Cena tovljenika na tržištu

Volio bi da vidim koja će cena biti ovi naših avlijanerskih prasića u Septembru i kad krenu slave krajem Novembra
 
.... И да се разумемо следеће године ситуација може бити само гора него сада а тек на зиму и пролеће.
Ето мало наглас размишљам колико би сад коштао товљеник у прерађевинама?
 
Држава је подвукла црту са ограниченом ценом меса чувајући потрошачку корпу. Крај приче. Само је питање ко ће колико издржати.
Bilo je toga i ranije.
Evo sa butom ,but 599 zakucan al ga nigde nema posle 10 sati.
Tako i sa ovim ako ne nadju kompromis moze biti da ce svezeg mesa biti al do 9 ujutru.
Bio sam prisutan kad but prodaju pod pleckom, jer jeplecka bika 900.
Videcemo sta ce da bidne...
 
То сам и написао односно тако ми је и месар истог дана рекао да неће продавати бут. Тражиће се маркет где има меса.
Али раније си могао да покупиш робу и уцениш товљаче. А сад?
 
Mesari ce se snalaziti. Primer je ono sto sam napisao za otkosten vrat. Ta kategorija mesa u sirovom stanju do sad nije bila.
 
Ja Zoran Mil"ućević preds. "SPAS"-a prisustvovao sam sastanku u Privrednoj komori Srbije, klaničara, trgovije i proizvodjača svinja.Trgovci su tražili minimalnu naržu 10%, našta sam im odgovorio da mi proizvodjači bi bili zadovoljni i sa 2% ali smo stalno u minusu. Iz agro-papuka su tražili da se solidarišemo svi i da što je Ivanković tražio da cena tovljenika bude 260din + pdv. Ja sam to odbio i rekao sam da je to neprihvatljivi sa ovim cenama inputa stočne hrane i tražio sam da cena bude 315 dinara, a ako država idobri izvoz žitarica (tog dana odobren) cena mora da ide gore minimum za 20%. Dogovara se sastanak odgajivača svinja.
 
Е па тим великим товљачима је исто кукуруз изгорео. Већина ће морати да купује храну до следеће жетве или да се смањује капацитет производње. Ова цена мора горе.
 
NEMAČKA – Vodi se rat prerađivača svinjskog mesa i uzgajivača svinja. Veliki prerađivači – Tönnies, Westfleisch i Vion (koji prerađuju 58% svinjskog mesa) kupuju samo životinje koje nisu u sistemu udruženja. Plaćaju 1,75 evra za kilogram “žive vage” (to je za 10 evrocenti po kilogramu niže od ugovorenih cena ISV i VEGZ). Klanice se pravdaju manjom tražnjom jer za prvih 6 meseci je obrađeno 1,6 miliona svinja manje nego u istom periodu 2021. godine. Uzgajivači masovno gase farme – od maja 2021. godine svaki dan je 5 farmi prestalo da tovi svinje (u proseku _ ukupno 1.900 farmi za 12 meseci). U oborima je maja meseca 2022. samo 22,3 miliona svinja (za 2,4 miliona grla manje nego u istom mesecu 2021. godine).
 
Marko, jesam ja dobro ovo pročitao, da su otkupne cene svinja u Nemačkoj oko 210 dinara, a kod nas 260 dinara? Pa u tom slučaju, da nam poživi naš predsednik, premijer, ministar...
 
Zvao me nakupac pre pola sata, pita da li imam možda kog tovljenika :D Plaća 260

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh