Cena tovljenika na tržištu

goxgi je napisao(la):
Kod mene u NS-u 130 trenutno...E sada prica se da idu gore, jer ih nema....A ja imam da tovarim 29 komada pocetkom novembra... Ko zna kako cu proci...Ako sada puknem, vise mi ne trebaju da ih vidim :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Neces puci ni na 130, samo neces nista zaraditi.
Ako idu gore na'rani svinje i nista ne diraj :cao:
 
level3 je napisao(la):
goxgi je napisao(la):
Kod mene u NS-u 130 trenutno...E sada prica se da idu gore, jer ih nema....A ja imam da tovarim 29 komada pocetkom novembra... Ko zna kako cu proci...Ako sada puknem, vise mi ne trebaju da ih vidim :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Neces puci ni na 130, samo neces nista zaraditi.
Ako idu gore na'rani svinje i nista ne diraj :cao:

Gledaj sa cenom kukuruza od 16 dinara, soje od 32, i premiksa koji su svi poskupeli, ja sam racunao na 135 si na nuli, sto dodjemo na to, da sa svinjama uvek gubis. Hranim ih par godina, jednom sam samo zaradio, i to ono kada je divljala cena... Realno bi bilo da budu u rasponu od 140-150 dinara....

E sada ja ih hranim sa 20% soje tj. sojine sacme, nemackim premiksom, i sa 130 dinara sam 5 dinara u gubitku...

Ali sta cu, hranim ih zbog mog tate, koji stalno kupuje prasice :udri: :udri: :udri: :udri:

Za dalje cu razmisliti.... :nono: :nono: :nono: :nono:
 
Juce komsija prodao 120 komada po 115.Prilicno los kvalitet.(to su one svinje koje ne mogu da predju 100 kg ni za 9 meseci)
 
ja sam malopre pricao sa jednim kasapinom sto kolje za ljude po kucema (dodje covek kod njega naruci svinju on ode kupi zakolje isecka i donese meso) i sutra dolazi kod mene da uzme 18 komada 140 din pare odmah...roba extra
 
Nazad
Vrh