Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ironmane svaka cast na postovima.....nek si ziv i zdrav,u pravu si sve....trebalo bi da se za trud i muku vrati
 
@dubansr
Ma kakava muka, ne postoji vocka koja se lakse razmnozava i lakse gaji od visnje a najveca joj je cena.
Oko Sljive ima vise posla a cena 20dinkg, da ne pominjem jabuke,breskve,kajsije utd. Ili na primer Vinograd, koliko tu ima vise posla nego u visnji.
Visnja je u odnosu na druge vocne vrste precenjena vocka.
 
dubansr,

Hvala ti za toliko poverenje, šta drugo reći.

Samo, ja makar, ne gledam u tome muku, trud da, svakako.

Nije muka nego posao, svi smo mi to izabrali, niko nas nije terao.

Ni jedan posao pa ni seljački ne trpi emocije niti ima ikakve fajde od sažaljenje niti samosažaljeja. Neće se niko sažaliti pa nam platiti više ako mu pokazemo zuljevite dlanove, ili ako kukamo kako je teško biti seljak.

Zato ni mi ne treba nikoga da žalimo, i kad nam se pruži prilika trreba da uzimamo sve što se može.
Prošle godine je cena bila fantastična, a ni jednog trenutka nisam zažalio kupca što plaća toliku cenu. Uzeo bih i više da je hteo ko da da.
Niti sam žalio radnike koji su radili za 10 12 kg višanja ceo dan po suncu.

Posao je nemilosrdna stvar gde svako gleda samo svoj interes ako namerava da ga uspešno obavlja.
 
Ma meni je muka jer sve rucno obavljam,mada volim vocarstvo tako da mi nije tesko da radim....interes ne treba da bude prioritet u svemu druze,treba biti obazriv sa cenama i plasmanom ali takodje trebamo imati dusu i srca....Pozdrav
 
ovde postoje dosta zavidni ljudi.....
frljate se latinskim nazivima a pojma nemate u kojoj se fazi pojavljuje i pod kojim okolnostima......
ovde se prica o ceni a ne o tome ko ce vise novca uzeti.....otvorio sam ovu temu misleci da pratimo desavanje sa cenom visnje ali je ovo izgubilo svaki smisao.
 
Pa veruj mu, sigurno je tačno.
Ta cena se najverovatnije odnosi na višnju koja nije štićena, to je zapravo druga klasa.

Najvažniji kupci od kojih zapravo i zavisi cena još nisu rekli svoju cenu. Sutra, prekosutra, najkasnije do kraja nedelje će oni reći svoju.

Neće biti previsoka, to je već jasno.
 
hvala svima na informacijama,i u mom kraju krece berba za par dana pa javljam cenu.
 
Kod mene danas bilo malo svadje oko cene visnje,iskupilo se drustvo i psuju majku svima zivima,mala cena za bozansko voce(visnja)malo im i 80 dinara,Vecina vice:dobro je da nisam posadio nov zasad,samo bi bezveze pare ulozio(neznam u sta kad niko ne kupuje sadnice:sta:)I tako nesto racunaju i dodjose do cifre da su u minusu na cenu od 80 dinara:haha:.Ja sam ih samo pitao sta bi vi radili kad bi imali cenu od 20 dinara kao ja za sljivu.Odgovor je bio:Jeb....la te sljiva,visnja je najvaznija vocka u srbiji,ja jos ispao na kraju budala.Ala smo jadni,a treci smo u svetu po sljivi,kakvi smo mi pacijenti.A 70% zasada visnje u mom kraju je u super stanju,kad udjes kao u zonu sumraka,korov i trava metar visine,stabla trula,pola se osusila,puni vocnjaci gamadi i bolesti.

Jos me pitaju kome i posto cu ja dati svoju visnju.Dacu posto bude na trzistu,kao i svi ostali,a ako bude 80 dinara bice ekstra.Rodila je sacuvaj boze dobro,vise nego prosle godine,tako da cena bude i 60-70 dinara uklapam se u proslogodisnji prosek jer prosle godine je bilo daleko manje roda kod svih.

Narod bi da se obogati preko noci.
 
Ako hladnjacari pocnu da citaju na ovom forumu o ceni visnje verovatno ce izaci sa cenom od 30 dinara po kg.
 
Ma kako da ne, nemaju oni drugih načina da saznaju ono što ih zanima nego će cenu da formiraju na osnovu komentara sa foruma.

Šta misliš, koliki procenat od ukupnih proizvođača višanja činimo mi koji pišemo na forumu?
Da li sačinjavamo ceo jedan procenat ili manje od toga?
I mi ćemo da prelomimo cenu.
Ako je tako ajd da kukamo da je malo i 100 dinara pa nek podignu na 120.
 
120 je malo,pa ljudi su sa 80 na gubitku,sa 120 bi imali eto cisto za trosak u kafani.Realno bi bilo 200,da se zakrpe neke rupe i da se kupi po jedna garsonjera u centru glavnog grada da imaju deca za fakultet kad budu isli.:haha:
 
Cinimo verovatno manje od jednog procenta,i oni sigurno imaju pametnija posla od pracena foruma,ali po meni ne treba ici u krajnosti i omalovazavati svoj rad.Mirku samo da kazem da postoji koliko sam video na forumu tema cena sljive i ne vidim zasto bih je obradjivali u ovom delu sa visnjama
 
Što bi rekli neki malinari sve ispod 2 evra je čista propast :)

Da ima zarade i na ovij ceni ima, da se ne lažemo, ali tolike oscilacije od jedne do druge godine, bez nekog jasno vidljivog razloga, ipak ulivaju nesugurnost i po malo plaše.
Šta ako se sledeće godine cena prepolovi u odnosu na ovu, kao što je to slučaj sada u odnosu na prošlu?
To je veći problem nego nominalna cena ove godine koja je pre psihološki nego ekonomski udar.
Al Srbija je ovo brale, ovde izvesnosti nema, radi pa šta ti bog da.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh