Cene junadi i gotovih bikova

Ja prodao moje u nedelju. Imao ponudu na 1.75e i papiri ili 1.9 bez papira. Otisli po 1.9 4 komada prosek 557kg. U tovu su proveli 11 meseci. Ostao jos jedan da ceka kupca. Inace kod nas dolaze neki iz negotina i placaju bikove do 500kg 2.05-2.10e. Preko toga ne uzimaju. Nemam pojma sta se to desava.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Konacno odose. 6 komada,18 meseci kod mene, 750kg prosek s tim da je jedan bio izrazito los. Cena 1.9. No paper.
 
Zna li se po kojoj se cijeni trguje u Bosni sa bikovima, mogu li preko 4KM?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Odose junacine. 1.95€, 620kg prosek.
e8c9df6e838809d8e6440ca4ed40c121.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ako se na mene odnosi posto je posle mog posta, nije podjebavanje zasto bi bilo, kod nas niko nije dobio tu cenu..
 
Sve zavisi kako kolje ,koliko precisti polutke ,gde su klani koliko je daleko klanica ,da li su nahranjeni .. ja sam davao na radman Djurdjevicu ,bikovi tovare se oko 8 do 9 sati znaci ustali jeli pili ,izmereni pred kucom ,kolju se u roku par sati radman se kretao od 56,7 za bikove 480 kg do 59,7 za bikove 670 kg uglavnom oko 58 posto za 550 kg tezinu bikova i to je ociscena polutka za prodaju ,prosle godine sam se iznenadio na liniji klanja ne ciste polutke ,ostaje rep ,za 2 posto bolji radman
 
Pa prenocili su kod njega. Tj ovde u Draginju a odvezeni u Cantavir, tu je klanica. Samo koncetrat, seno i lucerka.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sa papirima kazu. Zanimljivo je da ima hiljade prijavljenih za razmenu sa robnim rezervama kukuruz za junad a da niko o tome ne pise ovde
 
Nazad
Vrh