Cena tovljenika na tržištu

Kod nas nigde nema ispod 300. A čujem u Kovilju da ima i po 400...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока

Cene svinja, prasadi, krmača​

Rast prodajne cene obe kategorije prasadi zabeležen je na stočnoj pijaci u ovom gradu. Za grla do 15 kilograma kupci su trebali da izdvoje 320 din/kg, a za grla od 16 do 25 kilograma 300 din/kg. Prasad od 16 do 25 kilograma bila su skuplja i u klanicama na području jablaničkog regiona, pošto je dominirao iznos od 340 din/kg.

Na stočnoj pijaci u Leskovcu, takođe je evidentiran rast cene iste kategorije prasadi na 360 din/kg. Na pijaci žive stoke u Novom Sadu zabeležen je pad cena obe kategorije tovnih svinja, pa je kod grla dominirao iznos od 260 din/kg, a kod grla preko 120 kilograma iznos od 240 din/kg.

U klanicama na teritoriji južnobanatskog regiona došlo je do pada otkupne cene tovnih svinja od 80 do 120 kilograma na 225 din/kg. Cena tovnih svinja od 80 do 120 kilograma bila je niža u odnosu na prethodni period na pijaci u Kragujevcu, jer je iznosila 180 din/kg. https://www.agromedia.rs/agro-teme/kretanje-cena/krave-poskupele-sad-se-prodaju-po-180-000-din-kg/
 
Cujem da je danas skocila cena za 30din po kg. Ne znam koliko je ali odjednom neki haos nastao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Товарили данас 200 комада, нико не зна разлог скока цене. Неки наш закључак је да фали свежег меса. И то пуно.
 
Tovare jutros i na farmi u Velikim Radnicima Mitrosrem kamion i prikolica, navodno postignut je dogovor udruženja ministarstva i Klanica na cenu od 240 plus pdv
 
Jel neko iz okoline Šida prodavao tovljenike nedavno i koja je cena? Da li je cena ista za svinje od 120, 130kg i za 180 do 200kg?
 
Prodajem. Rezervisano 6 kom, ostala još 3.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Hehe znao sam . Povecavas cenu ali neka . Juce na dnevniku bilo da tovljenici kostaju 250 din . Ja kupujem i iskreno ne bih voleo da platim 3e ali coveka nisam pitao za cenu . Koliko kaze toliko ce da dobije . Ali iz nekih prica mnogi su mi rekli pre nekog vremena da su sa 300 din. prezadovoljni . Jel mislite da je to dobra cena ?
 
Nazad
Vrh