Cene junadi i gotovih bikova

Jbt koju sam srecu u nesreci imao, plan je bio da ubacim 20kom hf. Jesen 2018 samo sisavce 10-20 dana zivota sam uzimao godinama. Krenuo u prikupljanju i od prva 4kom 2 zveknu, iznerviran obustavim nabavku i ispostavi se kao da me bog pogledao od dalje propasti!
 
Danas Trlicev nakupac nudio 1.8€. Ministar je obećao novi poziv za razmenu za kukuruz do 15.01. Sačekaćemo još nedelju dana...
 
Trlic dnevno kolje oko 50-60 komada tu ima svakakve robe od dobrih simentalaca do nikakvih holstajna i robu pronalaze bez problema.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
JEdan komsija koji radi sa nekim bosancima, kaze da mora krenuti cena. Ide do 1.9 ali kazu sada se cisti to jeftinije sto moze, i da mora da krene gore... znaci drugi koji me ubedjuje u to...
 
Coveku iz sela Matijevic platio crne 165 dinara.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Цена је баш ,,карастрофа" и најгоре што те уцењују ( обећавају , па те завлаче , и на крају оћеш или нећеш)
Код нас у селу је бар 70% престало са товом
Само један податак за наше село , ветеринар који је дошао у село 80-тих каже да је тада било преко 1300 крава у селу а сада има 12-15

 
Besmislen posao ako te ucenjuju za telad. Nek napave tih par mesara onda tovilista po 10k bikova i reseno. Ne trebamo im mi mali.
 
Pa imaju oko 5000 kom na svojoj farmi i usluznom tovu ,cena teladi kad se uporedi je ista ili slicna ko na vasaru kod svercera stim sto resis bikove ,ja sam tako zavrsio par tura ali zbog problema sa cenom i odnosa cene teleta i bika necu da punim dok se stanje ne promeni ,a i zimski period izbegavam da uzimam telad zbog prehlade i gripa
 
Isplati li se 2juneta da se kupi po 300kg za 1150e ? Jedan holstajn i jedan melez..u dosta solidnom su mesu
 
Nazad
Vrh