Cene junadi i gotovih bikova

Koliko sam ja informisan ne pomera se. Zovem lokalnog otupljivaca da zakazem prodaju za februar,ne javlja se vec 2 dana.
 
Како чујем, кланица из Лесковца куповала бикове у селу за два камиона с приколицом по 2€. Пошто није из прве руке, не знам детаље. Иначе, купује се за 1,85-1,95.
 
Kao sto smo i pisali ministar je potvrdio,izvoz junadi za tursku je krenuo jos pre 2-3 meseca, i da cena nece biti veca od 2e.
 
Cuj to cijena nece biti veca od 2€, pa ne odredjuje ministar cijenu vec potrazanja i ponuda na trzistu

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Cena Junadi trenutno 1.9€ Agropapok. Tovario komsija juce.
Vise od toga tesko u skorije vreme ima junadi ko blata.
Nedeljkovic 3.15€ topla polutka.
Agropapok uzima junad trenutno od stalnih koperanata.
Izvoz za Ankaru ide al kilavo jako kilavo.
 
Onda je cena za nas koji nemamo nekoga u Agopapuku, već moramo prodati nakupcima 1.7-1.8e, ukoliko neko uopšte hoce da kupi.
 
Cenu diktira odnos ponude i potraznje.
Ponuda bikova velika
Potraznja takoreci nikakva iz vise razloga.
1.izvoz za Ankaru kasnio 9 meseci
2. Ide trenutno izvoz za Ankaru al kilavo
3. Izboz za KIM stao zbog 100% taksi
4.Bosna ni sama ne zna sta da radi sa Bikovima koji su stigli. (Turska kaput sa izvozom)
5. Kg. junetine 700 dinkila Kg. bataka i karabataka 180-200dinara 1/3.5 narod sa tankim novcanikom gleda da ima meso sto cesce na stolu. Nek je meso a od ceka to nije toliko bitno za ljude.
O ponudi necu puno samo da su navukli tovljace ko soma na bucku sa cenom
od 2.4 € .
Jutros Agropapok uzeo iz dve kuce bikove na 1.9.
Ima robe u Sremu i Macvi ne treba dalje da idu.
Senad za Crnu Goru tovario po 1.8-1.85 uredni papiri za subvenciju.
Ko nema stabilnog mesara da je sa njim na TI u ovoj situaciji obro je bostan.
 
Ima li neko broj nekog iz Agropapuka da uzima na teritoriji Macve? Posto sam ja opstina Koceljeva...
 
Da li je neko tovario HF bikove skoro? Koja je cena? Bilo kakav info... Imam ih 200 komada, prosek 450 kg, ne znam šta ću sa njima.. Trlić mi je zadnji put nudio 180 din + PDV
 
Nazad
Vrh