Cene junadi i gotovih bikova

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.982
Znaci produzavanje agonije (kada uzmes ponovo telad).

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.109
Ja imam sledecu turu spremnu za prodaju negde u januaru odprilike,ulazna cena tim teladima bila je 600e,videcemo koja ce biti prodajna.

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
7.394
U zimu je najgore,naročito posle svih Božićnih i novogodišnjih praznika.Verujte mi,tovio sam bikove.Cena od 2,40 evra treba da se zapiše u kalendar.Može ministar da priča šta hoće.Cene će se sigurno dugo kretati do 2E,možda u izuzetnim slučajevima možda malo pređe,Čim pređe prodavajte odmah ako imate.

Strux85

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Avg 2010
Poruka
24
Mionički-Valjevski kraj cena teladi 460din/kg,a bikovi raspon od 1,8-1,9€

Sent from my iPhone using Tapatalk

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.208
ja sam uzeo par tura ,telad su uvoz iz romunije simentalac i belgijaner tezine oko 130 kg u mom slucaju ,solidan simentalac u znesto malo vise lecenja ali resio si prodaju bikova i naplatis brze ostatak para ,papiri za telad u roku par dana budu upuceni na mene

Referentne

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jan 2019
Poruka
26
ja sam uzeo par tura ,telad su uvoz iz romunije simentalac i belgijaner tezine oko 130 kg u mom slucaju ,solidan simentalac u znesto malo vise lecenja ali resio si prodaju bikova i naplatis brze ostatak para ,papiri za telad u roku par dana budu upuceni na mene
Napreduju kao nasi teladi ili... A subvencije

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.208
za nijansu brze idu ali problem je dok ih pokrenes vozani su puno al zato kad krenu idu ko blesavi a subvencije sam dobi papiri su bili nasi

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.918
Nikad nije problem visak robe bilo koje , nego cijena . Ne tovim bikove , ali mi je uvjek čudno kad neko kaže , stala prodaja , nema izvoza , itd itd, Bilo žito , bilo stoka , šta god . Bikovi po npr 1.6e su mogli da se prodaju kolko god i u izvoz mogu da idu samo tako . Da ne tupim ali naopako zvuči nema izvoza , stala prodaja i slično , u pitanju je samo pala cijena pa ko neda po toj cijeni normalno da je stalo .
Uglavnom , ovde su odlučili da malo intervenišu , tj subvencionišu otkup , možda će se isplatiti onima koji nisu dali ispod cijene ili na veliki rok plaćanja , ali ako se nevaram imaju na raspolaganju 1.5 mil km , šta će to značiti kad se rasporedi na cijelu republiku ? Malo.

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.825
Imaju 2 miliona KM na raspolaganju i subvencionisu otkupljivace (ne proizviodjace) sa 0,5KM/kg ako se bikovi kolju i prodaju ovdje a sa 0,30KM/kg ako meso ide u izvoz. Takodje, otkupljivac mora biti u stanju da otkupi i dalje distribuira minimalno 200 bikova od 8.11.2019. do 31.01.2020.

. Sve u svemu, namjesteno je tako da pare uzme par velikih igraca.

Takodje, nisi u pravu da je cijena niska pa kao niko ne da. Ja prodajem 6 bikova mjesec dana i NIKO nije dosao ni da ih pogleda. NIsam jedini, ima jos bikova u selu i apsolutno niko od otkupljivaca (velikih, malih, sitnih svercera) ne dolazi ni da vidi robu a kamoli da neko ponudi neku cijenu. Ne znam sta se desava ali apsolutno i potpuno nema potraznje.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.918
Pa nema potražnje jer je naše tržište (BH)malo za ovu trenutnu ponudu . Znači da treba da ide vani , a vani može da ide ako dajem po toj i tj cijeni , a ona je u okruženju trenutno niska , pa eto nemože da se proda stranom kupcu . Nemoj me pogrešno shvatiti , možda ni ja nebi dao po toj cijeni ali samo mislim da brkamo pojmove. Eto naću ti kupca ako ćeš dati po 3,5km . Nije slabija potražnja nego slaba cijena. Gradjani BH jedu skoro konstantno istu kličinu mesa , ali kad padne cijena svjetska veća količina dodje iz uvoza a automatski se nemože prodati vani i to je to .

Vrh