Cena tovljenika na tržištu

Cena je otisla 5din+pdv gore jos pre 7 dana.
Sad neke farme imaju za isporuku i traze jos 5 plus pdv u petak da im daju

Ove cene su za svinje sa farme sto uzimaju klanice ne mozete da uporedite te cene za nekog ko ima 50kom ili 100kom da prodaje.
 
Писао сам о томе. Кланичар не зна за малога произвођача. Зато има накупце. И кад треба камион да се напуни иде се од куће до куће по селима за пар комада. Овде су такви завршили гађање. Обећавали па се не појаве нити јаве да одустају. Па онда пријавиш у задругу а они ти кажу носи где си и до сад продавао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Писао сам о томе. Кланичар не зна за малога произвођача. Зато има накупце. И кад треба камион да се напуни иде се од куће до куће по селима за пар комада. Овде су такви завршили гађање. Обећавали па се не појаве нити јаве да одустају. Па онда пријавиш у задругу а они ти кажу носи где си и до сад продавао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ja sam vam preneo sada informacije iz prve ruke.Ali da je otisla gore za ove igrace jeste...ja sam znao ce otici nesto malo cena gore ovog meseca, jer je malo svinja bilo u ponudi.
 
Pocinju i privatno da se traze, tacnije da se narucuju i kaparisu za disnatore. Problem je samo koju cenu im reci.
 
Meni čovek juče tražio kaparu za svinjče od sadašnjih 140kg isporuka 29. Novembar, ni manje ni više nego po ceni od 170 dinara !!!!
Kao, trebaju mu novci !!!!
Minumum 150 eura da mu dam unapred da plati Porez !!!!
Ma nosi se u PM, prodaj Kurti i Murti nakupcima, pa čekaj mesec i po za novce !!!!
Jutros zove telefonom njegova supruga, veli, može i 100 eura, kažem, prodajte kome hoćete, nisam više zainteresovan...
Kad budem u Decembru, platiću i 200 din. po kg ako toliko tada bude cena, ne možeš ti sada da projektuješ cenu za kraj Novembra, početak Decembra !!!
To ni onaj Svevišnji nema informaciju za cenu !!!!
A ja do Decembra mogu i tog pomenutog Svevišnjeg lično da upoznam !!!
 
Овде је човек рекао око 170 динара. Једини има да прода у селу. А знам сигурно да је никад мање прасади купљено у пролеће за тов. Хоће људи да купе великог товљеника за 15000 динара и испадну паметни. Још прошле године сам им рекао са срећом. Исто тако у осталим селима понуда никаква. Имаћу једну можда две крмаче на продају и оне су већ уговорене.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pričam sa mesarom iz sela, hoće da mu spremim 100 kom za decembar, kaže da će biti 180din,e sad ajde ga znaj, daj bože neka bude kao prošle godine
 
Није немогуће, крећем се по селима и неког већег това нема. Остаје само услужни тов. Маркети убијају продају.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Meni čovek juče tražio kaparu za svinjče od sadašnjih 140kg isporuka 29. Novembar, ni manje ni više nego po ceni od 170 dinara !!!!
Kao, trebaju mu novci !!!!
Minumum 150 eura da mu dam unapred da plati Porez !!!!
Ma nosi se u PM, prodaj Kurti i Murti nakupcima, pa čekaj mesec i po za novce !!!!
Jutros zove telefonom njegova supruga, veli, može i 100 eura, kažem, prodajte kome hoćete, nisam više zainteresovan...
Kad budem u Decembru, platiću i 200 din. po kg ako toliko tada bude cena, ne možeš ti sada da projektuješ cenu za kraj Novembra, početak Decembra !!!
To ni onaj Svevišnji nema informaciju za cenu !!!!
A ja do Decembra mogu i tog pomenutog Svevišnjeg lično da upoznam !!!
Za kaparu je puno, ali cena nije preterana. Ako se dogovorite za170 tu nema odstupanja ni tebi ni njemu.
 
Ma nedam ni euro !!!!
Mogu da umrem do Decembra !!!!!
Da je rekao, trebaju mi pare, daj nešto kao kaparu, pa i da dam, ajde, rešio sam da kupim, pa ok, ali, da mi diktira cenu, sada, koju on planira da dobije u Decembru ?!
Može i III Svetski rat da započne, i cena da ode u nebo, a može i Afrička kuga da naiđe, pa da ostanem i bez kapare i bez svinčeta...
Neću ovo više nikad da radim, kad mi treba da kupim, raspitam se i razglasim da kupujem, prođem po selima, sviđa mi se, ne sviđa, kupim, ne kupim, pare su u mom džepu a ne u tuđem....
Sad baš nemam volje ni da kupim, ni njegovo ni nečije drugo...
Nije Tema, izvinjavam se, jedared sam dao kaparu 100 DM za kukuruz u klipu, i na kraju sam dobio kukuruz sa 30% vlage !!!!
Bukvalno sam vodu kupio !!!!
Niko nije ni pomislio da bere, a taj angažovao familiju da bere ručno puteve za berač, a meni prodao takav kukuruz !!!
Mala Dubrava od 1.5t bila puna, vagnula 2t kukuruza u klipu neto...
U nju treba da stane toliko, ali u zrnu kukuruza !!!!
Tražio sam da mi vrati novce, pa nisam blesav, kaže, ili uzmi kukuruz, ili ništa, ja tvoje novce od kapare davno potrošio !!!!
Da se još jedared, zajebem, bogami, neću !!!!!
 
Moja procena je da od te "željene" neke cene od 180 dinara nema ništa....
Još nešto, debela svinja od 170 kg i I klasa nisu isto, i ne može se niko pozivati na cenu prve klase za "debelo svinče"...
Nisam zlurad, ali prejak je uvoznički lobi, i da krene cena uvis, brzo će se "banda" preorjentisati na uvoz smrznutih "sirovina", i prestaće tražnja za domacim živim svinjama....
Ostaje da možda grešim, ali, dozvoljavam svakako da zapamtite moje reči i citirate me početkom Decembra....
Nek' Vam bude i cena od 200 dinara, meni je prosto...
 
Pa ja ne znam na koju cenu misle ovde ljudi, jel na onu sto prodaju od kuce na komad dva ili klanici?Cena 180din tesko da ce biti i za robu sa farme...treba biti realan ne mozes ovekivati da tovis jednu turu godisnje i da na tu turu zaradis dobro to ne biva..A mesa ima preko granice puno, nasi non stop uvoze nekad vise nekad manje ali robe imaju i stalne musterije cene jer prodaju robu cele godine ne samo jednom godisnje.
 
Zbog AKS veliki pad cene svinjetine?
Sep 28, 2020 | agro danas, Agrobiznis, Aktuelno, Cene, fokus, Hrana, Poljoprivreda, Prehrambena industrija, Proizvodi, Stočarstvo, Svet, Teme, Tržište, uvoz-izvoz, Vesti
U svim državama EU raste strah da će zbog afričke kuge svinja u Nemačkoj i kineske blokade doći do velikog pada cena mesa, što bi moglo pogubno da utiče na domaće proizvođače

Zabrana izvoza je već izazvala probleme na nemačkom tržištu – cena svinjskih polutki pala je za 13 odsto, a prasadi za čak trećinu. Lančano će se ovo proširiti i na druga tržišta.
Posle Austrije, čiji su predstavnici pozvali građane da svesno kupuju domaće meso bez obzira na to što je skuplje od uvoznog iz Nemačke, oglasilo se i hrvatsko udruženje proizvođača, ističući da tom sektoru preti kolaps ako tržište preplavi uvozno jeftino meso. Po njihovoj proceni, šteta bi mogla da bude veća od 100 miliona evra.
– Zato tražimo hitan angažman vlade da domaće proizvode zaštiti posebnim oznakama u maloprodaji – rekli su u ovom udruženju, a prenosi Jutarnji list. Hrvatska poljoprivredna komora najavila je da će pokrenuti inicijativu da EU prihvati izradu baze podataka o proizvođačkim cenama u svim državama EU za sve važnije poljoprivredne proizvode. Na taj način bi, kako kažu, u svakom trenutku moglo da bude utvrđeno koji proizvodi se na druga tržišta stavljaju na police po dampinškim cenama.
Dampinškim cenama do većeg izvoza
Na mobilnost svih u lancu proizvodnje i prodaje i podizanje borbe za spas domaćeg tržišta, pozvala je nedavno i Asocijacija stočara Srema i Mačve, ističući da će, iako sada postoji zabrana uvoza, Nemačka kao veliki proizvođač dampinškim cenama pokušati da uveća izvoz svog smrznutog mesa.
– Srbija bi u ovakvim okolnostima, kao prvo, trebalo da zadrži status proizvođača koji može da zadovolji potrebe domaćeg stanovništva. Da očuvamo proizvodnju od oko 250.000 tona svinjskog mesa na godišnjem nivou. To je dovoljno za našu potrošnju sa nekim laganim tržišnim viškovima – izjavio je za „Politiku” Nenad Budimović, sekretar Udruženja za stočarstvo i preradu stočarskih proizvoda u Privrednoj komori Srbije.
Kao je rekao, naš izvoz je veoma sužen. U EU ne možemo da izvozimo svinjetinu zbog statusa klasične svinjske kuge. Iako smo prestali sa vakcinacijom, treba da prođe tri godine od poslednjeg zabeleženog slučaja.
– Termički obrađene proizvode možemo da izvozimo, ali oni su manje vrednosti. Ono što je kvalitetnije i skuplje ne može da ide u EU. Rusija je postigla proizvodnju koja je praktično dovoljna za njihove potrebe, tako da se i to tržište polako smanjuje – ističe naš sagovornik.
On kaže da će i nemačka proizvodnja, ukoliko ova zemlja bude morala da uništi veliki broj svinja zbog zaraze, biti smanjena, ali će verovatno tražiti i nova tržišta ukoliko ne uspeju brzo da se vrate u Kinu.
Velike promene zbog afričke kuge svinje
Prema njegovim rečima, u svetu se dešavaju velike promene zbog afričke kuge svinje. Prognoze su, dodaje, da će Kina ove godine morati da poveća uvoz na dva i po miliona tona. Sad im se, dok ne bude urađena regionalizacija, ukida i Nemačka kao veliki izvor snabdevanja.
– Pitanje je, takođe, da li će Kina prihvatiti tu regionalizaciju ili će tražiti neku alternativu. Možda zvuči pretenciozno, ali možda čak i na srpskom tržištu. Iako mi ne možemo da zadovoljimo njihove potrebe, neki deo možemo da pokrijemo – ističe Budimović i dodaje da Srbija „ne treba da brine kinesku brigu”, već treba da gleda da se pozicionira i podstakne svoje proizvođače tako što će to što proizvedu biti plaćeno po dobroj ceni i okrenuće se izvozu.
– Za sedam meseci ove godine uvezli smo svinjskog mesa za oko 36,5 miliona evra. Dajemo devize, a možemo da proizvedemo. Ipak, tu ima dosta sistemskih problema, ali cena je možda osnovni. Naša soja nije GMO i dosta je skuplja, što to povećava troškove proizvodnje. Ali možemo više da radimo na marketingu. Da kažemo: jeste, naše meso je skuplje, ali je kvalitetnije jer se životinje hrane kvalitetnijom hranom. Da to dokumentujemo, pa nek kupci izaberu. Nažalost, malo smo učinili na tom planu – kaže Nenad Budimović.
 
Nazad
Vrh