Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ne kapiram kakve veze ima u kojoj menjacnici kupujete evre,Dali ste se pogodili u dinare ili evre

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Da svaka menjačnica ima par hiljada evra u svakom trenutku, ne bi bilo problema. Međutim nema. Moraš da se najaviš tj ugovoriš transakciju. A i baš se uboo momenat da jednostavno nema evra na tržištu i da će ih najverovatnije biti sledeće nedelje, tj danas. Tako nam rekla službenica iz banke.
Inače prodavci su hteli isključivo evre a u ugovoru su naveli da se na dan potpisa tj overe ugovora isplata izvrši u dinarima po srednjem kursu na taj dan. Sinčić je njegovim mešanjem i pravljenjem ugovora napravio pometnju a i mogao je sam sebi da utuče karu, samo da su moji postupili drugačije.
 
Ok to ali ako su se dogovorili u dinarima njemu da dinare pa nek se jebe i menja gde hoce a ako je dogovor u evrima onda je duzan toliko evra i cao
Dogovor je bio u evrima. Moji bi rešili zamenu dinara u evre, rešili bi overu, ja bih rešio ugovor i svi srećni.
Ali ne, sin je otprilike hvatao poene kod tog njegovog notara a verovatno i kod roditelja, i umešao se jer Bože moj di će njegovim roditeljima rešavati prodaju zemlje neko sa salaša a on radi u katastru i ima veze. Veze ima al pameti ni učtivosti prema starijima nema. Da li možete zamisliti kako je bilo mojima kad ih je nazvao i rekao ponesite 18500 din za notara. To je bila jedna od kapi u punoj čaši. A ispad u menjačnici je prelio čašu.
 
Uglavnom glupost bez preke potrebe...
Notara i porez na prenos kod nas uvek plaća kupac,tj tako se u ugovoru navede jer tako je neki običaj
 
Naravno da to mi plaćamo, ali namećati kupcu sve ono i na kraju kad se samo malo iskundačilo reći nemam više vremena ni živaca? A pazi još su moji nudili dinare da budu kod njih pa kad se tržište oporavi kupiće se evri, pa i ako bude neke razlike u ceni, dodaćemo. Ne, oni bi evre u ruke i pošalju moje kući sa dinarima i sa overenim ugovorom da je zemlja isplaćena. Kapići? Od silnog trpanja sinčića da ispadne pametan, ispao je glup za medalju, uvredio nas a mogao je i značajno gore proći, samo da nismo fer i pošteni.
 
Do 9.999 evra ne mora.Sve preko toga mora da bi se izbegla poseta komisije za kontrolu porekla novca.
Znam to jer prilikom kupovine jedne nekretnine prodavac je insistirao da u ugovoru napišem 14.999 evra.Lepo sam mu rekao da uvek pišem pun iznos u dinarima i da nikada zbog toga nisam imao problema jer sam malo pre toga radio ugovor slične vrednosti ali nije vredelo, neće da sluša.Posle nas je notar lepo posavetovao jer je video na šta se aludiralo u ugovoru a prodavac se uprpao kako ćemo sad, daj da se ide u banku i uplati novac na račun, on neće da ima problema a da je samo poslušao prošlo bi bez ikakvih tenzija.
Poljoprivredniku je lakše da dokaže poreklo novca, problem je druga strana.
Kod nas u selu još samo jedan nije prodao zemlju tu kod petlje gde se grade fabrike. Ima 3.5 jutra, dobijao je nekoliko ponuda od 40-50 evra po kvadratu. Svi su hteli 300-400 k da plate na račun a ostalo na ruke. On neće, oće sve na račun.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Kod nas se manje više vrti ta cena. Druga je stvar šta se priča i radi u nekim krugovima i šta se navodi u ugovoru da komšije ne napadnu. Ima npr slučaj gde je 4114m2 (kao) plaćeno 10.000 evra i u napomeni stoji da je pod ugovorom na 10god. Kad nam je stigla pismena ponuda samo smo nazvali tog advokata i rekli da prenese tom tajnom klijentu (a zna se ko je) da ćemo i mi našu prodati za te pare a pri tom je i čista-bez ugovora. Naravno nije se javio klijent
Udaljenost od kuće je nekih 5-6km ali su mi sve njive na toj strani, tačnije sa jedne strane je ćale komšija a sa druge sam ja u zakupu. Kvalitet zemljišta..... Teško je reći, al ajd recimo da je prosečan za naš kraj. Ta njiva u kompletu sa vlasništvom pored, pre 4 godine je dala oko 3t/kj pšenice. Pre 3 godine repice je dala oko 1,8t/kj. A kukuruzi nakon te repice nisu bili merodavni jer nas je klepala suša. Blago valovita sa žutom zemljom na bregu.... U principu dolja izvuče što breg podbaci.
 
Nazad
Vrh