Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Zoran Kostović je napisao(la):
Prijatelj tovario pre par dana, 1,75 evra/kg, 618kg. prosečna težina, 8kom.-slobodan tov, pare odmah.
Kome je prodao tvoj prijatelj, jel moze neki kontakt?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod nas su bikovi ok 160-180 din zavisi od robe kakava je i da li je holstajn ili simentalac.
No kad se pogleda u globalu na isto dodje holstajn u startu kosta manje pa i na kraju manje para se dobije.
a iz iskustva obicno imam 4-5 komada holstajna i 1-2 simentalca u grupi (ne ona srbijanska nego od svoji krava- nikad ne moze bit ko od onih dole krava ali nije ni daleko) i za isto vreme ima holstajn oko 20-30 kg manje,znaci datum rodjenja sam imao u isti dan,i eto(mislim da je simentalac bio 647 kg a holstajn 618kg.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

A da li ti je veca zarada ako holstajne prodas kao teladi dok imaju oko 150kg ili ako ih teras do 600kg s obzirom na cenu hrane ?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pa sad se sigurno nista ne isplati radit msl na stocarstvo kad je kuruz 20 dinara...ni mleko ni bikovi,ni svinji,ni nista.
Da se proda kukuruz po ovoj ceni imas vecu zaradu i jos ne radis jos bi garant ostalo da kupis i djubar.(kod nas ide 50e vagon neznam ko je lud da ga prodaje-ali ima ljudi..)...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

igordulic je napisao(la):
Pa sad se sigurno nista ne isplati radit msl na stocarstvo kad je kuruz 20 dinara...ni mleko ni bikovi,ni svinji,ni nista.
Da se proda kukuruz po ovoj ceni imas vecu zaradu i jos ne radis jos bi garant ostalo da kupis i djubar.(kod nas ide 50e vagon neznam ko je lud da ga prodaje-ali ima ljudi..)...

vagon cega ide 50e :sta:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

djubreta - 10t stajnjaka 50e. I jos i ima da se kupi ne razgrabi se.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Ja sam dao oglas da prodajem stajnjak a niko me nije ni opsovao
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ja sam sa stajskim prosao dobro, lepa jesen, islo je za baste, prodao sam preko 15 prikolica sigurno - izvukao sam pare za utovarivac jos ove godine :bravo:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

po kojoj ceni si prodao?
po meni je suludo prodavati stajnjak jer za njega jedino vredi raditi,on je taj koji popravlja strukturu i cini da nase zemljiste ima moc da zadrzi vodi,hranjive elemente(konkretno da ne bacamo vestak za dzabe nego sto vise da kad se razlozi ostane u zemljistu),konkretno da poveca celokupnu adsorpcionu sposobnost zemljista.
No ako su ti nadjubrene njive onda je ok prodavati,no ako nisu....ja znam kad smo manje stajnjaka imali nismo imali bog zna sta od mehanizacije kao sad ali se tovarilo sa nekim praistoriskim utovarivacem i rucno razbacivalo po njivi ali se nije nikad prodavalo.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kod nas se ranije prodavala dobro natovarena jednoosovinka po ceni 50kg veštačkog djubriva tri 15-ice. Danas više niko ne kupuje a nema ko ni da proda. Ljudi koji imaju više stoke i djubra izvlače u svoje njive.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

@cika_jova
Dobra cena. Kod nas je 1000 din za rastorivac od 4t.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

bikovi (simental) 1.85e ::svaka cast::,hajde (bar) 2.00 e pozuri.da i mene :cool::Idemo gas i polako!
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Još kad bi znali gde je ta Tasmanija?? Kod mene još preovladjuje cena od 1,70e ali znam i za prodaju od pre neki dan na 1,8e. Moji su sad oko 500 i ne bi ih prodavao još. E sad šta će biti kasnije??
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pa valjda ce da skoce, sve je otislo gore i oni su svesni ako nebudu otisli gore da ljudi nece da drze a samim tim nema posla za ciganiju (preprodavce) a i za mesare. Pa cemo valjda da :ppozdrav: i da brojim ::novac::
 
Nazad
Vrh