Cena tovljenika na tržištu

Kod mene bio BUM potražnje za 29. (i malo nešto prije toga)....Juče čujem mnogi spustili sa traženih 200 na 180 dinara tovljenik, privatno, za Zimu, na komad, dva....
Pre 29. nije bilo dana da ne naiđe kakav sa NS i BG tablama i zakačenom prikolicom, i tražili svinje za klanje....
Zanimljivo da ih je dosta tražilo krmače za klanje.....
Šta je tu zanimljivo,to je normalno jer taj jer taj sa zakačenom prikolicom kupi krmaču od 300 kg i napravi od nje ,koliko,sigurno 120 kg svežih kobasica i to kad rasproda kupi još dve krmače,ne kolju oni za sebe,kolju ali se bave prodajim kobaja.
 
prodao dva za vikend koja su vec bila narucena(zato sam ih i tovio) 180kg i 242kg po 180din,ta cena je kod nas jos od novembra,ni gore ni dole...krmace 140-145 din
 
Danas me zove gazda sto teram kod njega svinje, od ponedeljka cena ide dole pa ako imam sta da nosim u ponedeljak po 190.
Kaze da je pricao sa nekim likom iz carnexa, navodno od gore su naredili da cena ne sme da predje 170din +pdv
 
Šta je tu zanimljivo,to je normalno jer taj jer taj sa zakačenom prikolicom kupi krmaču od 300 kg i napravi od nje ,koliko,sigurno 120 kg svežih kobasica i to kad rasproda kupi još dve krmače,ne kolju oni za sebe,kolju ali se bave prodajim kobaja.
Ne znam ja da li će on da kolje i prodaje, ili hoće za sebe da kupi i kolje ....
Niti smo pitali.....
Ne piše mu na čelu šta 'oće....
Velim da mi je zanimljivo da su krmače (privatno) traženije za klanje od tovljenika...
Pogotovo u ovom periodu....
Ko god je došao, tražio krmače....
Sve krmače rasprodate, a tovljenici, smanjena tražnja....
 
Danas me zove gazda sto teram kod njega svinje, od ponedeljka cena ide dole pa ako imam sta da nosim u ponedeljak po 190.
Kaze da je pricao sa nekim likom iz carnexa, navodno od gore su naredili da cena ne sme da predje 170din +pdv
Danas su podigli cenu za sledecu nedelju
180+pdv
175+pdv
 
Продао једног ког сам непланирано чувао до 182 кг по 180.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
180 din sa 8 posto pdv sutra utovar za Matijevica 50 kom
Big bul 180 din sa 8 posto pare avans pre utovara a 189 din sa 8 posto pare kad vidis
Pre 7 meseci svinje sam predao Big Bul-u i jos pare nisam dobio!!! Nas trojica smo tada utovarali i niko jos pare nije video.
Tako da sto se njih tice zaobilaziti u sirokom luku!
 
Danas je bio clanak Svabe su ugasile 10 posto svinjogojskih subjekata a kolivina robe je 8% manja s naravno daljnom tendencijom pada. A tamo su ogromni subjekti tipa nekoliko stotina i tisuca komada pa takvi klecaju na ovim cijenama.
 
Nazad
Vrh