Cene junadi i gotovih bikova

Srdjane sta je sa sisovica?jesi dogovorio posao?ja sam juce bio na sastanku povodom tih turaka i otkupa,uglavnom,do polovine feb se dele kvote,tako da tvoja informacija nije tacna,da je sisovic dobio najvece kvote...nego se preferira za Kasima i klanicu iz Orasija..tako da te je neko slagao...
 
Srdjane sta je sa sisovica?jesi dogovorio posao?ja sam juce bio na sastanku povodom tih turaka i otkupa,uglavnom,do polovine feb se dele kvote,tako da tvoja informacija nije tacna,da je sisovic dobio najvece kvote...nego se preferira za Kasima i klanicu iz Orasija..tako da te je neko slagao...
Ma nije ... ovi moji drugari mu teraju bikovve veceras... znace kad dodju tamo koju ce cenu moci da daju za mene... u nedelju cu znati

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na jednom biku na desnoj plećki kao da je dlaka opala,kao da se olinjo.Nema nikakvih promjena na koži niti išta,ne pokušava se ni češati na to mjesto.ja opet kontam da nije nekakva šuga ili šta već.Jes da je ali eto:off_topic:
 
Kod mene bio nakupac za jednog bika(bole ga noge pa htio da rijesim) kaze bikovi neidu nikako u Bijeljini moze kupiti po 3,5km koliko hoce.
P.S. Sta je to sa tog izvoza hocel' krenuti ikako?
 
Od prvog januara dozvoljeno su subvenciju za izvoz junadi na kosovo tako da cena ide gore polako... tamo treba puno robe... evo sad me zvao jedan za kosovo i to mi rekao... treba da dodje po bikove na 2.1 sad je ta cena maksimum maksimuma. Nadam se u sredu da idu... tako mi receno svih 50... Odustao sam od Sisovica jer ovi kesiraju u dvoristu i dobra je cena.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
громил лаже те сигурно,по те паре неће нигде купити сигурно...како се зове тај трговац?кажу од половине фебруара.ови из орашија већ уговарају бикове ваљда.
Mogu ti reci da me je skoro i uvjerio u to ,ma smorile su me brate te price oko kupoprodaje bikova nezna se vise "ni ko pije niti ko placa"!Ja imam 3 komada koji su odavno trebali otici 3 su vec stigli za priodaju i jos 13kom. raznih uzrasta i kilaza, damije to sve istjerati iz stale ne vjerujem da cu vise u skoro vrijeme kupiti musko tele, mozda cu ostaviti koje od svojih krava.
Sto se tice imena trgovca mogu ti poslati pp ako hoces al ne vjerujem da ga znas, mislim da ne "operise" po vasim krajevima.
 
Od prvog januara dozvoljeno su subvenciju za izvoz junadi na kosovo tako da cena ide gore polako... tamo treba puno robe... evo sad me zvao jedan za kosovo i to mi rekao... treba da dodje po bikove na 2.1 sad je ta cena maksimum maksimuma. Nadam se u sredu da idu... tako mi receno svih 50... Odustao sam od Sisovica jer ovi kesiraju u dvoristu i dobra je cena.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
kako pravdati papire za subvencije,posto ti treba jos nekih par papira ,ako idu za kosovo.reklo bi se ,jedna drzava a ovamo trebaju neki sertifikati firme koja uvozi na kosovo...i plus jos neki dokumenti....nek neko malo bolje pojasni ko je upucen u tu proceduru...ja mislim da je to neko i stavio na forum tu uredbu.
 
Da... moras ici preko firme za izvoz ... a siptari dolaze sa ljudima koji imaju te firme i kupuju preko firmi ide placanje tako sto taj iz firme kesira .. siptari njemu uplacuju na racun tako da ovome ostaje i pdv... i tu ima povracaj koji nije bas mali i to mu je zarada plus. muljaju na sve strane. Tako mi je drugar taj sto ima firmu objasnio. Sve papire sredjuje firma.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ko ti daje tu cenu? Mozes i poruku da posaljes ako neces ovde da napises.
Ma mogu... Hido iz Novog Pazara... Ali on dovodi kupce sa Kosova... Ako im se svidi roba onda ide cenkanje.. Prvo mi nisu davali vise od 2.05... i nisam pristao... Juce me zove da moze 2.1 kao dozvoljen je izvoz za Kosovo pa mogu toliko da plate a i siptarima se svidela roba. Trebali bi u sredu da idu. Sad da li je to i zbog kolicine bikova ... ima svega ali je roba . da se nehvalim ... prva A..KLASA.. na 50komada nema ni jednog skarta.. da je los. Ima manjih ali i oni su napucani dobro...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
to je ok.ja za mojih 19 kom. dobijam 2e.ni makac dalje.bruka...ovde je ta cena za sada max.koliko sam ja upucen.
Kazem ti... kod mene je bilo 4.5 njih sto placaju odmah .. nakupaca.. jedva daju 2.05.. Odma nude 2evra i kao to maksimum.. posle dignu jos 0.5 i to je to.. odlaze i nedaju vise.. i ne zovu. Samo kazu javi se ako ces za 2.05. Znaci da je to ta cena. E sad neki dan bili siptari i odusevilise .. ni oni nedaju vise od 2 05 i odose.. medjutim juce zovu kao moze 2.1. Nisi ti daleko od te cene.. 2evra. To je i ovde neki maksimum... roba ide od 1.8 do 2.05. Jedino neki klanicari hoce da plate vise ali na 60 do 90dana pare.. Bilo mi dosadno i zvao sam klanicu DJURDJEVIC posto vidim pise se po chatu da daju njemu bikove... strasno .. interesuju ga bikovi ali po 230din sa pdv.om za kes ili 420dinara na liniju klanja i pare 15 do mesec dana.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ko ti daje tu cenu? Mozes i poruku da posaljes ako neces ovde da napises.
ako je meni upuceno pitanje,ZZ.Trlic-...

- - - - - - - - - -

Kazem ti... kod mene je bilo 4.5 njih sto placaju odmah .. nakupaca.. jedva daju 2.05.. Odma nude 2evra i kao to maksimum.. posle dignu jos 0.5 i to je to.. odlaze i nedaju vise.. i ne zovu. Samo kazu javi se ako ces za 2.05. Znaci da je to ta cena. E sad neki dan bili siptari i odusevilise .. ni oni nedaju vise od 2 05 i odose.. medjutim juce zovu kao moze 2.1. Nisi ti daleko od te cene.. 2evra. To je i ovde neki maksimum... roba ide od 1.8 do 2.05. Jedino neki klanicari hoce da plate vise ali na 60 do 90dana pare.. Bilo mi dosadno i zvao sam klanicu DJURDJEVIC posto vidim pise se po chatu da daju njemu bikove... strasno .. interesuju ga bikovi ali po 230din sa pdv.om za kes ili 420dinara na liniju klanja i pare 15 do mesec dana.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
to je sto je.:ppozdrav:
 
Mogu ti reci da me je skoro i uvjerio u to ,ma smorile su me brate te price oko kupoprodaje bikova nezna se vise "ni ko pije niti ko placa"!Ja imam 3 komada koji su odavno trebali otici 3 su vec stigli za priodaju i jos 13kom. raznih uzrasta i kilaza, damije to sve istjerati iz stale ne vjerujem da cu vise u skoro vrijeme kupiti musko tele, mozda cu ostaviti koje od svojih krava.
Sto se tice imena trgovca mogu ti poslati pp ako hoces al ne vjerujem da ga znas, mislim da ne "operise" po vasim krajevima.
Kazem ti sa terena ovde bikovi idu oko 4 marke do 4,2 nigde ispod....
 
Srdjane, hvala na informaciji, sigurno ce nekome korisiti.
Pitanje je bilo za Rodja78, posto je iz ovog kraja, Zrenjanjin je ipak malo daleko :) Par njih je `obecalo` da ce biti utovara, medjutim niko nista ne javlja.
 
Nazad
Vrh