Cena tovljenika na tržištu

Добродол, другачији терен. Не знам за твој крај тамо али овде баш и неће нове генерације да се прљају у свињцу и да им двориште смрди. Зашто то не би наплатио? И још да се цењка са тобом и после прича ко је кога зајебао. Овако капара 50-так €, колико кила да буду, плаћање прва класа. Није ово због оних који бану на капију и купе већ због оних који би да то реше 6 месеци унапред па се попишмане. То је велика разлика.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pre 3 godine mi covek trazi da mu utovim 3 komada na oko 160-170 kila, kad je trebalo da se dodje po robu on mi rece necu, odustao sam. Pa brate mogao si da mi javis a ne ovako na suvo. Otisli u klanicu al nikad vise tako nesto.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Trebao sam tako, al ne volim uzimati kaparu. Ne znam zbog cega. U stvari znam al to je druga tema. Isao sam na rec jer se znamo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hebeš poso ako dan pred klanje vijam po selu de ću kupiti svinjče, zadnjih 5-6 godina kako neranimo svinje već u septembru-oktobru rezervišem krmaču za klanje, ove godine me sam čovek nazvao i pita oćemo kao i ranijih godina, naravno... Ranije sam i davao kaparu, čak i u septembru pogađo cenu, sad već nema potrebe obostrano je poverenje. Inače svake godine kupim krmaču od oko 300-350kg isključivo za preradu, cena je kod nas uglavnom 130-150din i nije mi problem ako traži u tom opsegu cene da mu dam i 50% para unapred. Možda u mestima u sremu de ima puno svinja nije problem u vreme svinjokolja kupiti svinče ali kod mene u selu ako nisi unapred rezervisao teško ćeš naći ono što tražiš, il će biti manje ili veće ili nema ili...
 
Čini mi se da je vama najbitnije da što više utovite u toku godine zbog državnog zemljišta?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Ma kakvi, ne ubacujem ja za drzavnu..kod mene je losa zemlja a drzavnu sto smo uzeli kao ratari i to na 10god.Mislim da stocari dobijaju i manje od toga.
 
Do skoro si drugu pesmu pevao

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Jesam, mislio sam da ce biti nesto slobodno ali su uzeli drugi stocari pa sad ostalo samo losa zemlja a to se ne isplati uzeti na vise godina..sacekam jos malo pa ako podignem toviliste od 1500kom tu cu uzeti 250- 300ha samo za njih i to mogu uzeti i malo dalje od mene gde je zemlja dobra za kukuruz.Onda se isplati otici malo dalje za tu povrsinu.
 
Ajde' da napišem, mada sam se premišljao da ćutim....
Što kolega Coci napisao, bio sam i ja tovljač, al' jbg-a, nisam zaista kriv za cenu...
Pazario-kaparisao krmka za klanje, po mojoj proceni ima oko 170 kg...
Cena je dogovorena unapred, tj. po sadašnjoj ceni od 140 dinara, isplaćeno 20.000 unapred (to je bio uslov), a ostatak (par crvenih) na vagi krajem Novembra, kad ga izmerimo tačno....
Ima 4 komada, svako je oko 170-190 kg...
Najveće je moje pa koliko "vagne"...
Nisam ništa ugovarao niti dogovarao, došao onaj "drugi" čovek, veli, čujem da kupuješ, porazgovaramo, on predloži, odemo da vidimo "robu", ja pristanem, i tako....
Da li se uplašio da neće prodati, ili su mu jednostavno trebale pare u ovom trenutku, ne znam, nisam pitao...
Jedna briga manje...
 
Ja danas pogodio jednu nazimicu oko 150kg za 160 po kilu... to je za sveže, a za sušenje još tražim, kod mene se krecu oko 120 velike...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh