Cene junadi i gotovih bikova

Moji otišli po 200 dinara.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
 
Par postova sam unazad napisao da je to za robne rezerve vec krenulo kao i izvoz za Tursku ali se o tome cuti

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Par postova sam unazad napisao da je to za robne rezerve vec krenulo kao i izvoz za Tursku ali se o tome cuti

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Bilo je u nekoj emisiji jos letos, bila je razmena kukuruza za junad i svinje, prvi poziv je bio u decembru 2018. Ja sam aplicirao prosli put, ali nisam prosao zbog toga sto sam isao preko nekog udruzenja i zeznuli su mi papire, mislili da znaju vise pa dopisivali, a nisu udarili pecat. Papirologija je jednostavna moze svako da to uradi. Ovo je sajt direkcije http://www.rdrr.gov.rs/ na pocetnoj strani ima sve o razmeni koga zanima, kad izadje ja cu napisati i ovde.
 
Problem je u tome sto to dobijaju samo veliki, ovoj klanici konkretno drzava placa bika do 500kg tezine preko toga placa klanica, i oni takoreci dobinaju bika besplatno, a izvoz za Tursku radi 4-5 klanica odavno ali se cuti da bi bila ova cena.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nisu baš svi veliki, al većina bikova su holstajn , jedna klanica je platila 1.9 simentalce a 1.8 holstajne. Sad sta je u igri i šta država radi možemo samo nagađati.
 
Kod na Agropapuk pokupio sve bikove ,tavare i danas u susednom selu a meri se kod nas na vagi ,nema teskog bika sve sto je stiglo za utovar otislo je
 
Agropapuk je jedna od klanica koja je dobila tender za robne rezerve, sada uzimaju bikove i smestaju po vecim farmama i duzni su da ih do 15 marta obrade.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja nisam cuo do pre par dana a onda sam video i isao da pomognem dok se komsijina farma kapaciteta od 500 grla poccela puniti.
On je farmu izmajmio jednoj vecoj klanoci koja kupuje za robne rezerve i za izvoz za Tursku, manje vise vozaci kamiona kazu da je uoitanju ogroman novac i to sve ide na racun drzave.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tovari Agropapuk svaki dan ,juce dva kamiona ,neki dan je sve pokupio u selu sto je bilo za utovar ,nema bika za prodaju do marta ,jedino sto je cena nikakva 1.9 e ,a tu cene placa dal bilo 4 kom ili 40 kom ,u 4 kuce 24 bika ujutru zvali sutra dan natovarili
 
I Djurdjevic tovari pun gas ali je problem sto moras uzeti telad ,dok kod Agropapuka dobijes pare ne postoji uslov da uzmes telad ,i pare su brzo za 10 dana pa je velika navala
 
Nekoliko ljudi koje poznajem i ja zovemo Agropapuk vec mesec dana. uvek kazu da zovemo posle 10,30h i onda nam zena kaze daNE OTKUPLJUJU i da zovemo posle nove godine. Sto se cene od 1,9e tice, sada je u drugom planu jer su nam bikovi vec poodavno trebali biti predati, a nece ih niko. Doslovce niko! Jutros smo zvali i u Direkciju za robne rezerve, kazu da sutra nece izaci sigurno, eventualno posle nove godine, ukoliko Minitarstvo nalozi. Dakle ljudi, ako imate neko konkretno resenje, broj telefona nakupca ili klanice, dajte...
 
Kao što sam rekao da bi prodao bikove treba ti veza!Ne verujem nikome a pogotovo u izjave tipa rekla-kazala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh