Cena tovljenika na tržištu

Nisam dao prosle nedelje po 150 i eto,cekam sve nesto ovog ''Jahaca'' i njegovih 180 i eto mi sad.Salim se malo ali eto,Barbu nece da me posavetuje kada da prodam i da mi salje sleper za mojih 50kom,drzim stranu Jahacu i odmah kako ne treba.Pad cene na 145.Salim se,i ja sam se nadao skoku ovog meseca.
Tovarim ujutro 50kom na 145 nakupac Sto-vet
 
Nisam dao prosle nedelje po 150 i eto,cekam sve nesto ovog ''Jahaca'' i njegovih 180 i eto mi sad.Salim se malo ali eto,Barbu nece da me posavetuje kada da prodam i da mi salje sleper za mojih 50kom,drzim stranu Jahacu i odmah kako ne treba.Pad cene na 145.Salim se,i ja sam se nadao skoku ovog meseca.
Tovarim ujutro 50kom na 145 nakupac Sto-vet

Braco ja cekam ne dam do pred kraj meseca.... sad krece igranka prvo stresirane rusenje cene i odma se nude svinji... I taj talas da traje par dana I onda polako dizu... vec krece spremanje za uskrse.... vid samo opusteno bez ishitreni reakcija.... I sam kad kupujes pokusavas na da uzmes jeftinije al nemoz uvek...
A vid ja ucim na svojim greskama I mogu ti reci da retko masam...
 
Zvezdani,u toj igranci kolo ce voditi klanicari. Ako im bude trebalo robe a ne dobijali je po ceni koju nude uvesce pa makar i po vecoj ceni a razlika koju su platili vise iz uvoza nadomestice se velikom ponudom na dacem trzistu sto ce iziskivati pad cene
Ne mozes vise biti pametan i trenutno na tim greskama sto si do sad imao ne mozes sad iskoristit kao nauk koji ces sad primeniti.
Nemam verovatno iskustvo kao ti jer u svinjarstvu sam 5god ali sam u trgovini u poljoprivredi 12god i mnogo sam naucio sistem a to je da zavisi samo od dogovora velikih kako i sta. Ali da ne duzim....
Prognoziram taj tvoj datum na ovoj ceni.
Bas cemo videti.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Takodje sam mislje ja da se sad uzima sve sto moze po nizoj ceni jer ljudi daju svinje,treba ima para,djubrivo,seme,krediti... za vaskrs cena mora gore....
 
Ja dao pre 20 dana 6 po 145 din, sad imam opet 8, verovatno ce otici po 140din.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
komsija dao na mitros.na radman mesa 180 plus 8 posto pdv.to je 194 din. 9 komada tezine 1040kg.ukupna tezina polutki 806kg.procenat mesa prosek 60,2.,..dobio 169000 din.
169000 /1040 je 162.5 dinara ga je izaslo zive vage .nije lose ,ali svinje sa 60 posto mesa su ekstra.sofija placa 160 i nebira.na mitrosu su pare 10 dana a kod sofije 25
 
Mnogi kazu da je Sofija slaba sa cenom, a ovde vidimo da placa 10 \ 20 rsd vise
Sa slicnim rokom isplate kao i neke klanice.
 
Poslednja izmena:
Juce kod mene utovar 63komada prosek 140,4kg po 145 din. Nisam mislio da su veci od 130kg ali sta je tu je. Tesko ih je proceniti veliki jorksir su, svi od mojih krmaca, i uopste ne izgledaju da su toliko teski...
 
Dobro bi bilo za cenu zive vage, samo da ne prodju kao ovi od zimus sto su dobili crvene kartone.
 
Nazad
Vrh