Cena tovljenika na tržištu

Ma kakvi to su price, primaju i oni daj sta das.Nigde nemas ti jednake svinje.
 
Svaka se meri u polutkama posebmo na kilazu i na mesnatost.
Nije problem 10 %
Dobar rezultat
Radman 78%
Mesnatost 58%
Tezina polutke 90-100kg
Ovo pricam za prosek
Daj jednu turu pa ces videti za sledeci put, sta ti je ciniti.
 
Ja obicno imam oko 56% prosek mesnatost i dobijem cenu uvek bolju od ostalih koji prodaju u mojoj okolini. Dobra stvar je sto se mogu dati svinje do 150kg zive vage.. dok neki otkupljivaci preko 120 ili nece da uzmu ili ide u drugu klasu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cena svinja polako ide dole
Ove nedelje se nije moglo dobiti cena od prosle nedelje, a sledece tesko i ove cene od ove nedelje...
Voleo bi da gresim...
 
Mitros je zakuco na 200 za polutku.
Za dogovor o visoj ceni nema mesta jer kako cujem vuku dosta svinja sa svojih farmi a i to ce prici pa cemo se opet pogađati.
Najveci problem sa cemom,je taj sto su napolju svinje jeftine.
A nasi klanicari vole dinar od kupovine mesa pred istek roka vise neg da im majka zakuca na vrata sa vrucom guzvarom.
Kad uspemo da nateramo Ministra poljoprivredne da izjednaci regulative i propise oko cuvanja svezeg i zamrznutog mesa sa zemljama EU oni vise nece moci da uvezu svinjsku plecku iz Španije i da je kod nas trpaju u proizvode.
Time stvaraju vestacki visak mesa i cena zive svinje ide 👎👎👎
 
Zali mi se musterija da lokalni veliki otkupljivac kasni sa isplatom 6 meseci.
Pitao je par drugih manjih mesara,nikom ne trebaju tovljenici.
Ne sme da ga zove za pare,jer nema kome da preda sad novu turu.Morace isto njemu.
 
Koja vam je cena koštanja tovljenika?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

6800 din prase 25 kg sve odradjeno miko cirko itd plus 300 kg hrane po 4500 din trosak lekova preventiva oko 500 din po tovljeniku plus 150 din pasos overa prevod prasadi kad dodju , struja voda obuca odeca dezinfekcija objekta kreč unistavanje muva i glodara to pokrije subvencija kad je dobijem .Objekat je stari nema otplate kredita i amortizacije .Izvlacenje tecnog stajnjaka ne racunam to je benefit za zemlju .
Kad to prase 25 kg pojede 300 kg hrane dobije je tovljenik 120 125 kg to znaci da me kosta oko 170 din da ga proizvedem plus subvencija da pokrije gore navedene troskove ,radim sa nulom ili nekim manjim gubitkom cekajuci neko bolje vreme
 
Nazad
Vrh