Cena tovljenika na tržištu

to da se prodaje samo hrana i ziveti od ratarstva mogu samo oni sa velikim posedom od bar 50h.mi manji smo se drzali sa malo stoke,svinja i prezivljavali nekako...ovo sada sa cenom prasadi i tovljenika gasi totalno manja domacinsta
 
Objasni mi matematicki kako to ce propasti mali tovljaci a veliki nece matematicki ,gubitak puta puno komada velik gubitak ,gubitak puta mali broj komada je manji gubitak ,mislim koja je ovo psihojebatrija i ubedjivanje da ce mali propasti
 
Sramotna cena, a sta tek rec za 1 evro ako je ova informacija tacna.
Da li Spanjolci imaju neke velike subvencije ili idu svesno u minus? Da li se zna do kad ce oni imati zalihe ovakvog jeftinog mesa?
Ja imam 12 komada za sebe i familiju, danas sam cuo da komsije prodaju po 175 na komad dva.

---

za Marka
kod mene veliki dobijaju dosta zemlje, a vidim i da su neki zaposlili mesare i nose meso za Beograd pa mozda uspeju delimicno da pokriju gubitak, ovo sve naravno ako ovo ne potraje dugo.
 
Mali tovljaci su uglavnom pokriveni hranom sa vlastite zemlje ,takodje i ti veliki sa te drzavne zemlje moraju utrositi tu hranu u svinje ,svi smo u istim govnima samo sto veliki tovljaci plivaju zbog lakse dobijenih kredita a samim tim rupa je dublja kad potone.
 
hahaha vidim ja marko da se po tvojoj matematici gase veliki a mali ce nekako da preguraju jer je manji gubitak :)
 
Ja sam mali tovljac oko 500 komada godisnje izbacim nemam kredita ni zasta mogu da prekinem kad god hocu ,pokriven sam sa svojom hranom e sad dal cu je prodati po 20 din ili 30 psenica i kukuruz to cemo videti ,samo znam sa su mi puni silosi zahvaljujuci tom tovu mogao sam da sacuvam do sad e sad prodam sve i to je to a sta onda da se ubijam od dosade
 
Objasni mi matematicki kako to ce propasti mali tovljaci a veliki nece matematicki ,gubitak puta puno komada velik gubitak ,gubitak puta mali broj komada je manji gubitak ,mislim koja je ovo psihojebatrija i ubedjivanje da ce mali propasti
Teško će svi opstati sa ovim cenama hrane.Budimo realni.Mnogi već gase gazdinstva.
 
U nikakvoj prednosti nije onaj koji ima svoju hranu,jer ta hrana je novac,odes ,kazes otkupljivacu ,pusti mi novac,bez tova i cimanja bilo kakvog,te price "ja svoju hranu proturim kroz tov" su na zalost uzaludna rabota

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ова рачуница држи воду до првог поремећаја на тржишту. А онда иде оно чувено кајање "е да нисам" и "е да сам"... Цена житарица неће бити довека оваква. Онај бразилац ће покрчити целу амазонску прашуму за оранице. А парадокс још већи тамо где је стаљин слао по казни у сибир стварају се услови за пољопривредну производњу. Цена сировине(житарице) је иста или већа од финалног производа(бик товљеник итд). Па и некога тамо у шпанији кошта тај товљеник да га одхрани, и њему је кукуруз по тржишној цени. Субвенције које даје еу морају се негде зарадити.
 
Ja sam mali tovljac oko 500 komada godisnje izbacim nemam kredita ni zasta mogu da prekinem kad god hocu ,pokriven sam sa svojom hranom e sad dal cu je prodati po 20 din ili 30 psenica i kukuruz to cemo videti ,samo znam sa su mi puni silosi zahvaljujuci tom tovu mogao sam da sacuvam do sad e sad prodam sve i to je to a sta onda da se ubijam od dosade
E kad se dosadjuješ mož ti kod mene malo na ispomoć..............samo onako................drugarski :ppozdrav: :osmeh:
 
Nazad
Vrh