Cena tovljenika na tržištu

Da li ste culi da cene tovljenika pada, kazu da ponovo krece uvoz svinjskog mesa, kod nas u Kikindi nije bio utovar, vec tri nedelje.
 
Ma šta vas čudi kod nas sve naopako.Jutros u presu predsednik stočara g.F.Major najavljuje poskupljenje mesa,da se raspametiš nije on predsednik klaničara pa da tako istupa,jel u stvari on najavljuje pad cena stoke.Zašto bi poskupelo meso ako cena stoke miruje ili čak i pada,neko gura vodu na svoju vodenicu i opravdanje za uvoz a najgore je što i oni koji bi trebali da su naši predstavnici to rade u njihovu korist.
 
Mozda krene nekih 20-ak dinara na gore,i to je.Nema ko da kupi.Opet po mesarama kupuju po 200gr mesa ::lose::
Oskudacija.
 
Danas bio utovar po 120 din.
Koliko cujem, prica se da cena ide dole. ::lose::

Tovljenika ima malo na trzistu, ali klanicari drze svoju cenu.
Isto kao ovi sa mlekom.
 
colic je napisao(la):
Ma šta vas čudi kod nas sve naopako.Jutros u presu predsednik stočara g.F.Major najavljuje poskupljenje mesa,da se raspametiš nije on predsednik klaničara pa da tako istupa,jel u stvari on najavljuje pad cena stoke.Zašto bi poskupelo meso ako cena stoke miruje ili čak i pada,neko gura vodu na svoju vodenicu i opravdanje za uvoz a najgore je što i oni koji bi trebali da su naši predstavnici to rade u njihovu korist.
samo da se ne zaboravi. Isti taj gospodin Ferenc Major je pre mesec dana i vise izjavio da nema vise jeftinih svinja, tj. da nema svinja vise u okruzenju. Gde je sad da to ponovi.
 
Kod mene 130, i prica se da idu gore, jer svinja nema....E sada koliko je to tacno, ne znam. Ja imam za jedno 2 nedelje da tovarim 25 kom....Ko zna kako cu proci... :nono: :nono: :nono:
 
Pa to im je i realna cena, dok tovljenici sa ovom cenom inputa ne bi smeli da budu ispod 150 dinara, kako imao kakvu takvu zaradu....
 
Ljudi moja kalkulacija kaze 170 din/kg da bi mogao da zaradis. Kako sam dosao do te cifre. Cena prasadi + cena hrane je 120 din/kg X 100= 12000x40%= 17000
40% su ostali troskovi koji uticu na cenu.
 
Nazalost tu cenu nemozemo postici ni krajem leta, kada je najveca potraznja za tovljenicima.
A, da negovorim zimi i ,u prolece.
 
Nazad
Vrh