Cena tovljenika na tržištu

Kod njih nikad neznaš šta će biti .
Ja sam predao 31. januara i nisam još dobio( kažu treba ovih dana) a znam i da su neki predali i pre pa još nisu dobili, ::novac:: su trebali isplatiti za 2-3 nedelje
A eto posle je nekima obećala ::novac:: za 10 dana i koliko znam neko je i dobio
A bilo je i reči da će ,,uskoro" plaćati - danas predaš sutra pare , ALI ...
 
Imam drugara koji radi u Biftek-u u Bacincima, radi nesto u kancalarijama stajaznam
kaze mi da za sada dobro stoje i da sve placaju seljacima , sa zakasnjenjem doduse
ali imaju problem to sto su im ,zbog odlozenog placanja , veliki trgovniski lanci tipa Maxi,Idea, Dis duzni preko 500mil dinara i oni zapravo koce sve.
 
Kod njih nikad neznaš šta će biti .
Ja sam predao 31. januara i nisam još dobio( kažu treba ovih dana) a znam i da su neki predali i pre pa još nisu dobili, ::novac:: su trebali isplatiti za 2-3 nedelje
A eto posle je nekima obećala ::novac:: za 10 dana i koliko znam neko je i dobio
A bilo je i reči da će ,,uskoro" plaćati - danas predaš sutra pare , ALI ...

Zato ja ne volim da se je*avam za 10din vise,takve SOFIJE ima i kod mene koje su dosle u kuci i dali mi 20din jacu cenu od svih po kg ali znam da nisu tacni i da su dosta njima ostali duzni,zato dajem samo proverenim licima koji isplacuju od roku od par sati 24-48h max.
 
Za mene proveren kupac je onaj koji nosi pare sa sobom, svaki drugi nacin plaćanja odloženog od dan dva pa do mesec dana za mene znaci svaki dan ne spavanja i nervoze, kad se stoka natovari i ode iz dvoriste postoji sto jedan razlog da ti odlože isplatu.Biftek ili big bul ili Sofija to je jedan veliki kupac koji tovarni mnogo svinja i svako njihovo talasanje u poslovanju odrazice se na trziste
 
Sve mi se čini da će Sreta iz Sasa biti jedini kupac svinja u mom kraju, jer plaća na vagi. Ako je cena 160 on plaća 140, hoćeš - nećeš.

Svi ostali zatežu sa plaćanjem poprilično.
 
Nazad
Vrh