Cena tovljenika na tržištu

Ma možeš burazeru tražiti i 500 dinara po kg, ali ti niko neće platiti jer ima (odmrznutih) polutki za 200 din.po kg...
Čisto, bez cimanja s klanje, šurenje, kasapljenje, pregled mesa, bre brate....
Polutka 40 kg x 200 dindži x 2 komada = 16.000 din.
A ti traži 200 dinara po kg žive vage, naleteće (valjda) kakav zvrndov pa pazariti...
Ja ne bih uzeo te polutke.To nije kvalitet-samo cena povoljna.Pre ču kupiti od domaćina meso ako treba i skuplje nego kod matijevića jer znam da ga je on uhranio kao i ja ako ne i bolje.
 
Trgovina stocnom hranom je ove godine najslabija zadnjih 25 godina kako smo u tom poslu.Zadnjih 5 godina opada konstantno.
Stoke nema,lidl je pun kupaca.
Jedino jos su entuzijasti komercijalisti fabrika stocne hrane,koji jure neke "targete"ali je i njima jasno da je kraj na vidiku.
Dosta velikih fabrika ce se svesti na lokalnog priizvodjaca.Mnogi ce izgubiti posao u tom lancu.
Nazalost.
Npr,jedna velika fabrika je tek pre par dana imala prvo poskupljenje hrane,od februara meseca.A druga,poskupljuje svakih 5 dana.
Ovi prvi imaju zalihe,kapital.
Odlucili su da idu na "gubitak" kako bi osvojili veci deo trzista.
Verovatno imaju nekog dobrog ekonomistu,jer ja sa moje pozicije ne vidim poentu osvajanja trzista koje nema zivotinje za ishranu.
Ali dobro...
Ja sa moje pozicije vidim da se ove godine prica privodi kraju.
Sve si u pravu. Mi u firmi smo izvozno orijentisani. Mogu reci da i u okruzenju ne cvetaju ruze. Male kolicine idu za Al, Ks, BiH, Mne i Mk dok za barzu samo trpaj. To znaci ono sto svi znamo. Neko tamo (citaj kupci na Crnom moru) imaju matematiku verovatno uz pomoc subvencija na stoku. A hrana (kukuruz, paenica, jecam) koliko god vama bilo cudno. Mi smo najjeftiniji.
 
Знаш како добродол као што си описао у предходним постовима појединци ће имати пар товљеника у обору који једу као термити.
Али на крају неки ћемо да једемо а неки ће те да гледате. Сурово, али до тога ће доћи.
 
Знаш како добродол као што си описао у предходним постовима појединци ће имати пар товљеника у обору који једу као термити.
Али на крају неки ћемо да једемо а неки ће те да гледате. Сурово, али до тога ће доћи.
Ješćemo svi, da ne lajem šta....
I koji tove, a i oni što gledaju i čekaju da pazare (po "povoljnijoj") ceni....
Videćemo na Zimu ko je bio u pravu...
 
Ko ima racuna nek tovi ko nema racuna niko ga ne tera da tovi to je stvar izbora , ko hoce nek kupi sta hoce za svoje pare. Kod nas ne odustaju ovi sto su dobili zemlju po pravu preceg zakupa valjda oni moraju otkud znam al seljak ne moze nikad bez kuknjavu pa to ti je.
 
Е ја нпр нисам добио земљу од државе, па настављам са товом, па ил пуковник ил покојник, само никако нерешно...🤣🤣🤣
 
Mašiš poentu, care, ko i obično....
Nije problem u ceni već u kvalitetu...
Trebam vjerovati na riječ kojekakvima da je njegovo, k'o veli domaće (naduvano, hormonizirano, liječeno, genetski osakaćeno, ALI DOMAĆE, NAŠE !!!!
BOLJE, pa da mu plaćam skuplje, ili kojekakvo u polutkama, 100% smrznuto i xxx puta odmrzavano-smrzavano, i jeftinije...
Ako nista drugo, barem nemam pojma, pa se ne nerviram...
Aj' mi reci, care, koji ćeš ga moj, ili neki prosečan Srbi(ja)n(c), prije kupiti ?
Ene, 2 komada u svinjcu mi prave trošak, a mog'o sam zać' po selima, ili na klanicu, i snabdeti se za jeftine pare, k'o čovek !!!!!!
Boga oca izedoše, da ti ga turim, na papir, da vidimo kako sam finansijski prošao, sa samo 2 komada....
Isto jede prskan kukuruz s kojekakvi herbicidi,da skoro pa svijetle u mraku, genetski modifikovanu soju, k'o i ona smrznuta polutka....
Nije problem da platim kvalitet, skupo ili ne, relativna stvar, ali neću da platim nešto što ni sam tovljač neće da jede !!!!!
А брате не могу више да читам та про**** да извинеш како неће неко да једе што товљач неће,или за повртаре како имају башту за себе а другу за пијацу.Не знам од кога је то дошло,врв од градских и приградских кокуза па им све скупо а да их истресеш наопачке нема 100 динара код себе,јер наравно и не раде ништа.Каква соја радиоактивна,какви отрови у концентратима,знате ли ви шта пишете,па не једу само у Србији свиње концентрате и соју,цео свет тако храни,и ником ништа.Најогавнија флоскула која постоји,нек домаће пропадне јер и они хране концентратом,радије би купио полутку из ратне резерве Аргентине из Фокландског рата,јер ето исто је то,па би требала и цијена бити иста. Е јбг.
 
Poslednja izmena:
Sad će Dobrodol da se uvredi, ali ja sve kontam da on ovde radi reklamu za neki veći trgovinski lanac....
Mene zabole koliko su mi pojela ona dva praseta kad su jela hranu koju sam im ja proizveo. Nema premixa, nema lekova, ali zato ima...

b7345e20e2245ca94353842c981b2c2d.jpg

475468aec0cdfca8f14a07be384c3270.jpg

54f9044ffad1d30c5427d0b80d08b3ae.jpg

e8c3141d6325bb3185aad368f5dd25a4.jpg

(Ovo je od pre neki dan)

I ne postoji Uroš Davidović koji će da me ubedi u ovo....

E sad, kao što ja imam mozak da ukapiram šta je kvalitetno a šta ne, tako će se pojaviti i drugi koji će kupiti do kvalitetno od mene/njega ili bilo koga. A vrlo lako se sazna u selu da li taj i taj hrani kvalitetno ili ne...
 
Проблем је јер нон стоп потенцира концентрат као отров и сл.Па људи су пре 50 година јели мангулице на трави па ко пребаци 60 ту премија.Слажем се да има сваквих кретена које хране животиње отпадом и свим,ал та свиња ни у сну не може изгледати као на ова на слици изнад.Уосталом члан ПГ Крнац има мангулице,ко жели сто посто концентрата без нека поручи и мирна глава.А те приче нећу да купим у селу хране сојом и концентратом,или домаће радије ћу купити код Матијевића полутку 30 посто јефтинију која је стара ко зна колико,јер да је била квалитетна и иста цена као домаће не би ни била код њега,јер је не би ни набавио,то за мене није нормално.А сви знамо какво смеће нам увозе из доста разноразних афера,аргентинско месо,пољске краве и сл.
 
Овај текст је писао неко ко је све ово радио па се разочарао и није далеко од конопца или једноставно наручен да се и ово мало убије у појам. И пошаље у маркет где ће уредно платити пдв.
Прасе + храна кошта пар хиљада динара месечно. Ко има пара да купи готовог товљеника још боље.
Али овакви текстови и ставови који обезвређују и оно мало труда који људи улажу са тим се не могу сложити.
Утапате се масу која чека акцију у маркету и да ће се неко сетити па послати неки пакет пред изборе.
 
Проблем је јер нон стоп потенцира концентрат као отров и сл.Па људи су пре 50 година јели мангулице на трави па ко пребаци 60 ту премија.Слажем се да има сваквих кретена које хране животиње отпадом и свим,ал та свиња ни у сну не може изгледати као на ова на слици изнад.Уосталом члан ПГ Крнац има мангулице,ко жели сто посто концентрата без нека поручи и мирна глава.А те приче нећу да купим у селу хране сојом и концентратом,или домаће радије ћу купити код Матијевића полутку 30 посто јефтинију која је стара ко зна колико,јер да је била квалитетна и иста цена као домаће не би ни била код њега,јер је не би ни набавио,то за мене није нормално.А сви знамо какво смеће нам увозе из доста разноразних афера,аргентинско месо,пољске краве и сл.

Ova svinja je hranjena kukuruzom, pšenicom (ja ih proizveo) i sojom od komšije. Ali, ja sam tu soju pržio na aparatu za kafu. Ne tamo da ide kod nekog, nego da je ja spremim...
 
Nazad
Vrh