Cene junadi i gotovih bikova

Sta se desava sa cenom? Jel doslo do 2.5 ko sto rece ministar?
 
Izgleda da ce pre stici do 1,5 nego 2,5. Mozda je ministar pomesao brojeve. Ja sam zadnjih 8 komada izvukao 2,05 na liniji klanja.
Jos dvadesetak ima u tovu, ali ne kupujem dalje. Bar dok se ministrova projekcija ne ostvari.
Ministar če puknuti od besa što mi nećemo toviti.Uveze lepo i Beograd miran.Kad je Beograd miran i Srbija je mirna.Kao što sam nedavno rekao da će cena od 2,40E biti kratkog daha i obistinilo se.I ako bude 2,5E to će biti za neke robne rezerve i opet kratkog daha,tzv-navlakuše.Osnova za tov su krave a mleku pada cena tako da će teladi biti preskupi pa će do kraja da se postavi pitanje opstanka govedarske proizvodnje.Ljudi čim dobijete 2E prodavajte da ne bude da se ministar zabunio pa umesto 2,5 mislio da kaže 1,5 .
 
Valjevo i okolina trenutno:
Miroslav Pilot:1,9€-ali mu ne treba
Mesara Jovanović: do 1,9 popunjeno
Dakle,cena je u rasponu od 1,8-1,9 ali potražnje nema,tako da je neizvesno. Mislim da posle ovoga niko normalan neće toviti ništa...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moji konkretno kao telad plaćani 520 din/kg, na cenu od 1,9 sam na čistom gubitku,sa subvencijama,na nuli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
620 e tele( 130 kg) ,koncetrar 1.7 tona 350 e ,50 bala lucerke 50 bala slame 100 e ,50 e po teletu lekova i vakcina i pasos da bi dobio bika 520 do 530 kg bez uginuca i svog rada moja racunica
 
Ja kupio telad po selu i od komsije sto doteruje iz Arandjelovca, tj okolna sela. 150-160kg,plaćao 590e
 
To je solidna kupovina u ovo vreme.
Za telad od 200kg ne znam sta bih rekao, ja ih nikad ne bi uzeo jer je tu stvarno preskup ulaz, meni je nekako najrentabilinije uzeti tele od par dana za 300-350€
 
To je solidna kupovina u ovo vreme.
Za telad od 200kg ne znam sta bih rekao, ja ih nikad ne bi uzeo jer je tu stvarno preskup ulaz, meni je nekako najrentabilinije uzeti tele od par dana za 300-350€
Pravo razmišljanje.Ja sam prodao skoro 2 teleta od 10 dana i još čovek uzima 15-ak litara mleka po 40 din.Dobro i meni i njemu.On je dao za 2 teleta 600E.Znači ostaje mu 300E da ih dotera do 120 kg a danas za 300E možeš kupiti 20meteri kukuruza-da odraniš celog bika.I ovakvim sistemom ne moraš sve da prodaješ zajedno-tako da na neke dobiješ manje ali ćeš na neke i dobro zaraditi.Svako zna svoje.Ja ni pijan ne bi dao za tele od 120kg 600 i kusur evraa za bika od 500 kg dobiješ 900.Pa gde su veterinarski troškovi.Sisavčad ako vodiš računa nemaju posla sa veterinarima a kod ovih vašarskih koji su pokupili sve žive viruse veterinar ulazi posle par dana.Jedan moj komšija je kupio jednog sa bruhom i šta će sad a nije hteo da kupi od mene-odljučeno tele za 400E
 
U mom kraju su do pre dva meseca mala telad bila, zenska 300 a muska 350, sada cu cene manje za po 50€…

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovaj kome prodajem vec nekoliko godina nece male bikove, uzima od 800-900kg , zadnji 18-19 mjeseci starosti 900kg , 1,9E kg.
 
Nazad
Vrh