Cene junadi i gotovih bikova

Ja sam danas utovario 4 komada,nisam hteo jos da ih resim ali visa sila jedan mi se naduvava od cetvrtka i ujutru i uvece i posle 101 metode i probavanja opet dodje na isto pa nisam smeo da rizikujem natovario sam ih.Klanica Djurdjevic 558 kila 58% 3,65e na radman izadju 2,11 i ja sam cuo za cenu od 2,15 ali nisam smeo da cekam,nadam se da ce ovo da potraje.Kako se ubacuju sad slike,nikako da se snadjem?
 
Ja trebam da tovarim 6 komada ovih dana po 1.95e+papiri za subvenciju. Bila bi bolja cena ali jedan je bas los, vezani su bikovi.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pa neka potraje ovako i cena nije losa.Onda ce biti i vise tova bikova pa mozda i krene cuveni izvoz mesa i tako ustali cenu na 2.1-2.2 e.
 
sad je idealno vreme za povlacenje iz posla tova junadi ako cena dostigne 2.3 i vise hraniti bikove koje imas u stali koliko god imas hrane i zivaca i do god cena raste i prodati ih ostaviti pare i sacekati godinu dve da se ne bi ponovio scenario iz devedesetih dali za tele 900 maraka pa dogodine dali bika za iste pare pa onda kos jednom vezano sesto maraka za tele sesto maraka dogodine za bika, ako cena bikova nastavi da raste i krenu subvencionisani krediti teladi ce izaci preko pet eura kilo i dogodine kad stignu na prodaju turci stanu otkazu kontigent kao u bosni kreni stani sa izvozom
 
Tov junadi se sveo na 100 eura zarade, pa to ti je. Ili uzmi, ili ostavi.
Zato ja već godinam ne tovim nego prodam telad koja mi ne trebaju.To je meni jedan stari veterinar rekao još pre 20 godina a ja pametujem.U startu dobijem od 180 do 250 a za malo bolju telad i 300 i plus mleko za 5-6 nedelja ostaje meni.

- - - - - - - - - -

Tov junadi se sveo na 100 eura zarade, pa to ti je. Ili uzmi, ili ostavi.
Zato ja već godinam ne tovim nego prodam telad koja mi ne trebaju.To je meni jedan stari veterinar rekao još pre 20 godina a ja pametujem.U startu dobijem od 180 do 250 a za malo bolju telad i 300 i plus mleko za 5-6 nedelja ostaje meni.

- - - - - - - - - -

Tov junadi se sveo na 100 eura zarade, pa to ti je. Ili uzmi, ili ostavi.
Zato ja već godinam ne tovim nego prodam telad koja mi ne trebaju.To je meni jedan stari veterinar rekao još pre 20 godina a ja pametujem.U startu dobijem od 180 do 250 a za malo bolju telad i 300 i plus mleko za 5-6 nedelja ostaje meni.
 
Tov junadi se vec odavno sveo na tih 100 do 150 evra , samo sto su nas neki do nedavno ubedjivali da to nije tako i da mi ne znamo da radimo....
Nije problem tov junadi... Zaradi se tu i vise.. Cena oko i preko 2 evra je solidna cena.. Ima kalkulacije... Ali nailazimo na problem da nece biti teladi za tov.. Veliki problem.. Ja sam prosle godine uzeo 50komada teladi po 440evra i sad prodao bikove po 2.2 evra plus subvencija.. za tih 50komada sam dobio 25hektara zemlje drzavne.. mogao sam i nju da preprodam za 250evra po hektaru. To je jako lepa zarada... Neki izgleda mene ne razumeju. Nema teladi... Ja sam pre 10 godina kupovao tele od 160kg za 500evra.. pre 4 godine tele od 130kg za 500 evra... sad kupujem tele od 90 do 100kg za 500evra... Ja vakcinisem sve po ps.. plus osiguravam.. tu su mi troskovi jos blizu 50evra po teletu. Znaci oduzuje mi se tov. Prve ture drzao 8 meseci do 550kg.. druge 10meseci do 550kg a sad ove od 90 do 100kg treba drzati 13meseci... Ko zeli da razume... shvatice

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nije problem tov junadi... Zaradi se tu i vise.. Cena oko i preko 2 evra je solidna cena.. Ima kalkulacije... Ali nailazimo na problem da nece biti teladi za tov.. Veliki problem.. Ja sam prosle godine uzeo 50komada teladi po 440evra i sad prodao bikove po 2.2 evra plus subvencija.. za tih 50komada sam dobio 25hektara zemlje drzavne.. mogao sam i nju da preprodam za 250evra po hektaru. To je jako lepa zarada... Neki izgleda mene ne razumeju. Nema teladi... Ja sam pre 10 godina kupovao tele od 160kg za 500evra.. pre 4 godine tele od 130kg za 500 evra... sad kupujem tele od 90 do 100kg za 500evra... Ja vakcinisem sve po ps.. plus osiguravam.. tu su mi troskovi jos blizu 50evra po teletu. Znaci oduzuje mi se tov. Prve ture drzao 8 meseci do 550kg.. druge 10meseci do 550kg a sad ove od 90 do 100kg treba drzati 13meseci... Ko zeli da razume... shvatice

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ali,sta raditi kojom granom poljoprivrede se baviti gde je bolje . Ne kazem da je bajno ali ide kako tako gledano prema svinjarstvu tov junadi i nije tako ugrozen.
 
Nazad
Vrh