Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Sta ne ispustaj?Pa sta i ako ne kupi, nije smak sveta.Opet ce da bude pored njega ta zemlja .Mislis da su poleteli ljudi da kupuju zemlju,pogotovu u spic?Dule u vr glave 6000 po kj,ako neko daje vise neka mu bude sretno.
Slobo druze ocigledno od sinoc nismo na istoj talasnoj duzini,nisam ja rekao koliko da plati ni da preplacuje ,normalno ako je njemu pristupacno da ne ispusta.
Ja sam pisao isto moj slucaj da mi je zena trazila za 24ara 4000€ da sam rekao ni u ludilu ,isto pored mene da spojim.
Znaci ne da preplacuje niko zemlju.I ja sam rekao da je u sakulama najskuplje prodan lanac za 6000€ koje ja znam.
Nemoj vise druze da repliciras pre nego sto procitas sve postove,i pricao si da je zemlja pala duplo a sada coveku preporucujes da plati 6000€ spic sto dokazuje tvoju informisanost.
 
Slobo druze ocigledno od sinoc nismo na istoj talasnoj duzini,nisam ja rekao koliko da plati ni da preplacuje ,normalno ako je njemu pristupacno da ne ispusta.
Ja sam pisao isto moj slucaj da mi je zena trazila za 24ara 4000€ da sam rekao ni u ludilu ,isto pored mene da spojim.
Znaci ne da preplacuje niko zemlju.I ja sam rekao da je u sakulama najskuplje prodan lanac za 6000€ koje ja znam.
Nemoj vise druze da repliciras pre nego sto procitas sve postove,i pricao si da je zemlja pala duplo a sada coveku preporucujes da plati 6000€ spic sto dokazuje tvoju informisanost.
U Crepaji je skuplja zemlja u odnosu na Kacarevo ali i bolja,pa ako je tamo 4000 ,Dusan moze da plati6000 i da bude realno ovom trenutku.Borba misljenja nije losa i nema tu ljutnje,svako neka iznese svoje misljenje,bitno da se ne vredja niko.
 
U Crepaji je skuplja zemlja u odnosu na Kacarevo ali i bolja,pa ako je tamo 4000 ,Dusan moze da plati6000 i da bude realno ovom trenutku.Borba misljenja nije losa i nema tu ljutnje,svako neka iznese svoje misljenje,bitno da se ne vredja niko.
Ma kakvo vredjanje rodjeni doslo je do sukoba misljenja ,dokle god je tako bice dobro zivela tolerancija i sloboda govora.

- - - - - - - - - -

Tesko ce se prodati obe I za 4000 po kj...da je kao ranije to bi se prodalo za 10 min posle kacenja na tablu..a sad cvrc,zajebali suncoket,kukuruz jeftin,repu odbijaju po 50%..I pre ce ljudi da kupe plac u selu nego njivu. .to je sad kod nas trend, da se kupuju placevi,malo urede I preprodaju..
Neznam koliko druze Slavko kod vas u Kacarevu kosta jedan golisavi plac u selu nazvacemo tako od otprilike 17ari.
 
A koliko platiti 2kj koja su skroz u spic, pored mojih 7 kj ?

Koliko traži? Moj je savet kupi i jbg. Plati do 7000 EUR/kj, ne vredi toliko ali ti imaš interes da platiš više, ako je tržišna cena u ovom momentu 6000 EUR/kj kada ti kupiš i spojiš odmah je 7000 EUR/kj. Inače, ne moraš da platiš ništa dok ne vidiš koliko drugi nude, ti si prvi komšija, reci mu kada nađe kupca da mora da ti ponudi po istoj ceni što je njegova zakonska obaveza, ne potpisuj da nećeš da kupiš nego da nećeš po ceni od npr. 8000 EUR/kj koliko verovatno traži sada. Izvini ako pametujem...
 
Koliko traži? Moj je savet kupi i jbg. Plati do 7000 EUR/kj, ne vredi toliko ali ti imaš interes da platiš više, ako je tržišna cena u ovom momentu 6000 EUR/kj kada ti kupiš i spojiš odmah je 7000 EUR/kj. Inače, ne moraš da platiš ništa dok ne vidiš koliko drugi nude, ti si prvi komšija, reci mu kada nađe kupca da mora da ti ponudi po istoj ceni što je njegova zakonska obaveza, ne potpisuj da nećeš da kupiš nego da nećeš po ceni od npr. 8000 EUR/kj koliko verovatno traži sada. Izvini ako pametujem...
Slazem se sa kolegom,pogotovo u vezi ovog oznacenog.Ako dajete komsijama da potpisu izjavu o saglasnosti ili je neko daje vama da je potpisete da niste zainteresovani za kupovinu, obavezno gledajte da u izjavi bude naznacena cena.Naravno ta cena onda mora biti i u Ugovoru o kupoprodaji,u suprotnom mozete uloziti zalbu na taj Ugovor na osnovu izjave itd...
 
KOmsija nema pravo preče kupovine i prodavac nije nužan da prvo ponudi komšiju, bar po trenutnom zakonu. To jedino može da bude neka moralna obaveza prodavca, ali zakonska nije sigurno.
 
KOmsija nema pravo preče kupovine i prodavac nije nužan da prvo ponudi komšiju, bar po trenutnom zakonu. To jedino može da bude neka moralna obaveza prodavca, ali zakonska nije sigurno.
I te kako ima pravo pogotovo ako je sa vecom parcelom medjas od tebe ili od osobe koja je medjas.Nije nuzan da prvo ponudi ali mora da ponudi svakako da bi on dao blagoslov na kupovinu ili ako je zainteresovan da ospori.
 
Na osnovu kog člana zakona je dužan da to uradi. Mi nismo ništa potpisali prilikom prodaje 5 jutara, a naša parcela ima 7. Nisam našao nijedna član o tome u zakonu o zemljištu. Molio bih da mi date da pročitam član zakona koji mi omogućava da osporim kupovinu. Možda je to bilo u starom zakonu, ali u važećem ga nema. MOlio bih link ili kopiju gde sve to piše.
 
Druze ja sam tako izigran pre jedno 5 do 6 godina isto.
Ali u slucaju da ne pitas komsiju i on cuje ima prava da ospori ili da pravi problema ako je namcor,ali mislim da notari po novom obavezno traze potpis komsije ili medjasa,inace notar je kriv i on placa stetu ako mu nesto promakne,pricao sam sa mojim notarom on mora sada da brine o arhivi dokumenata ugovora i.t.d on je odgovoran.
Neznam mora da ima specijalan trezor od pozara i sto cuda .
 
I te kako ima pravo pogotovo ako je sa vecom parcelom medjas od tebe ili od osobe koja je medjas.Nije nuzan da prvo ponudi ali mora da ponudi svakako da bi on dao blagoslov na kupovinu ili ako je zainteresovan da ospori.

To se resava tako sto moze da pokloni zemlju,tj ako kupac ima poverenja u njegovu rec da mu posle prodavac nece trazi nazad i zezne za novac.Ja sam tako izvisio jer komsija nije hteo da mi proda,raspitao se da moze da pokloni samo napapiru,i tako da mene zaobidje a da je sve legalno.
 
Voleo bih da pročitam gde to piše. Koji član zakona, koji pravilnik reguliše pravo preče kupovine? Čitao sam zakon o zemljištu i o pravu preče kupovine ništa ne piše.
 
To se resava tako sto moze da pokloni zemlju,tj ako kupac ima poverenja u njegovu rec da mu posle prodavac nece trazi nazad i zezne za novac.Ja sam tako izvisio jer komsija nije hteo da mi proda,raspitao se da moze da pokloni samo napapiru,i tako da mene zaobidje a da je sve legalno.
To je dobro ali ja nikad nebih radio ugovor o poklonu,naslednici sutra imaju pravo na nuzni deo kod poklona tu se ja nebih zezao,ali dobro da neodemo daleko svako radi kako mu je lakse.
 
To se resava tako sto moze da pokloni zemlju,tj ako kupac ima poverenja u njegovu rec da mu posle prodavac nece trazi nazad i zezne za novac.Ja sam tako izvisio jer komsija nije hteo da mi proda,raspitao se da moze da pokloni samo napapiru,i tako da mene zaobidje a da je sve legalno.
Pa ni to o poklonu vise nepije vodu jer sada moze samo medju blizom familijom poklon da ide,a prijatelj-prijatelju ili komsija-komsiji nemoze jer nisu ni oni sisali vesla jer se to smatra izbegavanjem placanja poreza pri trgovini i njima to neide u korist(dzep)!Inace obavezan je pristanak oba pomedjasa da neko treci kupi parcelu ili jedan od pomedjasa ako kupuje mora imati pisanu saglasnost drugog pomedjasa da ovaj pristaje na tu trgovinu!
 
Pa ni to o poklonu vise nepije vodu jer sada moze samo medju blizom familijom poklon da ide,a prijatelj-prijatelju ili komsija-komsiji nemoze jer nisu ni oni sisali vesla jer se to smatra izbegavanjem placanja poreza pri trgovini i njima to neide u korist(dzep)!Inace obavezan je pristanak oba pomedjasa da neko treci kupi parcelu ili jedan od pomedjasa ako kupuje mora imati pisanu saglasnost drugog pomedjasa da ovaj pristaje na tu trgovinu!
Nije to zbog poreza, on je 2,5% i u slucaju poklona ukoliko poklonodavalac i poklonoprimaoc nisu u krvnom srodstvu po pravoj liniji i u slucaju kupoprodajnog ugovora.
 
@Borisi
Po ovim cenama tvrdim da ne moze da 10 godina da se isplati. Na kukuruzu na svojoj zemlji zarada nece preci 300e/kj. Razlog je uzasno niska cena kukuruza i jako skupa proizvodnja.
 
Nazad
Vrh