Cena tovljenika na tržištu

150-160 bi bilo realno. Ko ne moze da se uklopi u tu cenu ni treba ni da radi.
Na zalost daleko smo i od te cene.
Sta da kazu uzgajivaci prasadi na severu koji daju prase od 20-25 kg za 2500 dinara?

Mogu samo da kazem da ima ozbiljnih ljudi koji su zadovoljni cenom od 140 dinara za tovljenike
 
da ali ozbiljni ljudi netove za 140din jel ta cena je samo max 2 sedmice pa opet 100 din tovili bi ljudi i za 120 ali da je cena fixna da znaš da na kraju tova dobiješ 120 din a ne kao ja kada sam počeo da tovim zimus 40 kom bila je cena 115din kada sam završio tov sa prosekom 110kg dobio sam na vagu 77din po kg hvala na toj zaradi ali ja neželim više tako mnogo da zaradim i nebavim se više tovljenicima
 
sta se ovo desava..da li neko uopste prati sta se desava u zemlji ,, mislim na vlast koju izgleda ne interesuje ama bas nista...srecom nemam ih vise a racuni stigli da se plate to cu im platiti od zarade na prasicima i tovljenicima :haha: :sta:
 
Kako sta se desava:haha:Pa zar ne vidite.Ova vlast je tu samo da nam zagorcava zivot.Sve zivo su rasprodali i unistili.Mleka nema,uskoro nece biti ni mesa,pa to njima i odgovara posto znaju da su nas opljackali ostaje im provizija od uvoza :zli:
 
rasa02 je napisao(la):
Kako sta se desava:haha:Pa zar ne vidite.Ova vlast je tu samo da nam zagorcava zivot.Sve zivo su rasprodali i unistili.Mleka nema,uskoro nece biti ni mesa,pa to njima i odgovara posto znaju da su nas opljackali ostaje im provizija od uvoza :zli:
Ista banda kao i kod nas ::lose::
 
Sura tovarim 20kom 125din,pare na vagi.Mislim da ce cena da ide gore svinje se tovare svaki dan nesto im se zuri.
 
Sve to, sto se tovari je sitno. U globalu svinja nema, a veceras reklamiraju pad cene zbog
viska na trzistu. A, evro skace. ::lose:: ::lose::
 
U ovom trenutku je doslo do zagusenja na trzistu, nazovimo kako god hocemo, visak svinja ili manjak potraznje-cena ide ::lose::
Samo da kratko potraje,..ali ovo je srbijica
 
Slazem se sa Montoyom, kod nas svinja nema, uskoro nam preti nestasica, a ne da imamo viska. Bas zbog toga klanice prave ovakvu atmosferu na trzistu, da bi se ljudi uspanicili i prodali svinje... Ali zaista ih nema, i o tome se vode razgovori, kako cemo i sta cemo... Verujte mi, imam jako dobrog prijatelja u ministarstvu poljoprivrede...Tako da su informacije iz prve ruke.... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
zna se kako cemo drzava ce uvesti meso a nas ko........mislite da ce nam dati da zivimo normalno..... :zli:
 
Nazad
Vrh