Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Propadnu vrlo lako,cak im ne vredi ni politiku da prate,tako je jedan kod nas kad je propala klanica Zvezda,sve preko politike pokupio za mizernu cenu,vedrio i oblačio godinama čak bio i odbornik.Loše plaćao,ostajao dužan,a niko mu ništa nije mogao,e onda prelet u SNS i sad ode sve niz vodu.

A pogotovo ih sjebe to što idu djonom kad su u punoj snazi,pa kad pukne onda nema na koja vrata da zakuca.

Isto jedan sa šumom,slizao se sa šumarom imao jednu testeru i Tamica,pa odjednom šticeri i ludila,gde god se pojavi šuma na prodaju on djonom,onako pravo seljački koliko god neko da ponudi a on hiljadu više,a i kad mu to ne uspe odu pa pokradu slučajno kao omaše šumu :D e onda jedan dan Šumar se ubije trebalo mnogo da se vrati,pa sve ode na advokata i sad se gura ispred prodavnice da mu neko plati pivo.
 
To je i pre bilo ,pa samo koliko je njih bilo za vreme žutih kao otkupljivači žitarica,pa pucanje ,tako je tu oko Subotice firma konfido pukla i ostala dužna seljacima,i to pred izbore na jesen,podržali Pajtića i ćao,pa kao neki grđavinari preko debelog ćopavca čanka i njegove stranke pravili neku fontanu tu u topoli pa onda znate probijanje budžeta i stalno se nešto doplaćuje i onda pucanje isto po izborima,došli drugi na vlast pa oni će nastaviti krasti.
 
Nije problem Maticu tih par radnih i vrednih domacina, ali mnoogo vise ima muljatora koji su iz proteklih 20 god izasli sa x10 i vise uvecanim kapitalom. Pa rade valjda i drugi ljudi, pa i mi pa nemamo toliki napredak.
Ovaj post mi je zanimljiv , nekazem da kolega nije djelomicno u pravu i dosta je ovakokvog misljenja ovde , ali iz njega zakljucujem da smo onda svi iste osobe ?
Kakve veze ima sto rade i drugi ljudi , razlika moze da bude ogromna od kuce do kuce nakon desetak ili dvadesetak godina u istom poslu . Jedan moze da propadne a drugi da udesetorostruci kapital ili prihod . Da sad ne nabrajamo faktore .
 
kolege postoje ljudi koji su 90ih obradjivali 10ak hektara uglavnom u vlasnistvu, bili vredni radni riskiranti i sad su dosli do recimo 100 200 ..500 svojim radom i svojim znojem.u vlasnistvu mozda imaju 50 neka bude i 100 ali ovi sto imaju u vlasnistvu 500,1000,20 000 to su cisti tajkuni koji tu zemlju nisu platili znojem poljoprivrede vec znase kakvim novcem.ima tu i izuzetaka ali izuzeci su 2% 5%...
 
Jel radio neko skoro kupoprodajni ugovor za zemlju, lel traži notar i podatke i prisustvo supružnika kupca i prodavca, ako ih ovi imaju?
 
Kod nas ne traži prisustvo supružnika prodavca.Prisustvo supružnika kupca traži samo u slučaju ako isti/ista želi da se odrekne svog prava dok u suprotnom ne mora da prisustvuje ali kupac mora da priloži venčani list i očitanu ličnu kartu, to sve notar odradi i knjiži se u katastru kao imovina supružnika.
 
Ne stavljaju se njihovi podaci prilikom sačinjavanja ugovora, prisustvo zavisi od želje.Ako si ti kupac samo sebe upisuješ u ugovor kao kupca a supružnika unosi notar kao što je gore i napisano.Najbolje otiđi do kancelarije javnog beležnika i informiši se iz prve ruke jer nije svuda isto.
 
Oko polovine januara sam nešto prevodio i notarka je pitala ili da supruga dođe i potvrdi da kupujem nepokretnost iz sopstvenih sredstava ili ako ide i na nju i mene pola pola onda ne treba njeno prisustvo.
 
Ala ste opasni, zna ženaja njoj sve kažem, jedino nisam ništa reko za komšinicu. U pitanju je jedna mala parcela 41 ar u skladu do moje njive. Valda će doći do kupovine, znaću uskoro. Prodavcu je supruga umrla pre par godina, moja je preživela i Koronu, fala Bogu. Mislio da nju ne petljam jer sam posle hteo da spojim pod jenim brojem obe njive , pa da i ovo bude samo na meni, jer u protivnom bi verovatno bilo nemoguće spojiti te dve parcele gde sam ja na jednoj 1/1 a na drugoj 1/2.
 
Kod nas je spajanje parcela pre nekoliko godina koštalo nekih 40.000 rsd a koliko je sada ne znam jer sam još onda odustao od te rabote zbog cene.
 
To onda nije mnogo posto je samo geometar 100 tinjak evra

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh