Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Prvog septembra prošle godine sam kupio jedno jutro zemlje, i na potpisivanju kupoprodajnog ugovora notar je rekao da sad on sve papire šalje u katastar i poresku upravu i da ja po tom pitanju ne treba ništa da radim, već samo da uplatim koliko treba kad mi stignu rešenja za katastar i porez. Rešenje iz katastra je stiglo brzo i to sam odmah platio, a rešenja o porezu još uvek nema. Pošto je već blizu godinu dana prošlo, plašim se da nisam ja u obavezi da preduzmem nešto i platim taj porez da mi ne zaračunavaju kamate ili šta već...
 
ja cekam godinu i po, isao da pitam oni kazu cekaj i dalje sticice. Sad ne znam da li ce formirati i obracunati cenu koja je u trenutku kupovine bila aktuelna za tu lokaciju ili onu koja ce biti u trenutku dostave resenje za par meseci a to je mozda 20%-30% veca
 
Ništa ne diraj, stići će ti baš u vreme kada se najmanje budeš nadao i kada imaš najviše para(tokom zimskih meseci otprilike 😂).
 
Imajte na umu da su dužni po zako u da u roku od 60 dana obračunaju i pošalju rešenje od momente prijave.
U protivnom uz prigovor moraju da prihvate cenu iz ugovora kao osnovicu.
 
Inace bila je situacija za zemlju da komsije potpisu i jedan nije hteo, rekao sam mu da cu napisati 15 000e/kj pa ako hoce da plati moze na sta nije pristao. Posle par recenica se smirio i shvatio da samo moze biti problem veci koji nece pobediti.
 
У Панчеву сам сам пријавио и порез на пренос ми је стигао за 10 дана а убрзо и решење за порез на имовину и одводњавање. У катастар сам такође ишао сам.
У Гроцкој сам пријавио пре два месеца и морам да одем да проверим зашто не стиже (шумско земљиште) а укњижба ми је стигла и пре него што сам пријавио (после недељу дана од куповине) ал' ти је извршитељ био брз.
 
Da li ima nacina da se online pronadje necije vlasnistvo svih parcela ?
Konkretno dodje neko da nudi zemlju ali ne zna de su tacno ni katastarske brojeve pa da se nadje spisak sta poseduje i onda prema tome nadju brojevi parcela ?
 
Da li ima nacina da se online pronadje necije vlasnistvo svih parcela ?
Konkretno dodje neko da nudi zemlju ali ne zna de su tacno ni katastarske brojeve pa da se nadje spisak sta poseduje i onda prema tome nadju brojevi parcela ?
Nadješ na geo srbiji parvelu gde vidiš broj parcele, pa onda na katastar javni pristup nadješ po broju parcele sve potrebne podatke.
 
Nazad
Vrh