Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Onda ne preostaje ništa drugo nego da probam da se nagodim sa čovekom za zemlju da spusti cenu. Bolje da ja kupim nego da mi neko prolazi pored kuće i drugih objekata.
 
U zakonu uvek ima rupa, pa ako ima prava da prolazi kroz tvoju parcelu, ti imaš prava da je ogradiš, a otvoris mu kad tebi odgovara (tamo oko nove godine), cena parcele će mu pasti jako brzo.
 
Onda ne preostaje ništa drugo nego da probam da se nagodim sa čovekom za zemlju da spusti cenu. Bolje da ja kupim nego da mi neko prolazi pored kuće i drugih objekata.
То ти је и, најбоље решење да купиш и решиш се свих проблема. Јесте да ће цена можда бити нереална и папрена али видећеш временом да ниси погрешио. Ја сам исто тако купио плац до мојег плаца јер је мој отац увукао кућу 70м од пута и да је неко, купио тај плац свињци или било шта тако би дошло, нама под прозор. Али, када је продаван још један плац до нас ја нисам хтео да га узмем, а сада сам видео, колику сам грешку направио. Купио га неки лик оградио и пустио 60 мангулица то смрди недао ти Бог, не можеш прозоре на кући отворити и прострети веш напољу на штрик.
 
Uf, uf, to sa putevima tj pravom služnosti puta zna biti nezgodno. U kratkim crtama ću napisati. Čovek je imao parcelu u jednom kompleksu koji smo radilil u arendu. Put tj prolaz nije kupio kada je kupovao zemlju a štetu je pravio kad jednom gazdi kad drugom ali nikad odštetu nije davao. Pokušavali smo lepo s njim, ali nije vredelo. Onda smo preko gazde, od kog je kupio parcelu, uspeli da ga nateramo da plati prolaz jednom za svagda. E tu smo ga malo uzdrmali jer je bio ubeđen da ne mora ništa da kupuje. Kasnije je shvatio da kupovinom jeste sebi rešio pravo prolaza ali je ujedno i napravio problem jer je kupio prolaz a ne put (znači taj put tj ta zemlja i dalje nije njegova) a i put mu je 4m širok (a nijedan heder u selu nije ispod 4,2m). E, onda se točak sreće okrenuo našem gazdi i onda je čovek počeo da nudi zemlju tj da mu se nađe zamenska njiva. Našli smo par njiva ali je uvek imao neku zamerku (daleko mu, a realno je bila bliža nego njegova), pa fali 120m2 (manja površina)..... U međuvremenu gazda umre, mi kupimo zemlju i preuzmemo i problem. Muku smo mučili par godina sa njim dok ja nisam popizd.... i rekao mu. Otpada dogovor. Nema ništa od zamene, Vi radite Vašu zemlju a mi ćemo našu. Čovek je video da sam se uzje.o ko leptir i pristane na zamenu jedne naše parcele sa njegovom uz doplatu (on nama), i tako rešimo problem.
 
Treba mi mala pomoc. Jednom sam to nasao na netu ali sada ne mogu da nadjem nikako. Radi se o onom zakonu kad zemljiste promeni vlasnika a ja imam ugovor o zakupu zemlje sa prethodnim vlasnikom koji je stariji od kupoprodajnog ugovora.

Da li neko zna da mi da link o tim zakonima?

Hvala unapred
 
U četvrtak potpisan ugovor za jednu parcelu, 5985 e/kj.
Nego da pitam. Jel imao neko slučaj da mu prodavac određuje ko će praviti ugovor, koji notar će overiti i u kojoj menjačnici da se din. pretvori u evro?
 
Ne znam koliko često trguju (porodica. otac, mater i sin) ali znam da sin jedinac radi u katastru, i valjda se i zbog toga pravio super pametan od samog starta a kada se u menjačnici iskundačilo (koju je on izabrao i ugovorio zamenu) onda je rekao da nema više vremena (zamislite, počeo mu dan u 6.) da se mlati po gradu (pa valjda je njemu u interesu da se reši?) i niti žele da prime dinare. A ugovor već potpisali i overili kod notara (za kog je inače tvrdio da smo prošli jeftinije 50% zahvaljujući njemu, što nije istina). Kasnije su shvatili da su ladno mogli biti neisplaćeni. Sutradan kada smo mi rešili evre i odneli im, onda su priznali da nisu celu noć spavali.
 
Ne znam baš sigurno kako funkcioniše ta isplata kupljene zemlje, tj. do koje sume ne mora da ide preko banke već možeš prodavcu na ruke da odneseš novce (dinare ili evre, kako se dogovori)? Ali znam (bar mislim da znam :) ) da prilikom kupovine do jednog hektara ne moraš da dokazuješ poreklo novca, tj kažeš notaru da je u pitanju ušteđevina.
 
Do 9.999 evra ne mora.Sve preko toga mora da bi se izbegla poseta komisije za kontrolu porekla novca.
Znam to jer prilikom kupovine jedne nekretnine prodavac je insistirao da u ugovoru napišem 14.999 evra.Lepo sam mu rekao da uvek pišem pun iznos u dinarima i da nikada zbog toga nisam imao problema jer sam malo pre toga radio ugovor slične vrednosti ali nije vredelo, neće da sluša.Posle nas je notar lepo posavetovao jer je video na šta se aludiralo u ugovoru a prodavac se uprpao kako ćemo sad, daj da se ide u banku i uplati novac na račun, on neće da ima problema a da je samo poslušao prošlo bi bez ikakvih tenzija.
Poljoprivredniku je lakše da dokaže poreklo novca, problem je druga strana.
 
@DraleTD , nisam se setio. Ali i da jesam, bilo bi mi žao ljudi pa ne bi to uradili. Dosta su godina i ok su (a oni primaju pare, sin s tim nema niš, valjda), ali sin je taj kojem je trebalo malo ispitati debljinu živaca. Čisto zbog tog njegovog nadmenog nastupa i postupka sa kojim nas je moglo bi se reći uvredio.
Ugovor je napravio kod advokata, a inače ga ja sam napravim. Nije nam poslao primerak da ga kod kuće pročitamo (dobro tu smo sami krivi nismo ga ni tražili), videli smo ga tek kod notara (tj moji, ja nisam učestvovao u ovoj kupovini). Gunđao je za pogođenu sumu, eto, nije ni 6000e/kj, a znamo da se nije oznojio ni ispod jezika za tu zemlju (nasledili od žene koja je sela u fotelju i umrla). Za notara je insistirao da ne bude ta kod koje mi već godinam idemo, jer eto on zna kakva je ona (valjda talaćkaju u katastru o nekoj njenoj navodnoj muljaži), a nas to ne zanima. Na pečatu ne piše ko je kakav. Ajd i preko toga su ovi moji prešli nekako. E al kad je počeo da se hvali, kako je on nama uštedeo 50%.... Sunce ti je.em kako je naša nana popizd.la. Pred njim nazove ovu našu notarku i pita za cenu overe, kad ono 1000din jeftinije! Tu su počele varnice, a situacija u menjačnici je bila špic derane (vojvođanski prevod reklame vrh brate). Sinčić-katastarčić, je dobio takvo očitavanje lekcije tj punjenje od oca ali našeg, da se okrenio i pošao kući a zaboravio na njegove roditelje. Vratio se nazad i kaže prebaciću vas kući. Tek će njegov matori, neka, ne moraš. Idemo mi na sladoled sa ljudima pa ćemo pozvati taksi. Tu se moji ubace i kažu odbacićemo vas mi kad svakako prolazimo pored vaše kuće. Izraz lica nisam video ali mogu misliti kakav je bio kad su njegovi roditelji pristali na to.
 
Ne kapiram kakve veze ima u kojoj menjacnici kupujete evre,Dali ste se pogodili u dinare ili evre

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Неће баш свака мењачница да проверава евре да ли су фалсификат или не ако се плаћа у еврима. Такође када се мењају динари у евре на већу количину буде други курс, па да натерају воду на своју воденицу. Знају они што су се истрчали када је почео рат у украјини па куповали по "повољном" курсу .
 
Ok to ali ako su se dogovorili u dinarima njemu da dinare pa nek se jebe i menja gde hoce a ako je dogovor u evrima onda je duzan toliko evra i cao
 
Nazad
Vrh