Cene junadi i gotovih bikova

Ima samo kod natkupaca sto prodaju telad ,jutros u Sapcu na pijaci svi trgovci u glas bikovi idu gore ,sad placaju 2 e a dogodine bice bolje ,a telad 110 kg 560 eura ,120 130 kg 600 e ,i bilo je dva kamiona po 30 kom teze robe oko 150 kg 640 eura ali malo izvozani ,to su cene koju su trazili ,nisam hteo da trgujem nema smisla ubacicati
 
Ja sam uzeo 5 komada prosle nedelje, prosek 130kg. Doterali kuci na 580e. Telad bukvalno izasli iz stala i dosli kod mene. Evo 7 dana jos nijedan nema proliv ili kasalj. Dajem im De Heus koncentrat, lucerku i ovas.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Raso jel im dajes gotovu hranu De heus ili premiks? i ja sam uzeo de heus starter 39din kilogram gotova hrana ,nema proliva nema nista jedu kao ludi.
 
Ima samo kod natkupaca sto prodaju telad ,jutros u Sapcu na pijaci svi trgovci u glas bikovi idu gore ,sad placaju 2 e a dogodine bice bolje ,a telad 110 kg 560 eura ,120 130 kg 600 e ,i bilo je dva kamiona po 30 kom teze robe oko 150 kg 640 eura ali malo izvozani ,to su cene koju su trazili ,nisam hteo da trgujem nema smisla ubacicati
Jel plate 2e ili kad dodje onda jedan je velik, ovaj je klempav pa cena padne na 1.8e?
 
Nisu granule. Uzeo sam u apoteci cocek mi rekao da je starter i da samo im to dajem. Jedu kao ludi za sad.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nisi skapirao da je kolega bio sarkastican

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam vidjao da postoje koze sa velikim i malim usima, a i imaju one bergamo ovce klempave, sad verovatno imaju i bikovi sa velikim i malim usima, ipak su to sve prezivari...
 
To je dobra trgovina. Ako budu lepo isli za dvesta dana eto ih za prodaju. Ako ode cena malo gore eto ih po 1200 i ako legne subvencija...
Sve je to ako bude. Ali ako drugacije racunamo onda ne treba uopste razmisljati na temu tova.
Znas kako. Dok je bila cena 2.3, 2.4e. Kod mene je dosta ljudi uzimalo telad i radilo dotov do 320kg. Uz dobru hranu nesto malo preko 4meseca stignu. I das ih od 2.75 do 2.9e. To je bila dobra prica. Ja sam dao neke 2 ture dobro. I onda je velikim krenula cena dole, samim tim i njima, tako da sam na trecoj jednu turu pukao. Dao po 2.45. Morao jer je stigao kredit i onda od viska sto nisam morao da prodam ostabio 5 i sada dao u velike.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh