Cene junadi i gotovih bikova

Ne znam.Totalno drgačiji način odgoja.Onda je sasvim druga priča.Ne želiim ulaziti u neku veliku raspravu.Odranio sam dosta teladi.3x na dan dajem prvih 5 dana i onda prelazim 2x na dan do 7 nedelja sa 5 do 6l dnevno.Telad se normalno ponašaju,proliva nema.

Telad moraju da dobiju vruce mlijeko ili zamjenicu, temperatura koja je u vimenu , ako piju mlako ili hladno dobiju proliv, to bi bolje objasnio neki veterinar , vzbog buraga koji ima vise dijelova ako nije dovoljno toblo ode u pogresni dio.

Ako telad ostavljas za sebe , zadnji dio napajanja daj zamjenicu , ja sam koristio od sana i njihov starter za telad , razvije im se burag brzo i startaju bez problema i ako je genetika dobra a i hrana nabiju za godimu dana zivota i preko 650kg.

Problem je ako piju samo mlijeko i onda prijelaz na kabastu hranu i tu zaostanu zbog nerazvijenog buraga.
 
Telad moraju da dobiju vruce mlijeko ili zamjenicu, temperatura koja je u vimenu , ako piju mlako ili hladno dobiju proliv, to bi bolje objasnio neki veterinar , vzbog buraga koji ima vise dijelova ako nije dovoljno toblo ode u pogresni dio.

Ako telad ostavljas za sebe , zadnji dio napajanja daj zamjenicu , ja sam koristio od sana i njihov starter za telad , razvije im se burag brzo i startaju bez problema i ako je genetika dobra a i hrana nabiju za godimu dana zivota i preko 650kg.

Problem je ako piju samo mlijeko i onda prijelaz na kabastu hranu i tu zaostanu zbog nerazvijenog buraga.
Ja hranim uglavnom žensku telad koju ostavljam za sebe i neku mušku telad do 6 nedelja ako se tako dogovorim sa kupcima.Ja tele muško od 6 nedelja prodam za 400E.Ja znam da se u Srbiji telad dobro poje mlekom pa su zato i lepi.I mi kad bi šibali samo mleko svi bi bili lepi pa okrugli,mislim na ljude. Kad prođu 3 nedelje i moji bi mogli popiti kada bi im davao.Koncetratom ne hranim.Kukuruz,stočno brašno,sunc.sačmu premikse i so.Kad junad počnu da jedu napreduju oni brzo samo što smo eto sa cenom uvek u nekom raskoraku.Jedino što je kod tova junadi dobro što proturiš svoju hranu i novci na gromilu,ovako bi mi malo po malo pa potrošili.Ali zbog te gromile treba raditi a taj rad nije uračunat u cenu bikova jer bi onda bili baš u totalnom gubitku.
 
Је л’ има код вас повећане потражње? Још увек нема промене цене, али као да се појавило више нових-старих купаца у кратком року.
 
Traže krave svi-ne možeš ih se oprostiti.To nije bilo skoro-ne skoro nego nikad.Obično smo mi nudili krave a sada obrnuto.Plaćaju manje a meso sigurno ide po ceni junećeg.Kada se samelje možeš samo nagađati.
 
Šta se dešava sa cenom tovne junadi? Nekih pomaka na bolje? Zadnji utovar sam imao polovinom avgusta po 180 RSD/kg bez PDV, HF junad. Imam ih sad oko 60 komada spremnih za prodaju, prosek oko 480 kg, žao mi da ih prodam na tu cenu, ali pojedoše Boga, 14 meseci stari. Ako ih ne prodam uskoro, polako će i dnevni prirast da opada....zeznuta situacija. Pozdrav
 
U subotu predata 2 kom,a juče preostala 4 kom. Kolubarski okrug,Klanica Mil-Gros,cena 1.9€. Njih 6 ukupno,oko 13 meseci starosti(11meseci u tovu kod mene),prosek 623,5 kg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas mi komsija ciji je KDV kop i koji je kupio klanicu msm Delikates rekao da se ne prodaju bikovi, ko ne mora. Kaze cena ce krenuti gore do NG
 
Nezna ni Ljajic sta prica kaze produzen izvoz za jos 2 hiljade tona a pre toga izvoz nije ni bio a i koji ce im kad klanicari prodaju meso u mesarama skuplje neko turskoj prosle godine a kupuju bikove dzabalesku
 
Nazad
Vrh