Vidis cenu teladi, koja zbog smanjivanja broja krava, nece biti mala, a znace se i cena kukuruza jer ce poceti i berba.
Stavis olovku na papir i tacno vidis.
Ja bih pre rizikovao kriptovalutama.
 
E tu se dolazi do onoga ko sta zna raditi, nisam siguran koliko stocara je spremno uci u neki drugi biznis

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Sto neko napisa. Bolje da prodam 2vagona kukuruza, nakrivim sesir i to je to. Ja na 10 komada tesko da mi moze toliko ostati. Dok kupim seno itd....
 
Moji prodali Braci po 2.10 pre 15 dana.
I time smo zavrsili sa tovom goveda.
Tovili 30 godina dosta je bilo.
Nekad za 1 bika kupovaolo se 3 teleta
Trenutno 1 bik jedva 2 teleta.
Sve je to lepo al za kukuruz preko 150 evra po toni i ovom cenom teladi ne biva.
A juce prodao 20 tona po 200€ sta reci.
Prst u uvo i nakrivim sesir, znam i ja ici u Grcku a ne daj detelinu daj slamu daj silazu... za koga pa imam i ja dusu.
Svim kolegama po ularu zelim bumbare po 6 meteri i cenu od 300 din i da me zovu na utovar...
Kad se jednom prekine tesko se nastavi, ali to je nasa realnost. Slicno je i sa svinjama.
 
Sto se tice teladi vidim da ih je mnogo na oglasu.ovako privatno na komad se mogu povoljnije kupiti.npr.moj stric prodaje 2 teleta sim.i crveni holstajn 2 meseca sad vec imaju 4.5 meseca starosti i niko nece da mi da vise od 750 e za njih 2.zbog velikog kolebanja cene mnogi su odustali od mupovine teladi.
Svako svoju racunicu zna.i slazem se da je neisplativo hraniti telad kukuruzom od 24 din,i sam cu zalihe uskoro prodati,ali svesni ste svi da on nece ostati doveka 24.
Pre nego sam prodao proslu turu rekao sam da cu staviti sve na papir i ako vidim da moja porodica trpi zbog tog posla odustacu,medjutim imao sam srece sa cenom i ici cu dalje.dokle videcemo...
 
Zaboravih da napisem moji bikovi otisli pre 2 nedelje Bajri u Travnik preko Cveje iz Valjeva 35 kom cena 2.15 e prosek 680 kg za godinu dana tova . Pokusao sam da odradim sa Djurdjevicem dobio sam tad vecu cenu ali u zamenu za telad i tri puta sam isao da gledam telad ali mi se nisu svidela tako da sam izabrao opciju da uzmem pare pa polako u Petrovac da biram robu .
 
Nisam ,razmisljao sam i da prestanem da tovim ali posle 7 dana prazne stale trese me groznica ko da sam narkoman .Sve je spremno i vakcina samo da zavrsim poslove u njivi i uzecu tamo oko Vaskrsa.
 
Bolja je opcija kad sam biras telad, nema nista gore nego kad su losa telad, na kraju tova do 100 kila razlike zna biti izmedju dobrih i losih a isto pojedu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Bio danas gazda gledao jagnjad i ovce, nasao sam mu skoro 300komada cena odgovara ali nismo nikad radili sa njim pa ne znamo kakvi su za pare.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh