Cene junadi i gotovih bikova

Nesto mi sa koncentratom nije jasno. Prvo pojeli su dnevno u proseku gotovo 6kg sto mo je puno, a drugo prosecna cena koncentrata od 22,5 dinara mi je jako niska sa obzirom da u pocetku dajes granule. Samo premiks ti kosta tri do cetiri dinara po kilogramu koncentrata. Kukuruz, sojinu sacmu i suncokretovu sacmu racunaj po trzisnim cenama onda ti je racunica sasvim drugacija.
 
Pisao sam sve koja cena kako... da se ne ponavljam... premiks big bul premium je 1700din 20 kg.. pri kraju sam isao 2posto.. to je 160din.. suncokret od 40din sam menjao za sunc sacmu... 1.na prema 1. 75.. .. ona me je kostala oko 22.5 dinara.. soju od 38din.. smo ja i jos dva drugara dobili iz djurdjeva na vecu kolicinu 83kg sojine pogace na 100kg soje... pogaca me kostala 45din..kg kukuruz 15din... evo vam receptura.. 80kg kukuruza.... 10kg sunc.sacme.... 7kg.sojine pogace.... 2posto premiksa ili 3 posto ranieje.. sredina neka je 2.5posto. Znaci 1200din..kukuruz.. 225dinara suncokret.sacma.. 315din sojina.pogaca.. i 200din premiks.. to je po meni 1940din/kg koncentrata od 13posto proteina... jeli su gt2 granule 16 posto proteina samo 100kg svako po 30din/kg to je 3000din..i dopunske smese t35 sa kukuruzom... 800kg... cena 25din.. 14posto proteina.. to je 20000din.. i 940kg BigBul.premium koncentrata po 1940din... to je ukupno.. 41300... podeljeno sa 1840.jednako. 22.5din kg.. Duzim ali to je ta kompletna racunica... koliko su koje hrane i po kojoj ceni pojeli. Hranu svu racunam po cenama koje sam mogao dobiti da je odmah prodam.. to je najrealnije

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nesto mi sa koncentratom nije jasno. Prvo pojeli su dnevno u proseku gotovo 6kg sto mo je puno, a drugo prosecna cena koncentrata od 22,5 dinara mi je jako niska sa obzirom da u pocetku dajes granule. Samo premiks ti kosta tri do cetiri dinara po kilogramu koncentrata. Kukuruz, sojinu sacmu i suncokretovu sacmu racunaj po trzisnim cenama onda ti je racunica sasvim drugacija.
Kolega ... prosek pojedene hrane je 5.5kg/ dnevno i to je po meni malo a ne puno.. s obzirom na losiji deo kabaste hrane. .1840kg/po komadu. podeli sa 335dana tova to je 5.5.....ne 6..jako bitno jer tih pola kile na kraju 335 dana izlazi jos 167.5kg po komadu vise.. i onda nije 1840kg potrosnja vec 2007.5kg... velika razlika.... a za cenu koncentrata sam sve objasnio u prethodnom postu. I sledecu turu racunam sve skoro u kilu.. odstupanja moze biti +-2 do 3 posto u svemu... nista vise.. Mozda delujem dosadno ali volim papir i igru sa brojevima da znam gde sam. Pozdrav.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Dobro bilo da svi recepturu koja daje odlican prirast .
Kolega evo recepture.. svi misle da sam lud... najlepse seno a od ove ture i visoko proteinska lucerkaa i granule za telad na volju
ab6cb1063f645206ad35dc9370459160.jpg
d7992d1e1df35e505fce0ce4d6a6ebeb.jpg
c32cdb8347380c05b58d870ce335ee1f.jpg
evo slika ... da ne misli neko da lazem.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Vala Srđane negde opasno grešiš. Kakav je to način da radiš stočarsku proivodnju sa dobitkom. Nemoj tako. Nije lepo prema drugima. Pa i ako si u dobitku ti kukaj i tvrdi da si u debelom minusu i cvili da država maćeha pomogne.


Verujem da će komšiluk biti oduševljen kada im sutra ispričam tvoj recept za koncetrat.

L A F Č I N O, aferim delijo.
 
Vala Srđane negde opasno grešiš. Kakav je to način da radiš stočarsku proivodnju sa dobitkom. Nemoj tako. Nije lepo prema drugima. Pa i ako si u dobitku ti kukaj i tvrdi da si u debelom minusu i cvili da država maćeha pomogne.


Verujem da će komšiluk biti oduševljen kada im sutra ispričam tvoj recept za koncetrat.

L A F Č I N O, aferim delijo.
Sta da radim... ja samo govorim u ciframa... jer sam se opekao... Drzao sam 3godine svinje i pucao ko zvecka... nisam racunao nista vec sam samo povecavao i govorio bice bolje... na kraju sam dobio par dignutih kredita koje sam posle toga otplacivao 5 godina da se oporavim... tako da vise bez digitrona ni na wc solju nesedam

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pišete ovde kao da smo u drugoj državi.Cene teladi su mnogo veće i kod nas nemože da se nađe tele za tov bez 500 evra.Koncetrati su mnogo skuplji nego što pišete pa čak i ako ga sami mešate.Kabasta hrana valjda nešto košta iako je sami pripremate,koliko potrošite dizela i kanapa za baliranje?Amortizaciju mašina i rezevne delove niko ne računa.A cenu od 2,05 evra za bikove preko 600kg mi možemo samo da sanjamo.Prošle godine sam imao jednu malu turu od 6 bikova.Kada sam sve obračunao ostalo mi je 100 evra po biku + subvencija 10 000 dinara.Jedan bik je povredio nogu i na sreću dobro je prošlo oporavio se uz lečenje,inače da je stradao radio bi sa čistim gubitkom.
 
Pišete ovde kao da smo u drugoj državi.Cene teladi su mnogo veće i kod nas nemože da se nađe tele za tov bez 500 evra.Koncetrati su mnogo skuplji nego što pišete pa čak i ako ga sami mešate.Kabasta hrana valjda nešto košta iako je sami pripremate,koliko potrošite dizela i kanapa za baliranje?Amortizaciju mašina i rezevne delove niko ne računa.A cenu od 2,05 evra za bikove preko 600kg mi možemo samo da sanjamo.Prošle godine sam imao jednu malu turu od 6 bikova.Kada sam sve obračunao ostalo mi je 100 evra po biku + subvencija 10 000 dinara.Jedan bik je povredio nogu i na sreću dobro je prošlo oporavio se uz lečenje,inače da je stradao radio bi sa čistim gubitkom.
Kolega ne znam zasto bih ja lagao sam sebe... Daj neku tablicu tvog koncentrata... Sigurno ti u srbiji teze dolazis do kabaste hrane.. ovde strnih i zetvenih ostataka koliko hoces... a kanala i sena pored kanala isto.... Ti sigurno vecinom sve kupujes pa je onda takva racunica!??Napisao sam sve a ti sad daj svoju racunicu..
Koja cena kukuruza je kod tebe... suncokreta..
Soje... Ja hranu proizvodim vecinom sam.. I jos se moze pojeftiniti od ovoga sto sam napisao. A to ce biti tako sto cu kupiti ekstruder i opremu za proizvodnju biodizela.. od suncokreta i soje... tako cu pojeftiniti jos hranu za tov junadi. Rekao sam ti da tu potrosnju nafte kanapa i struje vode... pokriva stajnjak koji oni daju. U jednom postu sam pisao o tome. Jedan komsija mi je nudio 3hiljade dinara po znajevki stajnjaka... ja mu nisam dao.. a izvezao sam preko 60punih zmajevki od bikova.. pa i to nesto vredi.. Tovili smo bikove i na 1.5evra pa na 1.7.. 1.8.. i bilo je nesto... sad cena preko 2 i nemamo zaradu.. Onda ti he moj savet postovani kolega da taj posao neradis ako nemas racuna... da 13..14 meseci drzis bika za 100evra.. .. to ti je mesecna zarada 7 do 8 evra.. Nemoj se baviti tovom sa tom zaradom.. toliko ces ustedeti na necemu.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Više se i ne bavim.Prodajem kukuruz po 20 dinara ,suncokret 40 dinara,bala deteline 200 dinara,bala sena 100 dinara,pšenicu nisam još prodao,tu sam pogrešio.
 
Više se i ne bavim.Prodajem kukuruz po 20 dinara ,suncokret 40 dinara,bala deteline 200 dinara,bala sena 100 dinara,pšenicu nisam još prodao,tu sam pogrešio.
To je dobra cena kukuruza... Ja tu cenu mogu da sanjam ovde... jedva 15.5din.. suncokret je ista cena 40din. Zato i kazem ... zamolio bih vise kolega da argumentuju neke stvari o kojima pricaju...ako mogu. Ja dajem precizne podatke koji se lako mogu proveriti... posto je premiks.. dopunska smesa... granule... sve je lako proverljivo i lako dostupno... Ove godine mi je jedna od najvecih zarada na tovu junadi upravo zbog dostupnosti..zameni i jeftinoci stocne hrane... I kolega nemoj zameriti... kritikujes me kao ne zivimo u istoj zemlji a ni ne tovis junad... to je neozbiljno! Pozdrav.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sta mislis koliku zaradu bi imao da si hranio sa detelinom ako uzmes u obzir da je 3e bala? Pitanje je koliko bi imao bolji prirast jer od ovog puno bolje ne moze.Jos nesto, verovatno si dobio bar 0.1e na kolicinu tako da za nas do 10 kom ta cena je tesko dostupna u ovom momentu.
 
Sta mislis koliku zaradu bi imao da si hranio sa detelinom ako uzmes u obzir da je 3e bala? Pitanje je koliko bi imao bolji prirast jer od ovog puno bolje ne moze.Jos nesto, verovatno si dobio bar 0.1e na kolicinu tako da za nas do 10 kom ta cena je tesko dostupna u ovom momentu.
I to sam racunao.Detelina je skupa sigurno bi otislo jos oko 40bala deteline po komadu... a to je preko 100evra troska... E sad da li bi prirast bio bolji... ili bi se potrosnja koncentrata smanjila to ne znam... videcu ..probacu jedan boks da hranim samo sa lucerkom a ove druge sa senom , silazom i dr. Pa cu videti. Kolega.... 10komada Junadi ekstra kvaliteta nije mala kolicina za trgovca nego je ovaj period mrtav... nista ne ide... slaba potraznja..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
kad ces poceti da vidis jedan boks detelina drugi seno? zanimljivo ce biti da pratimo. neki kazu da uopste nemora bikovima detelina
 
kad ces poceti da vidis jedan boks detelina drugi seno? zanimljivo ce biti da pratimo. neki kazu da uopste nemora bikovima detelina
Pa tamo od 270...do 300kg.. kad krenu da jedu jeftiniji koncentrat...13posto.. do tad svima isto... taman da se skine nova lucerka i seno. Jos ako se uhvati lepa prva lucerka bice to prava provera. Jer ona bi onda trebala da ima 20posto proteina pa cemo bas da vidimo...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Onda obecavaj i tako i radi da se jednom vec uverimo 100% jer svi kazu,bikovi...ma sta ce im detelina.......bikovi kod nas 220 din.junice sim 200. Bikovi holstajn 200.Junice holstajn 170 matijevic!!!
 
Ovde kod mene Banatsko Karadjordjevo je najpoznatije mesto po lucerki... Susa je bila pa su bili slabi otkosi a ko je imao lepu detelinu sve je otislo po 350din... Da je ima otisla bi lagano. Ovde je zemlja takva da je pogodna za detelinu. Prosle godine je sva otisla u okolini zbog suse a krave bez dobre lucerke tesko daju mleko ili smanjuju puno. E sad... za tov junadi se izbegava zbog cene jer nije rentabilna ali ja cu probati jedan boks od pocetka do kraja sa lucerkom da hranim pa bas da vidim potrosnju koncentrata.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh