Cena tovljenika na tržištu

Je..... te kakva razlika,ovi nas na severu deru ko musa jarca,pazi Subotica Sombor 2000 razlika u ceni.
 
Dal je moguce da niko ne tivari? Eto dobog razloga da cena ode na 180din... potraznje ima ali urovara slabo....

Daj Zvezdani sada lupas ko otvoren prozor!

Gde ce oni da podizu cenu krajem februara pocetkom marta da bude cena 180din???Po meni sto vidim ako ide na 160max bio bi jako sretan, nece oni dati nama seljacima toliku veliku cenu ako je tako potraznja pa oni ce krenuti uvoz nece ovde kod nas utovarati 2nedelje pa ondam BOOM cena ide dole za par desetina.

Ako ce sada po tebi platiti svinje 180din, koliko ce na leto da budu 300?!?:haha: Budi malo realan i spusti se na zemlju nemoj previsoko da mastas.Znac kad ce Trlic da daje cenu 180din nama mozda na leto, i to je pitanje.
 
Daj Zvezdani sada lupas ko otvoren prozor!

Gde ce oni da podizu cenu krajem februara pocetkom marta da bude cena 180din???Po meni sto vidim ako ide na 160max bio bi jako sretan, nece oni dati nama seljacima toliku veliku cenu ako je tako potraznja pa oni ce krenuti uvoz nece ovde kod nas utovarati 2nedelje pa ondam BOOM cena ide dole za par desetina.

Ako ce sada po tebi platiti svinje 180din, koliko ce na leto da budu 300?!?:haha: Budi malo realan i spusti se na zemlju nemoj previsoko da mastas.Znac kad ce Trlic da daje cenu 180din nama mozda na leto, i to je pitanje.
Slusaj vamo balavaderu Tata ti lupa ko otvoren prozor, vako puna mi je kapa Vas balavandera parazita... da si bio tudj sluga zaradio jednu bednu krmacu i kreno sa njom pito bi te... sedite cekate jaja i sam drkenjisete kompu... ako si ti seljak nisu svi... ima nas stocara, ratara... zato i jesmo tu di smo zahvaljujuci vama... uffffff odo malo upreci kljuse pa decicu na sonce pa lagano...
 
Poslednja izmena:
Pa Maxo budi sretan jer vidim da nemas razlog za brigu jer jeste cena 160. Ako ta Sofija i Biftek placaju 160,ne vidim razlog da ti sa extra robom dobijes i 170. A ovo kod mene u kraju je zalosno ko sto Sinisa kaze da je 145 jer tu znam nakupce da ne uzimaju oni tu razliku do 160 nego klanica u startu njima ponudi manju cenu jer im se moze...

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Zasto nije moguce da svinje odu na 180 rsd.
Prelistajte temu, pa nadjite proslogodisnje postove iz aprila. Cena je bila 200 rsd,
Jedan period, pa je spala, ako ne gresim na 160-170. Znam da prasici koji su ubacivani u februaru po ceni od 300 rsd, prodavani po 160.
Svinja nema, ko ce da tovi preko zime, tako da ce u martu, aprilu sigurno biti neke vece cene.
 
Juce je poceo uskrsnji post pa je realno manja potrosnja mesa. Takodje pokupovale se svinje za disnatore, a pokupovano je po mesarama ono obradjeno ko je mislio da susi. Zbog svega mislim da su malo oladili sa uvozom sto ce se odraziti na neku stabilnu cenu. Kolika ce ona biti i dokle ce trajati videcemo.
 
Zasto nije moguce da svinje odu na 180 rsd.
Prelistajte temu, pa nadjite proslogodisnje postove iz aprila. Cena je bila 200 rsd,
Jedan period, pa je spala, ako ne gresim na 160-170. Znam da prasici koji su ubacivani u februaru po ceni od 300 rsd, prodavani po 160.
Svinja nema, ko ce da tovi preko zime, tako da ce u martu, aprilu sigurno biti neke vece cene.


Tako sam i ja mislio pa sam prodao po 140,više nikad ne tovim u januaru i februaru.. Pa nek budu i 300
 
U DIS-u vrat sk 299. To je negde 2,5€. To je redovna cena u Crnu Goru jer uvoze meso ko zna odakle. Kod nas ne pamtim da je nekad bilo toliko jeftino pa i kad su bili tovljenici ispod 1€.
Verujem da je bio neki “lep” uvoz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mitros 185 plus 8posto pdv, plus 2 din za prevoz...202 din.po kg tople polutke,sa 56 posto mesa.topla polutka svinje od 100kg ima oko 77kg.202 x 77 je 15554 din.to je oko 155 din za kg zive vage za srednje svinje.za svaki veci procenat mesa cena gore 4 din.a za svaki manji procenat mesa 4 din.dole cena.svaku svinju gledaju posebno
 
ako imas skrivenog nerasta odnosno ako nadju testis u stomaku sakriven ide u cenu krmaca takodje ako je svinja teza ide u cenu krmaca i ako je laksa od 90 kila ide u cenu krmaca, ako ti ugine u transportu do njih vracas kuci , tacni su sa isplatom i papirima
 
ako imas skrivenog nerasta odnosno ako nadju testis u stomaku sakriven ide u cenu krmaca takodje ako je svinja teza ide u cenu krmaca i ako je laksa od 90 kila ide u cenu krmaca, ako ti ugine u transportu do njih vracas kuci , tacni su sa isplatom i papirima
A kad stigne iz uvoza, sta onda rade, vrate nazad sleperom:haha:
 
Nazad
Vrh